PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

aa150 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego 

Dnia 5 grudnia 2017 roku uczniowie klasy II A liceum wzięli udział w  wojewódzkich obchodach 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego .O godzinie 12 00 delegacja  młodzieży złożyła kwiaty przy tablicy pamiątkowej Jozefa Piłsudskiego na ulicy Kościuszki. Kolejnym punktem uroczystości był udział w przyjęciu urodzinowym w  gmachu budynku Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie .Okolicznościowe przemówienia wygłosili , prezes Związku Piłsudczyków  W. Ziarek ,wicewojewoda olsztyński i kurator oświaty .Następnie został rozstrzygnięty konkurs  prac  plastycznych ,,Józef Piłsudski  oczyma dziecka”. Wręczono nagrody  laureatom  .Na zakończenie odśpiewano ,, Pierwszą Brygadę ” i poczęstowano gości tortem urodzinowym . Ostatnim akordem obchodów z udziałem uczniów liceum  była  sesja naukowa zorganizowana na Wydziale Humanistycznym UWM przy ul. Kurta Obitza w Kortowie .Młodzież wysłuchała 4 referatów : ,,Domowa lekcja patriotyzmu –od bogatego paniczyka  do rewolucjonisty”, ,,Józef Piłsudski jako żołnierz”, ,, Miejsce marszałka w pamięci historycznej Polaków” i ,,Mniej znane twarze Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Opiekunem klasy był nauczyciel historii Mariusz Tyl .

bb

cc

dd

NAJLEPSZE LICEUM

najj

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2020
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2020

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

NIEPODLEGŁA

23

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY