PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

O BRETANII Z LEKTORAMI Z FRANCJI
XXIV DNI BRETANII W OLSZTYNIE

   25 listopada 2019 z okazji 24 odsłony Dni Bretanii  lektorzy z Francji, pracownicy Centrum Polsko-Francuskiego w Olsztynie przeprowadzili       lekcje języka francuskiego w klasach I i II. Sterenn Denis i Vincent Chenal zaprezentowali nam region Bretanii, jego najpiękniejsze i najbardziej     malownicze zakątki, a także przybliżyli nam magiczne oblicze tego regionu, krainy dumnej ze swego celtyckiego dziedzictwa, nad którą unosi się   duch Króla Artura. Krainy baśni i legend, które do dziś są chętnie przekazywane z ust do ust… Bretanii, która znalazła klucz do połączenia tradycji   z nowoczesnością.

Po prezentacji regionu uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o Bretanii. Zwycięzcy quizu, uczniowie klas II  zostali nagrodzeni biletami na koncert  „ Celtowie i Warmia” bretońskiego zespołu GAVINY (28.11 MOK w Olsztynie).

Serdecznie dziękujemy Streenn i Vincent za ciekawą lekcję francuskiej kultury.

 

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

NIEPODLEGŁA

23

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2020
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2020

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY