PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

123„Przez historię z Niezwyciężonymi”


Dnia 2 października 2018 roku uczniowie klas trzecich realizujący rozszerzenie historyczne uczestniczyli w prelekcji z cyklu „Przez historię z Niezwyciężonymi” zorganizowaną przez Komisję Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu Olsztyńskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej, a także Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Naszym opiekunem była p. Beata Fronczak-Duńczyk .

Na wstępie prelekcji jeden z dwóch prowadzących przedstawił uczestnikom jej zakres tematyczny. Po nim głos zabrał Warmińsko - Mazurski Wicekurator Oświaty p. Wojciech Cybulski. Następnie obejrzeliśmy film „Niezwyciężeni”. Opowiadał on o losach polskich żołnierzy i Polaków w czasie II Wojny Światowej i w czasach komunistycznych 1945-1989r.

Po filmie p. Krzysztof Kierski wygłosił wykład „Życie codzienne żołnierza polskiego w Wojnie Obronnej 1939 rok. Poruszał on tematykę uzbrojenia, wyżywienia, umundurowania oraz dnia codziennego żołnierzy Kampanii Wrześniowej.

Drugi wykład przeprowadzony przez p. Sebastiana Nowakowskiego pod tytułem „Nóż w plecy”. Dotyczył on agresji Związku Radzieckiego na Polskę dnia 17 września 1939 r.

20181002 1105595b15d

DZIEŃ OTWARTY 2019

Dzień Otwarty - na stronę www

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

NIEPODLEGŁA

23

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY