PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

sekcja3Ogólnopolski Tydzień Kariery

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klas maturalnych II LO uczestniczyli w spotkaniach informacyjnych prowadzonych przez policjantki Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej KWP w Olsztynie. Funkcjonariuszki zachęcały do wstąpienia w szeregi Policji, wyjaśniały zasady doboru i opowiadały o specyfice pracy w tej formacji.

W związku z włączeniem się II LO w Ogólnopolski Tydzień Kariery naszą szkołę kilkukrotnie odwiedziły policjantki Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, które tegorocznym maturzystom opowiadały o zasadach doboru do Policji i specyfice pracy w tej formacji.

Funkcjonariuszki Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej przybliżyły młodzieży zasady rekrutacji do służby w Policji, wyjaśniając, jakie ustawowe warunki powinien spełniać kandydat oraz jakie dokumenty należy przygotować i gdzie je złożyć. Następnie policjantki szczegółowo omawiały poszczególne etapy postępowania rekrutacyjnego, młodzież obejrzała także materiał filmowy prezentujący przebieg egzaminu sprawnościowego.

Policjantki rozmawiały z maturzystami także o tym, jak wygląda codzienna praca w Policji – o możliwościach, które daje ten zawód, ustawowych zadaniach Policji i specyfice pracy w poszczególnych pionach.

Spotkania były również okazją do zaprezentowania nowej oferty dla kandydatów do służby w Policji - studiów I stopnia o profilu praktycznym na kierunku Nauka o Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Więcej informacji na temat zasad doboru do Policji znajduje się na stronie internetowej:

http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/dobor-do-policji/491,Dobor-do-Policji.html

Osoby zainteresowane służbą w Policji zachęcamy do wzięcia udziału w „Dniu Kandydata”, który odbywa się w każdą trzecią sobotę miesiąca 2019 roku w godzinach 10:00 – 14:00 w auli sportowej jednostki przy ul. Pstrowskiego 3 w Olsztynie.

Funkcjonariusze wyjaśniają przebieg procesu rekrutacji, a kandydaci mają okazję przetestować swoją sprawność na torze przeszkód.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 16.11.2019 r., a kolejne 21.12.2019 r.

Lidia Cynt

pedagog szkolny

sekcja doboru2
sekcja doboru
sekcja3

DZIEŃ OTWARTY 2019

Dzień Otwarty - na stronę www

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

NIEPODLEGŁA

23

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY