PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

20190114 121431 1

Szkolny Tydzień Profilaktyki

 

 

W ostatnim tygodniu przed feriami obył się Szkolny Tydzień Profilaktyki. Każdy dzień obfitował w liczne przedsięwzięcia edukacyjno – profilaktyczne, takie jak spotkania ze specjalistami, zajęcia edukacyjne z wychowawcami i pedagogami, happening i kolportaż ulotek. Dzięki zaangażowaniu uczniów i wychowawców sale lekcyjne i korytarze stały się swoistymi tablicami informującymi, jak uniknąć różnorodnych zagrożeń oraz dbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie.

 

Szkolny Tydzień Profilaktyki zainicjowany został przez szkolną pomoc psychologiczno – pedagogiczną i Jolantę Otrębę, nauczycielkę biologii. Termin nie był przypadkowy – wszystkim zależało, by przerwa międzysemestralna upłynęła pod znakiem bezpiecznego wypoczynku. O tym, jakich zasad należy przestrzegać podczas korzystania z zimowych atrakcji uczniom oddziałów gimnazjalnych przypominał dzielnicowy Posterunku Policji II w Olsztynie. Przestrzegał przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, wyjaśniając, że tylko sztuczne lodowiska są bezpieczne. Przypomniał także zasady bezpiecznej podróży i apelował, by rozsądnie spożytkować wolny czas. Policjantki z Wydziału Prewencji spotkały się z uczniami klasy I C, którym przybliżyły prawne aspekty odpowiedzialności osób nieletnich.

 

Uczniowie oddziałów gimnazjalnych i liceum mieli okazję spotkać się ponadto z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie oraz dietetyczką, którzy edukowali o właściwym żywieniu, dbałości o dostarczanie organizmowi odpowiednich wartości odżywczych, a także o ryzyku związanym z nabywaniem żywności czy medykamentów z niepewnych, zwłaszcza internetowych źródeł. Nie zabrakło również rozmów o szkodliwym działaniu substancji psychoaktywnych, niekontrolowanych przez specjalistów dietach, czy też nadużywaniu suplementów diety, napojów energetycznych lub odżywek dla sportowców.

 

Rozmawialiśmy również na temat profilaktyki uzależnień, prawnych aspektów sięgania po substancje psychoaktywne, a z uczniami klasy III C spotkał się terapeuta uzależnień, który wyjaśnił mechanizm wpadania w nałóg i ryzyko związane nawet z eksperymentowaniem z tymi substancjami.

 

Lidia Cynt

 

pedagog szkolny

 

20190114 121441

20190114 121454

 

20190114 121504

 

20190117 115657

DZIEŃ OTWARTY 2019

Dzień Otwarty - na stronę www

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

NIEPODLEGŁA

23

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY