PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

usaIX   MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
MUSIC IN GREAT BRITAIN AND THE USA   Olsztyn 2019
OGŁOSZENIE WYNIKÓW I etapu

Czytaj więcej...

2

SZKOLNA WYCIECZKA DO ANGLII ( 08- 14.06.2018)

 

W dniach 08- 14.06.2018 grupa 42 uczniów z naszego gimnazjum i liceum uczestniczyła w edukacyjnej wycieczce do Anglii. Wyjazd miał charakter warsztatowy i obejmował zwiedzanie połączone z nauką języka angielskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z odwiedzanymi miejscami oraz mieli możliwość poznania angielskiego domu i jego zwyczajów podczas 4 noclegów u rodzin w Londynie. Niektórzy po raz pierwszy mogli spróbować Yorkshire pudding, herbaty z mlekiem czy chipsów octowych. Niemałe zdziwienie wywołały podwójne krany w łazience czy też kolejki grzecznie czekających na autobus pasażerów. Zachwyciła różnorodność i wielość kultur mieszkańców Anglii, tradycyjne stroje, różne dialekty i języki całego świata oraz oryginalne kuchnie z najdalszych zakątków.

Czytaj więcej...

1212345Konkurs Piosenki Angielskiej

25 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole po raz kolejny Konkurs Piosenki Angielskiej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były lata 70-te.

W szranki stanęło aż 13 wykonawców – z II LO, oddziałów gimnazjalnych oraz reprezentatntka zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 2.

Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonań, w związku z czym jury przyznało miejsce I ex aequo uczennicy kl. 1E, Weronice Pietkiewicz oraz Zuzannie Wołk z kl. 1A. II miejsce zajęła Anastazja Maciąg z SP nr 2, a III miejsce – Natalia Dziczek (1C). Oprócz tego wyróżniono duet Piotr Garbowski i Julian Knaf z 2D, a także Gabrielę Wydrę z kl. 1D. Nagrody ufundowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

Czytaj więcej...

IMG 20180525 080805DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

To już kolejny Dzień Języka Angielskiego w naszej szkole. Organizowany w okolicach Dnia Dziecka , co roku wygląda trochę inaczej a na uczniów czekają inne atrakcje. W tym roku 25 maja w budynku ZSO nr 1 dominowały barwy biało-czerwono-niebieskie, kolory, z którymi kojarzą się flagi krajów anglojęzycznych.

Dzień otworzył „ A very Broadway musical” przygotowany przez grupę musicalową „ Rewolucja”. Znane i mniej znane utwory złożyły się na interesującą całość w brawurowym wykonaniu młodych artystów. Owacja na stojąco była dowodem najwyższego uznania za trud włożony w przygotowanie spektaklu.

Czytaj więcej...

IMG 20180524 1430071Medycyna po angielsku?
Czemu nie?

Wielu uczniów naszej szkoły wybiera się po maturze na medycynę. Część z nich z pewnością pomyśli o studiach za granicą. Z myślą o takich osobach 24 maja 2018 zorganizowane zostały warsztaty językowe : język angielski medyczny.
Pani dr Katarzyna Szeremeta z UWM przygotowała specjalne ćwiczenia wprowadzające słownictwo specjalistyczne dla przyszłych lekarzy. Nie były to zajęcia łatwe, ale dawały przedsmak pracy jaką trzeba będzie wykonać studiując medycynę w języku angielskim.

Czytaj więcej...

1KLUB PRZEMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
W JĘZYKU ANGIELSKIM

24 maja 2018 Klub Przemówień Publicznych w Języku Angielskim podsumował swoją działalność w bieżącym roku szkolnym. Osobom , którym umknęła taka informacja przypominamy, że są to cotygodniowe spotkania, na których uczniowie dyskutują na wybrane przez siebie tematy.

Czytaj więcej...

IMG 20180518 1114211WARSZTATY JĘZYKOWE
co wpływa na dobre tłumaczenie tekstu?
 

18 maja 2018 uczniowie klas dwujęzycznych z językiem angielskim spotkali się z panią dr Katarzyną Kodeniec z UWM w Olsztynie na warsztatach językowych poświęconych tłumaczeniu tekstów. Zajęcia dotyczyły czynników wpływających na dobre tłumaczenie. Uczestnicy warsztatów określali rodzaje tekstów, stopień ich trudności i przewidywali potencjalne problemy związane z ich tłumaczeniem. Kontynuacja warsztatów czyli część praktyczna planowana jest we wrześniu.

Czytaj więcej...

IMG 20180416 1128471INFIDELITY AS A TRANSLATION STRATEGY?
ALICE'S ADVENTURES IN POLISH REVISITED
– wykład otwarty na UWM

16 kwietnia 2018 uczniowie klas 1B, 1E i 2E odpowiedzieli na zaproszenie KFA UWM w Olsztynie i wzięli udział w wykładzie otwartym dr hab. Izabeli Szymańskiej ’Infidelity as a Translation Strategy? Alice's Adventures in Polish Revisited’, zorganizowanym w ramach serii „Olsztyńskie Wykłady Anglistyczne”.

Czytaj więcej...

IMG 20180417 143845VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy
o Krajach Anglojęzycznych
Discover American Landmarks

17 kwietnia w murach naszej szkoły gościliśmy finalistów VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych- Discover American Landmarks. Po ciekawej prezentacji przygotowanej przez uczniów kl. 1D na temat tajemniczych miejsc w Stanach Zjednoczonych , poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji.
Są nimi:

Czytaj więcej...

30725600 1920080921396286 3811219292590964736 nBliżej Szekspira……………………

4 oraz 5 kwietnia młodzież z klas dwujęzycznych naszego liceum uczestniczyła w warsztatach językowych w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Na początku usłyszeliśmy niesamowitą opowieść o czasach elżbietańskich, o tym jak teatr oraz aktorzy byli wtedy postrzegani. Po zwiedzaniu zakamarków teatru nadszedł czas na warsztaty aktorskie- ćwiczenie koncentracji i wykonywanie podstawowych zadań aktorskich z wykorzystaniem pantomimy.

Czytaj więcej...

 DSC0505Happy St. Patrick's Day! 
17 marca świętuję cały świat!

W pięknie udekorowanej szkole, smakując kolorowych, pachnących ciast, słuchając celtyckiej muzyki, również dołączyliśmy do obchodów Dnia Św. Patryka.

W trakcie warsztatów kulturowych uczniowie klas dwujęzycznych udali się w krótką podróż po Irlandii, również lingwistyczną, poznając podstawy Irish Gaelic. Na przerwach można było spotkać Leprechauna z koszem pełnym złota……

Czytaj więcej...

usaSerdecznie zapraszamy do udziału w
VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych-
Discover American Landmarks

Tegoroczna edycja  będzie poświęcona największym atrakcjom turystycznym
Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej

Czytaj więcej...

1Dobra ale krótka pamięć?

Wiele osób mówi o sobie: mam dobrą , ale krótką pamięć. Czy można temu zaradzić?
Co zrobić , aby zapamiętywać szybciej i na dłużej? Jak uczyć się na przykład listy nowych słówek? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć podczas warsztatów prowadzonych w języku angielskim dla uczniów klas dwujęzycznych

Czytaj więcej...

plMiędzyszkolny  Konkurs  Języka Angielskiego
 ‘FilmoTalk’

18 grudnia  2017 r. w VI LO w Olsztynie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród II Międzyszkolnego  Konkursu  Języka Angielskiego ‘FilmoTalk’.   Z radością informujemy, iż uczennica naszego liceum Anna Hanowska z kl. 1D została zwyciężczynią konkursu, zdobywając nagrodę główną - kurs jęz. angielskiego ufundowany przez  Szkołę Językową Modern School. 

Opiekunem uczennicy jest Pani Dorota Łasiewicka.

Czytaj więcej...

drPisać każdy może

Chociaż trudno w to uwierzyć, ale pisać każdy może. Wystarczy dobry pomysł oraz chęć przelania naszych myśli na papier. A pisać po angielsku? Czemu nie! `Everybody can be a writer` to temat warsztatów, które przeprowadziła pani Marta Kolczyńska z Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego dla uczniów klas drugich dwujęzycznych z językiem angielskim.

Kto wie, może za jakiś czas ukaże się na rynku wydawniczym pozycja w języku angielskim autorstwa absolwenta II LO, której sukces będzie  porównywalny z sukcesem Harrego Pottera.

DSC 6786"100 lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość"

 

6 grudnia 2017 uczniowie klas dwujęzycznych z językiem angielskim ( klasy Ic i I e ) zostali zaproszeni na ogólnopolską imprezę "100 lat razem – świętujemy 100. rocznicę relacji polsko-amerykańskich", która odbyła się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie.

Amerykańską ambasadę reprezentował pan David Orton , który opowiadał o polsko - amerykańskich relacjach na przestrzeni 100 lat, o swoich osobistych związkach z Polską i o swojej pracy w dyplomacji, a także odpowiadał na pytania młodzieży.

Czytaj więcej...

IMG 20171130 0923211STUDIA W USA?
TO JEST MOŻLIWE!

EducationUSA Poland przy współpracy z Ambasadą USA oraz Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta umożliwia spotkania amerykańskich stypendystów Programu Fulbrighta (http://www.fulbright.edu.pl/amerykanscy-stypendysci/) w Polsce oraz doradców edukacyjnych  z młodzieżą w szkołach.

30 listopada 2017 roku naszą szkołę odwiedził Philip Papaioannou , który opowiedział o systemie szkolnictwa w USA i o swojej uczelni. Wyjaśnił, jak ubiegać się o przyjęcie na amerykańską uczelnię i w jaki sposób można sfinansować studia.

Czytaj więcej...

IMG 20171204 110026140 LAT HEAVYMETALOWEGO
 TWARDZIELA

4 grudnia 2017 dr Jacek Łagun i mgr Czesław Kiński, pracownicy UWM gościli w naszej szkole z wykładem : „40 lat heavymetalowego twardziela - autokreacja muzyków zespołów heavymetalowych w latach 1976-2016” .

Uczniowie klas dwujęzycznych z językiem angielskim zapoznali się z bardzo ciekawą prezentacją dotyczącą zagadnień kulturowych , tym razem muzycznych. Chociaż „ heavy metal” nie jest gatunkiem dla każdego, to jednak wykład wzbudził duże zainteresowanie i był kolejną okazją do doskonalenia języka angielskiego.

Czytaj więcej...

IMG 20171123 1009581Happy Thanksgiving!

Święto Dziękczynienia obchodzone jest co roku w USA w czwarty czwartek listopada (w tym roku był to 23 listopada). W tym dniu Amerykanie robią wszystko, żeby spotkać się z najbliższymi i zasiąść przy wspólnym stole. Jest to dzień refleksji, w którym wypada sobie odpowiedzieć na pytanie:

Za co mogę być wdzięczny/wdzięczna?

A My ?

Czytaj więcej...

IMG 20171116 0918421Uniwersytet Aberystwyth
zaprasza

Już niedługo uczniowie klas trzecich będą podejmować ważne decyzje życiowe i dokonywać trudnych wyborów: co studiować i gdzie? Żeby chociaż trochę ułatwić to trudne zadanie 16 listopada 2017 uczniowie klas maturalnych II LO w Olsztynie zostali zaproszeni na spotkanie z oficjalnym przedstawicielem walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth ( Walia) w Wielkiej Brytanii.  Absolwentka uczelni brytyjskiej pani Monika Więckowska przedstawiła możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów poprzez system stypendiów, grantów ( bezzwrotnych dotacji) i pożyczek.

Czytaj więcej...

DZIEŃ OTWARTY 2019

Dzień Otwarty - na stronę www

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

NIEPODLEGŁA

23

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

KALENDARZ

November 2019
S M T W T F S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

LICZNIK ODWIEDZIN

2.png4.png4.png1.png8.png8.png1.png
DZISIAJ:879
WCZORAJ:1015
W TYM TYGODNIU:6786
W TYM MIESIĄCU:17137
ODWIEDZIŁO NAS:2441881

Visitor Info

  • IP: 35.172.195.49
  • Browser: unknown
  • Browser Version: unknown
  • Operating System: unknown

Who Is Online

8
Online

sobota, 16, listopad 2019 21:23
Powered by CoalaWeb

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY