inauguracja kampaniiSZKODA CIEBIE NA TAKIE PATOKLIMATY!
WARMIŃSKO-MAZURSCY POLICJANCI ZAINAUGUROWALI
w NASZEJ SZKOLE KAMPANIĘ „NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ”

W dniu 2 kwietnia warmińsko-mazurscy policjanci w murach naszej szkoły zainaugurowali ogólnopolską kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której celem jest uświadomienie młodym ludziom zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających. „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!” - to hasło, które było myślą przewodnią spotkania przedstawicieli policji oraz stacji sanitarno-epidemiologicznych z uczniami klasy Ia I d .

Wojewódzka inauguracja kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt.  „Narkotyki i dopalacze zabijają” odbyła się 2 kwietnia na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Hasło kampanii jest jednoznaczne i dobitnie oddaje jej przesłanie: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! Odbiorcami akcji są młodzi ludzie, niejednokrotnie narażeni na zagrożenia związane z eksperymentowaniem, czy też zażywaniem narkotyków lub dopalaczy.

W spotkaniu edukacyjnym połączonym z prezentacją dedykowanego spotu filmowego uczestniczyli uczniowie dwóch klas pierwszych, którzy wysłuchali prelekcji edukacyjnej prowadzonej przez przedstawicieli Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Prelegenci przestrzegli przed konsekwencjami sięgania po substancje odurzające i środki zastępcze, a także przypomnieli o odpowiedzialności prawnej, karnej oraz społecznej, stanowiących nieodzowną konsekwencję zażywania środków odurzających. Zwrócili się także do uczniów z apelem o to, by dokonywali w swoim życiu wyborów właściwych i ukierunkowanych na poszanowanie własnego zdrowia i niejednokrotnie życia.

Lidia Cynt; źródło: KWP w Olsztynie

inauguracja kampanii 0