dziewczynyCollegium Rhetoricum
2 miejsce na Miniturnieju o Wolontariacie w Toruniu

Dnia 05.12.2019 reprezentacja naszej szkoły w składzie: Julia Kowalewska (2e), Katarzyna Kuźmińska (2g), Klaudia Rokita (2b) oraz Natalia Ochocka (2g) wzięła udział w Miniturnieju o Wolontariacie, który odbył się w Toruniu na Wydziale Prawa i Administracji. Drużyna debatowała zgodnie z harmonogramem 3 razy, 2 razy zwyciężyła swoich adwersarzy, dzięki czemu ostatecznie uplasowała się na 2 miejscu według klasyfikacji liczby wygranych debat.

Tezy, nad którymi się pochyliliśmy brzmiały:

Teza: Oddolne zbiórki pieniędzy przynoszą więcej strat niż korzyści.

-wylosowaliśmy stronę opozycji, wynik debaty: debata wygrana


Teza: Wolontariuszom po spełnieniu określonych warunków powinny być świadczone udogodnienia w dostępie do usług publicznych (np. komunikacja zbiorowa, opłaty za odbiór odpadów, pierwszeństwo obsługi w urzędach).

-wylosowaliśmy stronę opozycji, wynik debaty: debata przegrana


Teza: Publiczne szpitale powinny otworzyć się na wsparcie wolontariuszy.

-wylosowaliśmy stronę opozycji, wynik debaty: debata wygrana

Do miast, w których debatowaliśmy dokładamy Toruń!

20191205 171629

dziewczyny