1Collegium Rhetoricum
zajęło I miejsce
na turnieju DeBBaty w Warszawie

W dniach 24-25.03.2018 w Warszawie w Szkole Głównej Handlowej spotkało się 9 drużyn z 8 miast Polski. Olsztyn, po wygranych eliminacjach miejskich, reprezentowali uczniowie II LO. W sobotę odbyła się faza grupowa, w której każda drużyna musiała przeprowadzić dwie dysputy z reprezentacjami innych miast. Nasza drużyna w fazie grupowej debatowała z uczniami z Wrocławia i Bielsko-Białej. Obydwie debaty zostały przez nas jednogłośnie wygrane (3 do 0).

Z kompletem punktów i nową energią debatanta przystąpiliśmy w niedzielę do fazy półfinałowej, w której zmierzyliśmy się z reprezentacją z Opola. Dysputę dotyczącą kreowania sojuszy przez Polskę ponownie wygraliśmy 3 do 0. Wygrana półfinałowa dała nam awans do finału, który transmitowany był na żywo w Internecie. Finał wygraliśmy stosunkiem punktów 7 do 0, obalając jednocześnie tezę Kredyty są większym zagrożeniem niż szansą dla społeczeństwa

Nasza reprezentacja

Karol Kowalczyk

Dominik Rudziński

Aleksandra Auksztulewicz

Wiktoria Matczak

Należy jednak przypomnieć, że Aleksandra Kanaszyc była filarem naszej reprezentacji podczas eliminacji w Olsztynie, jednak z powodów zdrowotnych nie mogła pojechać z nami do Warszawy. Zastąpił ją Karol Kowalczyk. Ola jednak cały czas była z nami, pomagając nam z Olsztyna!

Podczas gali wielkiego finału wyłoniono również najlepszego mówcę, a została nim Aleksandra Auksztulewicz!

Tezy, nad którymi się pochyliliśmy w fazie finałowej w Warszawie brzmiały:

  • Państwa strefy Euro powinny utworzyć federację
  • Postulat dotyczący wyposażenia w broń amerykańskich nauczycieli wart jest spełnienia
  • Polska powinna kreować swoje sojusze tak, by być regionalnym liderem Europy Środkowo-Wschodniej, a nie słabszym partnerem Niemiec
  • Kredyty są większym zagrożeniem niż szansą dla społeczeństwa

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali, Rodzicom, którzy byli z nami stale i śledzili na naszym fanpagu na bieżąco nasze zmagania. Dziękujemy osobom z CR, które najliczniej oglądały transmisje na żywo, dając w swoich komentarzach głęboki wyraz jedności z nami!

Do Olsztyna przywieźliśmy łącznie 6 pucharów (można było zdobyć 7-ale jeden puchar był za II miejsce):

-puchar dla najlepszej drużyny

-puchar dla najlepszego mówcy

-każdy członek drużyn otrzymał indywidualny puchar zwycięzcy

WYGRALIŚMY TURNIEJ OGÓLNOPOLSKI!!!!!!!!!!!

Opiekun projektu: Anna Brzostek

3

2

1

4

5

6

7