PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

Z ŻYCIA KLAS DWUJĘZYCZNYCH

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. K. I. GAŁCZYŃSKIEGO 
w OLSZTYNIE

(ROK SZKOLNY 2015/2016)

 

poczatekKONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
edycja amerykańska

 

1 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. W tegorocznej edycji 11 wykonawców zaprezentowało piosenki z repertuaru artystów amerykańskich. Do konkursu przystąpili zarówno uczniowie II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO, jak i GIMNAZJUM NR 2.

1Międzyszkolny Konkurs
Wiedzy o Krajach Obszaru Anglojęzycznego
wręczyliśmy nagrody

28 kwietnia w II LO odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania nagród 6 Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Obszaru Anglojęzycznego, tegoroczna edycja konkursu była poświęcona  Brytyjskiej  Rodzinie Królewskiej. Podczas uroczystości gościliśmy finalistów oraz ich opiekunów z 11 olsztyńskich szkół ponadgimnazjalnych.

1Szekspir, La Scala, balkon Juliety i pasta
czyli co robili olsztyńscy licealiści w Lodi we Włoszech

Żeby poznać kraj trzeba w nim zamieszkać, spędzać czas z jego mieszkańcami, jadać domowe jedzenie, chodzić do szkoły czyli obserwować życie od środka. Taką okazję wykorzystało 22 uczniów klas dwujęzycznych II LO, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Liceo Scientifico `G. Gandini` w Lodi we Włoszech i pod opieką Joanny Zubel i Barbary Święcickiej wzięli udział w wymianie szkolnej. W dniach 28.04.-4.05.2016 licealiści goszczeni byli przez włoskich uczniów i ich rodziny.

 1

SZÓSTY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

WIEDZY O KRAJACH OBSZARU ANGLOJĘZYCZNEGO

KONKURS WIEDZY O BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

Wyniki etapu finałowego:

1Co to są prawybory?
Jak długo trwa kampania prezydencka w USA?
Ilu jest kandydatów i kto ma największe szanse?

1DZIEŃ OTWARTY W II LO 

 

 

Wybór szkoły to bardzo trudna decyzja. Jest tyle czynników , które decydują o tym czy uczniowie czują się w szkole dobrze. Jak dokonać wyboru?

Trzeba przyjść do szkoły, pochodzić po korytarzach, pozaglądać do klas, porozmawiać z nauczycielami i uczniami, którzy już coś o tym miejscu wiedzą.

II LO  otworzyło swoje drzwi dla wszystkich chętnych 9 kwietnia 2016. Frekwencja dopisała. Na pytania dotyczące klas dwujęzycznych odpowiadały nauczycielki języka angielskiego p. Dorota Łasiewicka i p. Anna Zając. Uczniowie  opowiadali o życiu ucznia klasy dwujęzycznej z językiem angielskim . Kandydaci do klas dwujęzycznych mogli też wysłuchać uczniowskich prezentacji w języku angielskim i w ten sposób poczuć się na chwilę uczniami II LO.

 

 

 

 

 

eng11SZÓSTY  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
WIEDZY O KRAJACH OBSZARU ANGLOJĘZYCZNEGO

KONKURS WIEDZY O BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

 

 

Etap finałowy konkursu odbędzie się 21 kwietnia 2016 r. (czwartek) w ZSO Nr 1 w Olsztynie, ul. Małłków 3, 10-113 Olsztyn, o godz. 9:00-10:00, sala 25, prosimy o przybycie do sali 5 min. przed czasem

Serdecznie zapraszamy!!!

engggZapraszamy do udziału w 6 edycji
Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy
o Krajach Obszaru Anglojęzycznego
 -Konkurs Wiedzy o Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej.

 

 

 

1– pierwszy szkolny angielsko – niemiecki Konkurs Recytatorski już rozstrzygnięty!

2 800x449A MOŻE STUDIA
W WIELKIEJ BRYTANII ?

 

Jakie są zalety studiowania w Wielkiej Brytanii? Ile kosztują studia? Jakie są możliwości pozyskania pieniędzy na studia w Wielkiej Brytanii ? Do kiedy i jak można składać aplikację?

3Juvenes Translatores   
konkurs na najlepszy przekład

Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej zorganizowała kolejną edycję konkursu tłumaczeniowego dla szkół na terenie Unii Europejskiej.

Nasza szkoła pierwszyraz została  wylosowana do konkursu  Juvenes Translatores spośród tysięcy szkół  z państw należących do Unii Europejskiej zgłaszających się do konkursu.

Mogli w nim wziąć udział 17-letni uczniowie (urodzeni w 1998r.). Tegoroczna edycja odbyła się 26 listopada 2015 r.

4Warsztaty
'Scotland: Ceilidh, Bagpipes and Man in Kilt’

19 listopada 2015,  51 uczniów Gimnazjum Nr 2 oraz II Liceum Ogólnokształcącego  wzięło udział w  ‘Kulturowym  czwartku’ w Warszawie. Młodzież uczestniczyła w warsztacie w  języku angielskim na temat kultury Szkocji - 'Scotland: Ceilidh, Bagpipes and Man in Kilt’zorganizowanym przez Europejski Program Edukacyjny – „Nauka bez Granic”. Prowadzący warsztat Donnie Nicolson, występując w męskiej spódnicy szkockiej (kilt), w bardzo zabawny i przyjazny sposób, przybliżył uczniom Szkocję.

1Wizyta na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim

Dnia 26.10. 2015 pierwsze i drugie klasy dwujęzyczne z językiem angielskim w II LO: 1 D, 1E, 2D i 2E uczestniczyły w Obchodach 20-lecia Katedry Filologii Angielskiej UWM.

 Wykład "Experiments Here and There" przygotowany przez pracowników fundacji `BETWEEN.POMIĘDZY` obejmował trzy części : Scottish Poetry, Experimental Theatre i Short Story.

 Następnie poszczególne klasy wzięły udział w warsztatach językowych:Let me tell you a story (prof. dr hab.  David Malcolm),Haiku(dr. Monika Szuba) oraz The Theatre of Samuel Beckett(dr Tomasz Wiśniewski).  Uczniowie mogli spróbować swoich sił w pisaniu wierszy Haiku, poznać Teatr Samuela Becketta oraz tajniki tworzenia ciekawych opowiadań.

                                   1                                               2

 

 

Pierwsze spotkanie klubu przemówień publicznych w języku  angielskim dla młodzieży Championspeak Gavel Club Olsztyn już za nami!

Dnia 15.10.2015r. od godz.15.40 wspaniali mówcy z profesjonalnego Klubu Przemówień Toastmasters Club w Olsztynie, jak również grono nauczycieli języka angielskiego w składzie: Wioletta Dębowska, Monika Gębska oraz Joanna Zubel, wspierali i współorganizowali spotkanie, którego tematem przewodnim było: How to talk with her or him? czyli przełamywanie barier komunikacyjnych, gdy poznajemy nową osobę płci przeciwnej.

1Pierwszy projekt Erasmus + w naszym liceum…

 

 

 

 

 

W związku z realizacją projektu pt. „Rozwijanie sprawności mówienia i posługiwania się językiem angielskim wśród uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, nauczycielki języka angielskiego- Jolanta Maj, Dorota Łasiewicka i Anna Zając  w dniach 19 lipca- 1 sierpnia 2015 r. uczestniczyły  w kursie metodyczno-kulturowym organizowanym przez International Projects Centre w Exeter, Anglia. Oprócz rozwijania kompetencji dydaktycznych, wymiany doświadczeń w gronie nauczycieli z innych krajów, pobyt w Exeter  był również doskonałą okazją do podziwiania malowniczych krajobrazów Kornwalii i Devon.

profiloweKnow America 2016

 

 

Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „Know America 2016”. To już 13. edycja tego wspaniałego konkursu. Co roku grupa 30 finalistów przyjeżdża do Warszawy (najczęściej w marcu) i uczestniczy w przyjęciu w rezydencji amerykańskiego ambasadora (jeśli pozwala na to jego kalendarz). Zwykle dwóch finalistów otrzymuje zaproszenie od Ambasady Stanów Zjednoczonych do udziału w 3-tygodniowym programie letnim Benjamin Franklin w USA dla młodzieży z różnych krajów.

DZIEŃ OTWARTY 2019

Dzień Otwarty - na stronę www

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

NIEPODLEGŁA

23

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY