PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

komPODSUMOWANIE AKCJI
#KOMÓRKOMANIA

Projekt # KOMÓRKOMANIA został zorganizowany we współpracy z Fundacją DKMS. Rejestrację poprzedziła akcja informacyjna uwrażliwiająca środowisko szkolne na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi. W Polsce, co pół godziny ktoś dowiaduje się,  że ma białaczkę. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek - zachorować może każdy.

 Na lekcjach wychowawczych realizowane były tematy poświęcone nowotworom krwi oraz problematyce dawstwa. W ramach akcji przygotowano także tablicę wystawową, umieszczoną na szkolnym korytarzu. 11 grudnia (środa) odbyły się prelekcje dotyczące misji Fundacji DKMS, idei dawstwa i rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku. Na spotkaniu obecni byli Dawcy Szpiku, którzy mieli już okazję podzielić się z drugim człowiekiem swoimi życiodajnymi komórkami macierzystymi: nasza uczennica Julia Reszka i Pan Marcin Kurp - kierowca Rajdowy z Dobrego Miasta- Rajdowy Samochodowy Mistrz Polski Klasy HR. Nasi goście opowiedzieli o procesie przygotowania do zabiegu, jak również udzielili odpowiedzi na wiele nurtujących uczniów pytań, rozwiewając przy tym wątpliwości związane z mitami dotyczącymi oddawania szpiku kostnego.

W piątek 13 grudnia odbył się Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego można było zarejestrować się do bazy potencjalnych Dawców Szpiku. Ten bezinteresowny gest jest często ostatnią szansą na życie dla chorego pacjenta. Trzeba pamiętać, że im więcej potencjalnych dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”. W godzinach 10.00- 17.00 wolontariusze przeprowadzili rejestrację 78 osób ♥♥♥ Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się zarejestrować: uczniom, nauczycielom, rodzicom i wszystkim przybyłym do nas gościom. Naszą akcję swoją obecnością wsparli także zawodnicy Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński oraz Jakub Mosakowski. Wierzymy, że Wasze DNA uratuje czyjeś życie. Dziękujemy również naszym wolontariuszom za zaangażowanie, wsparcie i poświęcony czas. Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

Zdjęcia są autorstwa uczennic klas drugich: Amelii Kot, Wiktorii Witkowicz i Faustyny Korejwo.

IMG 0549
IMG 3668
IMG 3681
0432
IMG 5163

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

NAJLEPSZE LICEUM

najj

TyDzień Otwarty

tydzien otwarty

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2020
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2020

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

NIEPODLEGŁA

23

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY