DEBATUJEMY Z SERCEM ZABRZE 20191Collegium Rhetoricum
debatuje z sercem dla chorych dzieci
z Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Zbliża się druga edycja Charytatywnego Turnieju Debat Oksfordzkich w Zabrzu. Turniej zupełnie inny niż wszystkie. Tylko 16 drużyn z całej Polski, w których skład jest nieograniczony wiekowo, co czyni ten turniej jeszcze bardziej wymagającym, ponieważ skład drużyn mogą budować czołowi mówcy Polski z różnych fundacji debatanckich, studenci czy nauczyciele. Charytatywny Turniej Debat Oksfordzkich “Debatuj z sercem” - to inicjatywa, której głównym celem jest zebranie funduszy dla podopiecznych Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca. Turniej odbędzie się w dniach 2 - 3 marca 2019.

W Zabrzu reprezentować nas będą:

Wiktoria Załoga
Natalia Ochocka
Małgorzata Purta
Katarzyna Kuźmińska

W tym roku nasza reprezentacja przygotowuje tezy:

1. Przy założeniu, że wybory odbędą się za tydzień, gorszym kandydatem na władcę byłby Król Julian z "Pingwinów z Madagaskaru" niż Księciunio z "Gumisiów"
2. Miarą miłości jest zdolność wybaczania
3. Warto być innym niż wszyscy
4. W działalności dobroczynnej przywracanie człowiekowi godności powinno być ważniejsze od poprawiania jego sytuacji materialnej
5. Marzenie o romantycznej miłości jest przekleństwem współczesnych związków

Zgodnie z regulaminem turnieju, drużyna, która się zakwalifikuje musi wnieść opłatę (min. 100zł) na cele statutowe tzn. Środki w całości będą przeznaczone na podopiecznych Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca. W tym roku zebraliśmy kwotę 178, 35zł.

Opiekun projektu: Anna Brzostek

DEBATUJEMY Z SERCEM ZABRZE 2019