w13WYCIECZKA DO NIEMIEC

W dniach 1-3 października 2014r. uczestniczyliśmy (kl. 3GD oraz kilka osób z kl. 3GA i 3GB) w wycieczce do Niemiec.

Program wycieczki rozpoczynał przejazd autokarem do najbardziej oczekiwanej atrakcji dnia – Tropical Island. Wyspa przywitała nas istnie tropikalną temperaturą, tym przyjemniej było korzystać z licznych wodnych przyjemności. Dla poszukiwaczy wrażeń dostępne były zjeżdżalnie, Afrykańska Winda, loty balonem, itp. Relaksowaliśmy się również spacerując wśród tropikalnej roślinności lub zajadając ogromne desery lodowe w jednej z kilku klimatycznych kawiarni.

Drugi dzień spędziliśmy w Berlinie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze miejsca tego miasta: Mur Berliński, Bramę Brandenburską, Reichstag, pomnik holokaustu i wiele innych. Przed kolejną atrakcją wycieczki posiliśmy się w niemieckim Mac Donaldzie, gdzie mogliśmy przećwiczyć nasze umiejętności komunikacyjne, zamawiając dania w języku niemieckim J. Przekonaliśmy się, że warto uczyć się języka niemieckiego!

Zwiedziliśmy również Muzeum Historii Naturalnej, gdzie oglądaliśmy wystawy dinozaurów, pterodaktyli, układu słonecznego i kamieni szlachetnych oraz AquaDom&SeaLife –największe na świecie cylindryczne akwarium z wodą morską.

Przedpołudnie trzeciego dnia wycieczki spędziliśmy w Poczdamie. Tam podziwialiśmy Cecilienhof  (dawny pałac księcia Wilhelma Hohenzollerna), w którym w 1945r. obradowali uczestnicy Konferencji Poczdamskiej. Na zakończenie zwiedzaliśmy kompleks parkowo – pałacowy Sanssouci.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Olsztyna w późnych godzinach wieczornych.

N1

N2