toooCollegium Rhetoricum
D E B A T A   O T W A R T A

Dnia 12.12.2019 Collegium Rhetoricum przeprowadziło debatę otwartą, która została zorganizowana w przeddzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Teza, na którą pochylili się członkowie Collegium, była jedną z tez Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich i nawiązywała do kwestii patriotyzmu: Patriotyzm dzieli zamiast łączyć. Gościem specjalnym wydarzenia była pani dr hab. Anna Pytasz-Kołodziejczyk (UWM), która w komentarzu zwrotnym odniosła się do argumentacji każdej ze stron debaty.

Do dysputy przed licznie zgromadzoną publicznością stanęli mówcy klas pierwszych: Kacper Dąbkowski, Lidia Zygadło, Bartosz Nosek, Bartosz Danisiewicz, Adam Cymcyk, Maria Kondyra, Michał Szymanowski, Iga Bielak. Marszałkiem debaty była Natalia Ochocka z klasy 2g, natomiast sekretarzem (niezastąpiona) Paulina Trochim z klasy 3c.

Wydarzanie zorganizowali:
Anna Brzostek
Beata-Fronczak-Duńczyk
Tomasz Sokołowski

DSCN7518

DSCN7528

DSCN7534
DSCN7538

DSCN7542

DSCN7542tooo