PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

123456Uwierz w siebie, bądź YOUnique!

 

Takie hasło przyświeca czterem licealistkom, realizującym projekt w ramach olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni Z Teorii”. Zofia Staszewska (II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie), Julia Pruszyńska (I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie), Wiktoria Stawińska (I Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni) oraz Natalia Ochocka (II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie) postanowiły pomóc swoim rówieśnikom wypracować pewność siebie, której, jak mówią, w obecnych czasach wielu nastolatkom brakuje.

W ramach projektu prowadzą warsztaty. Zarówno w szkołach w Gdyni i Olsztynie, jak i w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Planeta 11” w Olsztynie. „Uczymy naszych rówieśników jak efektywnie pracować w grupie i przemawiać publicznie, pomagamy im odkryć ich mocne strony, pokazujemy im, jak zmiany mogą pozytywnie wpłynąć na pewność siebie. Niezależnie od tematu uczestnicy są bardzo aktywni, a po zakończonych spotkaniach dostajemy dużo pozytywnych komentarzy. To bardzo miłe. Dzięki temu mamy jeszcze więcej motywacji do dalszego działania.” – mówi Zofia.

Olsztyn i Gdynia to odległe miasta. Skąd więc pomysł na połączenie ich jednym projektem? „Dzięki temu możemy dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców, a projekt robimy właśnie po to, żeby pomóc ludziom. Na dodatek pozwoliło nam to zawrzeć nowe znajomości. Przed rozpoczęciem projektu znałam tylko Zosię”- uważa Wiktoria. Dziewczyny wciąż się uczą, muszą więc godzić działania ze szkołą, może się to wydawać trudne, co potwierdza Julia: „Projekt wymaga ogromnego zaangażowania. Nie jest łatwo połączyć prowadzenie warsztatów z systematycznym uczęszczaniem na lekcje. Jednak udaje nam się to, bo naprawdę zależy nam na tym, żeby projekt faktycznie zmienić coś w naszym otoczeniu.”

Więcej informacji o projekcie społecznym „Be YOUnique „ można znaleźć na Facebooku pod nazwą „Be YOUnique” oraz na Instagramie pod nazwą @beyounique_zwzt. Serdecznie zapraszamy!

123456789

 

DZIEŃ OTWARTY 2019

Dzień Otwarty - na stronę www

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

NIEPODLEGŁA

23

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY