PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

Obraz 1044Klasa I B na imieninach Marszałka Piłsudskiego

 

W dniu 19 marca 2018 roku klasa I B wzięła udział w organizowanych na wzór okresu II Rzeczpospolitej uroczystości czyli imieninach Józefa Piłsudskiego .Delegacja młodzieży II LO złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą Marszałka Piłsudskiego w Olsztynie .Następnie klasa uczestniczyła w uroczystościach imieninowych pod Patronatem Artura Chojeckiego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie .

W ramach spotkania uczniowie wysłuchali wykładu Barbary Wachowicz pod tytułem ,,Marszałek mniej znany ",wspomnień Aleksandry Piłsudskiej w interpretacji Małgorzaty Kurmin i informacji o projekcie ,,Patrol" . Podczas spotkania wręczono wyróżnienia i odznaczenia Związku Piłsudczyków .Odtworzono również jedyny zachowany fragment przemówienia Piłsudskiego nagranego na płycie gramofonowej .

 

Życzenia do uczestników uroczystości w wersji audiowizualnej skierował Piotr Sosnkowski , syn generała Kazimierza Sosnkowskiego ,towarzysza z Magdeburga i bliskiego współpracownika Piłsudskiego .Nasze liceum jest partnerem Związku Piłsudczyków .

Opiekunem klasy podczas imienin był nauczyciel Mariusz Tyl .

1

3

NAJLEPSZE LICEUM

najj

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2020
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2020

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

NIEPODLEGŁA

23

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY