PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

Z ŻYCIA KLAS DWUJĘZYCZNYCH
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
im. K. I. GAŁCZYŃSKIEGO w OLSZTYNIE
(ROK SZKOLNY 2017/2018)

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Dnia 10.06.2014 odbył się  Konkurs Piosenki Angielskiej w II LO. Celem konkursu było popularyzowanie języka angielskiego poprzez aktywność artystyczną, a także zaprezentowanie talentów naszych wspaniałych uczniów w zakresie śpiewu i opcjonalnie gry na instrumentach. Zgłosiło się 9 uczniów. Poziom występów był wysoki i wyrównany.

DZIEŃ SZKOCKI NA UWM W OLSZTYNIE

W dniu 10.04.2014 miała miejsce sesja kulturalno-naukowa „Dzień szkocki na UWM w Olsztynie” organizowana przez  dr Halszkę Leleń, z Katedry Filologii Angielskiej UWM we współpracy z Fundacją BETWEEN.POMIĘDZY z Sopotu. W wydarzeniu brały udział klasy dwujęzyczne z językiem angielskim: klasa I D (26 uczniów), 2E (15 uczniów).

Dzięki bogatej ofercie programu uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat literatury i kultury  Szkocji.

„JĘZ. ANGIELSKI INACZEJ”


klasa 1 d
przedstawienia teatralne oparte na wybranych dziełach literatury brytyjskiej i amerykańskiej
data: 6 marca 2014
nauczyciel: Dorota Łasiewicka

TRUE BLUE BRITS!

 

18 lutego 2014 gościliśmy w szkole brytyjskiego aktora i nauczyciela Simeona Wrena z interaktywnym przedstawieniem TRUE BLUE BRITS. W niezwykle zabawny i wręcz teatralny sposób przedstawił on interesujące aspekty kultury brytyjskiej. Mieliśmy więc małą powtórkę z geografii, quiz muzyczny, naukę RP ( THE Queen’s English) oraz nauczyliśmy się jak zachować się w obecności królowej. Zabawa była wspaniała i wszyscy byli zachwyceni. Liczymy na dalszą współpracęJ!

Lisc

 

Wykład na temat systemu edukacji i możliwości nauki w Wielkiej Brytanii.

 

JEFF TAYLOR

Spotkania z native speakerem , Amerykaninem realizującym projekt :

Elementy kultury i historii Stanów Zjednoczonych Ameryki

SPOTKANIE Z AMBASADOREM AMERYKAŃSKIM

13 września 2013 r.  p. Stephen Mull – ambasador amerykański, odwiedził Olsztyn i odbył spotkanie z młodzieżą olsztyńskich liceów w Planetarium. Pan Mull opowiedział o  budowie tarczy antyrakietowej w Polsce i podziękował za zaangażowanie Polski w wojnę w Afganistanie czy Iraku. Stwierdził, że Polska odegrała kluczową rolę w demokratyzacji Europy Środkowej i Wschodniej, ponieważ uczyniła to bez rozlewu krwi.  Zachęcił również polskich uczniów do studiowania na amerykańskich uniwersytetach.

DZIEŃ OTWARTY 2019

Dzień Otwarty - na stronę www

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

NIEPODLEGŁA

23

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY