1TAK! POMAGAM

Przedświąteczna zbiórka żywności odbyła się 7 i 8 grudnia. Już po raz 15. w supermarketach wolontariusze z diecezjalnej Caritas zbierali produkty spożywcze, by następnie przekazać je do najbiedniejszych rodzi i na jadłodajnie do Caritas Archidiecezji Warmińskiej na ul. Grunwaldzką 45. Podczas zbiórki rozprowadzane były także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, których 25 edycja raz kolejny dowodzi NAM WSZYSTKIM o konieczności okazywania serca na dłoni, które empatią i wrażliwością obejmuje potrzebujących wsparcia. - Jesteśmy dumni z naszych WOLONTARIUSZY.

To dzięki nim potrzebujący mogą cieszyć się świętami Bożego Narodzenia - dodaje Ks. Paweł Zięba, dyrektor warmińskiej Caritas. Na terenie archidiecezji zbiórkę przeprowadzono w 56 obiektach i wzięło w niej udział ponad 500 wolontariuszy. W tym młodzież z II LO pod kier. p. Sebastiana Polakowskiego, których zebrane 63 kg. zasilą jadłodajnie Caritas w Olsztynie.
NA TO BOŻE NARODZENIE, NIECH SIĘ SPEŁNI WAM ŻYCZENIE - KAŻDYM KĄTKU PO DZIECIĄTKU. OBYŚCIE MIELI BARANKI ROGATE, GĄZECZKI SIODŁATE I KURECZKI CZUBATE, KARTOFELKI OKRĄGŁE, BURACZKI POCIĄGŁE, MARCHEW PODŁUGOWATA - GOSPODYNI BOGATA! OWIES WĄSATY, GOSPODARZ - BOGATY, HEJ KOLĘDA! KOLĘDA! Deo Gratias!!!

PERSPEKTYWY 2020
Złotej Szkoły 2020