PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

10 7 juvenis 1 8

 

Chór Juvenis Cantat istnieje od 19.11.2015 roku. Zespół ten powstał na bazie wcześniejszego chóru Collegium Juvenum i nawiązuje do jego repertuaru i tradycji. Młodzież chce przede wszystkim rozwijać swoje zdolności artystyczne, ale też spotykać się i poznawać nowych ludzi.
Collegium Juvenum był zespołem o pięknej historii, mówiącej o przyjaźni i oddaniu jego członków oraz dyrygenta, Joanny Muśko. Zespół ten brał udział w różnych konkursach i festiwalach chóralnych, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, zdobywając wiele cennych nagród i przyjaciół na całym świecie. Chór wydał też dwie płyty: Fratres ( 2011) oraz SALVE! (2014), a w roku 2015 obchodził 10-lecie swojej działalności.

Od września 2015 roku chórem zajmuje się Anna Przegrocka, jego była chórzystka. Zespół pod nową nazwą, Juvenis Cantat, spotyka się i koncertuje na terenie miasta przy współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim czy Bazyliką Archikatedralną św. Jakuba w Olsztynie oraz Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Próby chóru odbywają się w soboty o godzinie 9.00, a w przypadku koncertów czy potrzeby chórzystów, w tygodniu.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Olsztyna chór spotyka się także na warsztatach emisji głosu, którą prowadzą zaprzyjaźnieni z zespołem dyrygenci z Olsztyna i okolic.

Chór występował na wielu uroczystościach szkolnych, m.in. w trakcie Inauguracji Roku Szkolnego 2015/16, Dniu Edukacji Narodowej czy też w ramach Wigilii Szkolnej. Oprócz tego zespół występował też na 70-leciu II Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie, Cecyliadzie w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie oraz zaśpiewał dla Olsztyńskiego Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Olsztynie.

 

1

Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016

 

 

3

70-lecie II Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie

 

4

5

Cecyliada 2015, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie

 

 

6

7

Koncert dla Olsztyńskiego Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Olsztynie


8

9

10

Wigilia Szkolna 2015

NAJLEPSZE LICEUM

najj

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2020
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2020

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

NIEPODLEGŁA

23

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY