wymiarowe zso1 gim male

Oddziały Gimnazjalne
w II Liceum Ogólnokształcącym
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. K.I. Gałczyńskiego
w Olsztynie

wymiarowe zso1 gim male

 

 

 

 

IMG 20190402 1216571FINAŁ MIĘDZYGIMNAZJALNEGO
KONKURSU WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII I USA

2 kwietnia 2019 odbył się finał XII edycji konkursu sprawdzającego wiedzę gimnazjalistów na temat krajów anglojęzycznych. Uczniowie, którzy po napisaniu testu uzyskali najwyższe wyniki w swoich szkołach spotkali się w II LO w Olsztynie, aby powalczyć o nagrodę główną czyli roczny kurs języka angielskiego ufundowany przez szkołę językową English Perfect w Olsztynie.

Czytaj więcej...

514Sukcesy gimnazjalistów

Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie zdobyli wiele laurów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/19.

Łącznie mamy 35 laureatów i 27 finalistów różnych konkursów.

Czytaj więcej...

1Zapraszamy do udziału w XII edycji

MIĘDZYGIMNAZJALNEGO KONKURSU WIEDZY

O WIELKIEJ BRYTANII i STANACH ZJEDNOCZONYCH

Czytaj więcej...

wręczenie medali 31Igrzyska Młodzieży Szkolnej
o Mistrzostwo Olsztyna w badmintonie
Mistrzynie z Gimnazjum nr 2

We wtorek (28.11.2018) w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5/Gimnazjum
nr 12 w Olsztynie przy ul. Sybiraków zostały rozegrane Igrzyska Młodzieży Szkolnej
o Mistrzostwo Olsztyna w badmintonie w kategorii: szkoły podstawowe i gimnazjalne.
W Igrzyskach Młodzieży wzięło udział 6 szkół.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas trzecich z oddziałów gimnazjalnych: Hanna Ptasik (G III D) i Zofia Fesnak
(G III A). Obie zawodniczki rozegrały łącznie 9 meczy (po 2 sety) – 3 mecze w deblu i 6 meczy singlowych.

Czytaj więcej...

IMG 20181126 0909471ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W USA

W ramach olimpiady „ Zwolnieni z teorii” uczennice klasy IID Aleksandra Gościcka, Zuzanna Niedźwiedzka, Julia Nowoszyńska i Gabriela Przybyła przygotowały projekt COOLTURALNIE dotyczący kultur świata. Jednym z tematów, który zainteresował grupę było Święto Dziękczynienia w USA.

Czytaj więcej...

20181009 103632„Kamishibai
na lekcji języka niemieckiego w kl. 3 GD

Klasa 3GD na lekcji j. niemieckiego wraz z p. Martą Szpanel w ciekawy sposób utrwalała ostatnio poznany czas przeszły tzn. uczniowie w grupach przygotowali własne historyjki i wykonali do nich piękne rysunki. Następnie za pomocą teatrzyku Kamishibai zaprezentowali swoje opowiadania.

Kamishibai - jest doskonałym pomysłem na pracę metodą projektu, gdzie kilka grup prezentuje bajki lub wymyślone historyjki na podany temat.

Czytaj więcej...

ohgIII Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów

Miło jest nam poinformować, że 6 uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu okręgowego III Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów!

Czytaj więcej...

IMG 20180925 1107291FLEX kolejny raz zaprasza do USA

Rusza kolejna edycja programu FLEX. Już dwoje naszych uczniów skorzystało ze swojej szansy . Gabriela, która wróciła z USA rok temu oraz Piotr, który przebywa tam obecnie i wraz z amerykańskimi kolegami chodzi do szkoły.

Wyjazd i pobyt w USA były możliwe dzięki programowi FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program. To całoroczny, w pełni finansowany przez Departament Stanu USA, program wymiany dla uczniów szkół średnich. Dzięki programowi uczniowie liceów i techników z Polski i innych krajów mogą spędzić cały rok szkolny w USA, mieszkać u amerykańskiej rodziny i uczęszczać do amerykańskiego liceum. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami innych krajów.

Czytaj więcej...

2

SZKOLNA WYCIECZKA DO ANGLII ( 08- 14.06.2018)

 

W dniach 08- 14.06.2018 grupa 42 uczniów z naszego gimnazjum i liceum uczestniczyła w edukacyjnej wycieczce do Anglii. Wyjazd miał charakter warsztatowy i obejmował zwiedzanie połączone z nauką języka angielskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z odwiedzanymi miejscami oraz mieli możliwość poznania angielskiego domu i jego zwyczajów podczas 4 noclegów u rodzin w Londynie. Niektórzy po raz pierwszy mogli spróbować Yorkshire pudding, herbaty z mlekiem czy chipsów octowych. Niemałe zdziwienie wywołały podwójne krany w łazience czy też kolejki grzecznie czekających na autobus pasażerów. Zachwyciła różnorodność i wielość kultur mieszkańców Anglii, tradycyjne stroje, różne dialekty i języki całego świata oraz oryginalne kuchnie z najdalszych zakątków.

Czytaj więcej...

1212345Konkurs Piosenki Angielskiej

25 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole po raz kolejny Konkurs Piosenki Angielskiej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były lata 70-te.

W szranki stanęło aż 13 wykonawców – z II LO, oddziałów gimnazjalnych oraz reprezentatntka zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 2.

Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonań, w związku z czym jury przyznało miejsce I ex aequo uczennicy kl. 1E, Weronice Pietkiewicz oraz Zuzannie Wołk z kl. 1A. II miejsce zajęła Anastazja Maciąg z SP nr 2, a III miejsce – Natalia Dziczek (1C). Oprócz tego wyróżniono duet Piotr Garbowski i Julian Knaf z 2D, a także Gabrielę Wydrę z kl. 1D. Nagrody ufundowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

Czytaj więcej...

eTwinLogoProjekt eTwinning zakończony!

 

W maju 2018r. grupa uczniów klasy IIGA zakończyła swoją przygodę z międzynarodowym projektem eTwinning.

Czytaj więcej...

IMG 20180525 080805DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

To już kolejny Dzień Języka Angielskiego w naszej szkole. Organizowany w okolicach Dnia Dziecka , co roku wygląda trochę inaczej a na uczniów czekają inne atrakcje. W tym roku 25 maja w budynku ZSO nr 1 dominowały barwy biało-czerwono-niebieskie, kolory, z którymi kojarzą się flagi krajów anglojęzycznych.

Dzień otworzył „ A very Broadway musical” przygotowany przez grupę musicalową „ Rewolucja”. Znane i mniej znane utwory złożyły się na interesującą całość w brawurowym wykonaniu młodych artystów. Owacja na stojąco była dowodem najwyższego uznania za trud włożony w przygotowanie spektaklu.

Czytaj więcej...

1KLUB PRZEMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
W JĘZYKU ANGIELSKIM

24 maja 2018 Klub Przemówień Publicznych w Języku Angielskim podsumował swoją działalność w bieżącym roku szkolnym. Osobom , którym umknęła taka informacja przypominamy, że są to cotygodniowe spotkania, na których uczniowie dyskutują na wybrane przez siebie tematy.

Czytaj więcej...

IMG-20180427-WA0004Finał Konkursu „Zawodowcy z Olsztyna”

23 kwietnia 2018 r., uczniowie klas III Oddziałów Gimnazjalnych wzięli udział w imprezie, która była akcją promocyjną olsztyńskiego szkolnictwa zawodowego.

W Hali Widowiskowo- Sportowej „Urania”, młodzież miała okazję poznać ofertę edukacyjną prezentujących się szkół.

Czytaj więcej...

konkWyniki etapu szkolnego
XI Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy
o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych
i Nowej Zelandii

- lista osób zakwalifikowanych do II etapu, który odbędzie się 26 kwietnia 2018r.
o godz. 9.15 w ZSO Nr 1 (Gimnazjum Nr 2)

Czytaj więcej...

3XI edycja KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII, USA I NOWEJ ZELANDII

26 kwietnia 2018 uczniowie klas gimnazjalnych ośmiu olsztyńskich szkół przystąpili do etapu szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Była to już XI edycja konkursu organizowanego przez nauczycieli języka angielskiego ZSO nr 1 w Olsztynie. W tym roku uczniowie rozwiązywali test dotyczący Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Nowej Zelandii.

Czytaj więcej...

IMG 20180313 1016161WYNIKI FINAŁU KONKURSU
GRAMATYCZNO-LEKSYKALNEGO z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 13 marca 2018r w ZSO nr 1 Oddziały Gimnazjalne w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie odbył się finał III edycji Szkolnego KONKURSU GRAMATYCZNO-LEKSYKALNEGO z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Do finału konkursu przystąpiło 12 uczestników zakwalifikowanych po pierwszym etapie konkursu przeprowadzonego w formie testu wielokrotnego wyboru na lekcjach języka angielskiego.

Czytaj więcej...

serceWYNIKI ELIMINACJI
DO SZKOLNEGO KONKURSU GRAMATYCZNO-LEKSYKALNEGO
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w GIMNAZJUM NR 2 w OLSZTYNIE
marzec 2018

Lista osób zakwalifikowanych do FINAŁU KONKURSU GRAMATYCZNO-LEKSYKALNEGO,
który odbędzie się dnia 13 marca 2018r.

Czytaj więcej...

 2Rozgrywki o mistrzostwo Olsztyna

 unihokeja dziewcząt szkół gimnazjalnych

7 lutego odbyły się rozgrywki o mistrzostwo Olsztyna unihokeja dziewcząt szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018.Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów, a wystartowały 3 ekipy: Gim 2, Gim 11, SP 1 (27 zawodniczek).Zawody rozgrywano systemem gry „każdy z każdy” bez rewanżów.

Czytaj więcej...