PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

w13WYCIECZKA DO NIEMIEC

             W dniach 1-3 października 2014r. uczestniczyliśmy (kl. 3GD oraz kilka osób z kl. 3GA i 3GB) w wycieczce do Niemiec.

Program wycieczki rozpoczynał przejazd autokarem do najbardziej oczekiwanej atrakcji dnia – Tropical Island. Wyspa przywitała nas istnie tropikalną temperaturą, tym przyjemniej było korzystać z licznych wodnych przyjemności. Dla poszukiwaczy wrażeń dostępne były zjeżdżalnie, Afrykańska Winda, loty balonem, itp. Relaksowaliśmy się również spacerując wśród tropikalnej roślinności lub zajadając ogromne desery lodowe w jednej z kilku klimatycznych kawiarni.

 

Drugi dzień spędziliśmy w Berlinie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze miejsca tego miasta: Mur Berliński, Bramę Brandenburską, Reichstag, pomnik holokaustu i wiele innych. Przed kolejną atrakcją wycieczki posiliśmy się w niemieckim Mac Donaldzie, gdzie mogliśmy przećwiczyć nasze umiejętności komunikacyjne, zamawiając dania w języku niemieckim J. Przekonaliśmy się, że warto uczyć się języka niemieckiego!

Zwiedziliśmy również Muzeum Historii Naturalnej, gdzie oglądaliśmy wystawy dinozaurów, pterodaktyli, układu słonecznego i kamieni szlachetnych oraz AquaDom&SeaLife –największe na świecie cylindryczne akwarium z wodą morską.

Przedpołudnie trzeciego dnia wycieczki spędziliśmy w Poczdamie. Tam podziwialiśmy Cecilienhof  (dawny pałac księcia Wilhelma Hohenzollerna), w którym w 1945r. obradowali uczestnicy Konferencji Poczdamskiej. Na zakończenie zwiedzaliśmy kompleks parkowo – pałacowy Sanssouci.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Olsztyna w późnych godzinach wieczornych.

N1

N2

N3

N4

N5

NAJLEPSZE LICEUM

najj

TyDzień Otwarty

tydzien otwarty

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2020
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2020

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

NIEPODLEGŁA

23

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY