PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

Z ŻYCIA KLAS DWUJĘZYCZNYCH 
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
im. K. I. GAŁCZYŃSKIEGO w OLSZTYNIE
(ROK SZKOLNY 2017/2018)

 

 

lo243.  OLIMPIADA   JĘZYKA  NIEMIECKIEGO
NASZ   REPREZENTANT   W  FINALE      !!!

 Mondroch Piotr z kl. 3F  po ustnej części   eliminacji okręgowych Olimpiady Języka Niemieckiego w Toruniu zakwalifikował się do części finałowej,  która odbędzie się  w Poznaniu   w dn.  3-5.04.2020 r.

Gratulujemy sukcesu i  trzymamy kciuki w dalszym etapie !!!

- JEDEN Z DZIESIĘCIU-
SZKOLNY  KONKURS  Z  JĘZYKA  NIEMIECKIEGO
2020

       Konkurs JEDEN Z DZIESIĘCIU obejmuje swym zakresem  wiedzę  z  leksyki  i gramatyki  niemieckiej oraz  wiadomości  o kulturze, geografii i  historii  krajów niemieckojęzycznych.  Eliminacje do finału przebiegały w tym roku w 3 klasach : 1g, 1gg i 2g. W ich trakcie wyłoniono osoby , które zmierzą się ze sobą w kolejnym etapie, który odbędzie się  w Dniu Języka Niemieckiego w marcu 2020.

dsdEGZAMIN   DSD II  2020  -
Część ustna

         15 i 16 stycznia  2020 r.  uczniowie klas trzecich podeszli do ostatniego już  etapu egzaminu  DSD II  czyli do części ustnej. Egzamin przeprowadzony został przez germanistów naszej szkoły oraz przewodniczącego komisji doradcy ZfA p. Martina Janczyka. Wszystkie osoby , które zdecydowały się zmierzyć z tą częścią egzaminu, zdały go pomyślnie na poziomie B2 lub C1.

Gratulujemy !!!

 

IMG 20191218 WA0001Weihnachtsmarkt  2019

Zgodnie  z  tradycją,również  w  tym  roku  klasy niemieckojęzyczne zorganizowały  w grudniu  dla  całej  społeczności szkolnej JARMARK BOŻONARODZENIOWY.

 Tym razem serwowane były  słodkie specjały kuchni polskiej i niemieckiej.

 

 

 

dsd2DSD  II

          27 listopada, podobnie  jak  na  całej  półkuli  północnej, odbyła się

w naszym liceum   pierwsza część  egzaminu językowego  

      DSD II – Deutsches Sprachdiplom  na poziomie B2/C1

2123PILOTAŻOWY  EGZAMIN   DSD II

         13 listopada 2019 r.  uczniowie klasy trzeciej z naszego liceum oraz z  LO 3 wzięli udział w pilotażowym egzaminie DSD II. Egzamin przeprowadzony został przez germanistów obu szkół oraz przewodniczącego komisji p. Martina Janczyka. Swoje umiejętności językowe zaprezentowały : Zosia Staszewska z kl.2g , Patrycja Kowalska z kl.2g oraz Kinga Rynkiewicz z LO3. Wszystkie uczestniczki  zdały egzamin celująco.

 

flaganiemiecka43. Olimpiada Języka Niemieckiego
Etap szkolny

 Dnia 08.11.2019 odbył się etap szkolny  43. Olimpiady Języka Niemieckiego. Uczniowie naszego liceum po raz kolejny mieli możliwość zmierzenia się z zadaniami wymagającymi świetnej   znajomości gramatyki i leksyki języka niemieckiego. Jednak tylko nielicznym udało się osiągnąć tyle punktów, aby zakwalifikować się do etapu okręgowego, a są to uczniowie klasy 3F:

logoMISTRZ
ORTOGRAFII
NIEMIECKIEJ

29 października 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny z języka niemieckiego. Tytuł   Mistrza   Ortografii   Niemieckiej   zdobył w tym roku  

                           Michael Lebedewski   z klasy 1gg ,

tuż za nim uplasowały się uczennice klasy 2g :

                                     Julia Wardęcka i Adrianna Dargiewicz.

                               Wszystkim   serdecznie gratulujemy !!!

 

 

147PRÓBNY EGZAMIN   DSD II

28 października 2019 r. 19 osób z klas trzecich naszego liceum pisało po raz kolejny egzamin próbny, w czasie w którego sprawdzano umiejętności językowe z zakresu słuchania ( HV ), czytania ( LV) i tworzenia wypowiedzi pisemnej (SK).  Była to ostatnia próba przed właściwym egzaminem, który odbędzie się   za niecały miesiąc, bo już 27 listopada 2019 r.

 

 

 

11djnDzień Języka Niemieckiego

Zgodnie z coroczna tradycją, również w tym roku odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego . Tym razem połączony był z wizytą uczniów z partnerskiej szkoły Klosterschule w Offenburgu. W programie nie zabrakło oczywiście konkursów sprawdzających wiedzę z języka niemieckiego . Przedstawiciele klas dwujęzycznych współzawodniczyli w konkursie Sprichwörter , odbył się również długo oczekiwany finał Jeden z Dziesięciu. Istotnym punktem programu było perfekcyjnie przygotowane przedstawienie klasy 3gd pod tytułem „ Besuchen Sie Europa”.

20190328 124321WIZYTA GOŚCI Z NIEMIEC
W RAMACH WYMIANY POLSKO-NIEMIECKIEJ Z OFFENBURGIEM

W piątek 29.03 zakończyła się sześciodniowa wymiana z Offenburgiem. Grupa 15 uczennic z partnerskiej szkoły Klosterschulen Unserer Lieben Frau wraz z naszymi uczniami zwiedzała Olsztyn, Gdańsk, a także chwytając nieliczne promienie słońca spacerowała po molo w Gdyni Orłowo. Uczniowie byli również w Centrum nauki EKSPERYMENT w Gdyni, a także w planetarium oraz na kręglach. Uczniowie pracowali w trzech grupach projektowych ucząc się śpiewać piosenkę w j. polskim, tańczyć poloneza, a we czwartek wzięli udział w Dniu Języka Niemieckiego. Goście wrócili do domu bardzo zadowoleni. Rewizyta w maju.

Do zobaczenia !

KLASA 1G NA UWMPolacy i Niemcy. Tysiąc lat sąsiedztwa
- eine Beziehungsgeschichte?
KLASA 1G Z WIZYTĄ NA UWM

Dnia 19.03.2019 klasa 1g uczestniczyła w wykładzie zorganizowanym przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Wykład miał charakter debaty o stosunkach polsko-niemieckich w perspektywie historycznej, socjologicznej i literaturoznawczej. W rozmowie udział wzięły osoby, które przez całe swoje życie pracują na rzecz dialogu polsko-niemieckiego:

-Adam Krzemiński, germanista, dziennikarz, publicysta;

-Hubert Orłowski, germanista, profesor zwyczajny UAM w Poznaniu, doktor honoris causa UWM i Uniwersytetu w Opolu;

-Robert Traba, historyk, politolog, profesor honorowy Wolnego Uniwersytetu w Berlinie.

 

 

1211 Z DZIESIĘCIU -
Kolejny etap konkursu języka niemieckiego już
za nami !

Tym razem w szranki stanęli uczniowie klas pierwszych liceum, wykazując się rozległą wiedzą kulturoznawczą oraz wiadomościami z leksyki i gramatyki niemieckiej.

11To be oder nicht sein
IV edycja

Dnia 19.12.2018 odbyła się w naszej szkole IV edycja konkursu recytatorskiego w języku angielskim i niemieckim.

20181211 101411„STILLE NACHT , HEILIGE MACHT,
ALLES SCHLÄFT, EINSAM WACHT……”
JARMARK   BOŻONARODZENIOWY NA UWM W OLSZTYNIE

11 grudnia klasa 1g (dwujęzyczna z niemieckim językiem nauczania) uczestniczyła w zorganizowanym przez Katedrę Filologii Germańskiej Jarmarku Bożonarodzeniowym. Oprócz warsztatów i prezentacji na temat świątecznych tradycji w Niemczech, była to świetna okazja , by skosztować przepysznych ciast i zakupić świąteczne ozdoby. Również klasa 1g przygotowała słodkości i kartki świąteczne na jarmark, z którego dochód przeznaczony był na cele charytatywne. W podziękowaniu za zaproszenie i niezwykłe spotkanie , które upłynęło w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia , uczniowie klasy 1g zaśpiewali organizatorom i gościom kilka kolęd w języku niemiecki .

20181214 091351Weihnachtsmarkt 2018 !

W piątek 14.12, jak co roku klasy niemieckojęzyczne zorganizowały dla całej społeczności naszej szkoły jarmark świąteczny . Były szpecle z sosem serowym, sałatka ziemniaczana oraz pyszne ciasta. Próbując tych specjałów można było usłyszeć z głośników świąteczne piosenki i kolędy w języku niemieckim.

Zapraszamy za rok !

NAJLEPSZE LICEUM

najj

TyDzień Otwarty

tydzien otwarty

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2020
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2020

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

NIEPODLEGŁA

23

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY