PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

20190916 101613Spotkania uczniów klas pierwszych z policjantką

W dniu 16 września rozpoczął się cykl spotkań edukacyjno – profilaktycznych dla uczniów klas pierwszych, które prowadzi policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Młodzież poznaje regulacje prawne dotyczące odpowiedzialności osób nieletnich i procedury reagowania służb i instytucji w sytuacji, gdy prawo łamie osoba poniżej 18 roku życia. Zajęcia odbywają się w ramach policyjnego programu „Czy ponoszę jakieś konsekwencje?”.

Uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do udziału w spotkaniach edukacyjnych prowadzonych przez asp. szt. Małgorzatę Demianiuk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjantka przybliża młodzieży zapisy Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz innych ustaw, które regulują odpowiedzialność prawną osób nieletnich. Uczniowie poznają znaczenie takich pojęć jak demoralizacja, czyn karalny, środek wychowawczy, dowiadują się też, jakie środki ma do zastosowania sąd rodzinny wobec nieletnich, którzy wchodzą w konflikt z prawem. Młodzież dowiaduje się także o prawnych, ale i społecznych konsekwencjach podejmowania zachowań ryzykownych przez ich rówieśników. Podczas spotkań pedagog szkolny wyjaśnia zakres współpracy szkoły z jednostką Policji, a także podpowiada, gdzie szukać pomocy, gdy zagrożone jest nasze bezpieczeństwo.

We wrześniu w spotkaniach z policjantką uczestniczyła młodzież z 6 klas, a kolejne prelekcje zaplanowane są na początek października.

Więcej informacji o programie „Czy ponoszę jakieś konsekwencje?” znajduje się na stronie olsztyńskiej Komendy:

http://olsztyn.policja.gov.pl/o02/dzialania-policji/programy-profilaktyczne/29602,Czy-ponosze-jakies-konsekwencje.html

 

20190919 111653

 

20190919 112246

Lidia Cynt

pedagog szkolny

DZIEŃ OTWARTY 2019

Dzień Otwarty - na stronę www

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

NIEPODLEGŁA

23

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY