nastrooonneeFerie w Collegium Rhetoricum

W dniu 30.01.2020 odbyły się w naszej szkole dwie debaty szkoleniowe. Tezy, nad którymi się pochyliliśmy brzmiały:

  1. Aneksja Krymu przyniosła Rosji więcej szkód niż korzyści
  2. System federacyjny jest korzystniejszy od systemu unitarnego

Ogromnym wyróżnieniem była dla nas obecność absolwentów, którzy podczas nauki w naszej szkole, byli w Collegium, ale swojej przygody z debatami nie zakończyli opuszczając mury naszej szkoły. Debatują dalej, działają w fundacjach w Warszawie i Poznaniu łącząc świat debat. Podziękowania kierujemy do Aleksandry Auksztulewicz, Moniki Lendy oraz Karola Kowalczyka, którzy w ferie (mimo swojej sesji egzaminacyjnej na studiach) debatowali razem z nami!

Debaty miały charakter warsztatowo-szkoleniowy, ponieważ rozpoczynamy czas turniejów, w których nasi mówcy staną do dysput z najlepszymi drużynami w Polsce.

Opiekun projektu: Anna Brzostek

karol1

klaudianastrine

nastooone

nastrooone56

nastrooonnee