PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

dbiDzień Bezpiecznego Internetu

Nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, który przebiega w tym roku pod hasłem: Działajmy razem! I działamy – poznajemy zasady bezpieczeństwa, dyskutujemy o zagrożeniach, jakie czyhają na nas w Sieci, szukamy sposobów na walkę z hejtem i wsparcie ofiar cyberprzemocy.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Obecnie w działania angażują się państwa z całego świata, a w Polsce organizatorem wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, a tym samym promocja pozytywnego wykorzystania Internetu.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu odbył się 5 lutego i przebiegał pod hasłem „Działajmy razem!”. Z tej okazji na terenie naszej szkoły odbyły się spotkania profilaktyczno – edukacyjne z uczniami oddziałów gimnazjalnych i klas licealnych, które poprowadziła pedagog szkolny, Lidia Cynt. Uczniowie poznali zagrożenia, na jakie narażeni są użytkownicy Internetu i sposoby przeciwdziałania im. Rozmawialiśmy m.in. o sposobach zgłaszania niebezpiecznych treści, unikania ryzykownych internetowych kontaktów, bezpieczeństwie transakcji internetowych, czy też o metodach działania sprawców cyberprzestępstw. Nie zabrakło również dyskusji na temat zjawiska cyberprzemocy i sposobów walki z nią.

 

dbi2

 

dbi

DZIEŃ OTWARTY 2019

Dzień Otwarty - na stronę www

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

NIEPODLEGŁA

23

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY