wymiarowe zso1 gim male

Oddziały Gimnazjalne
w II Liceum Ogólnokształcącym
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. K.I. Gałczyńskiego
w Olsztynie

wymiarowe zso1 gim male

 

 

 

 

IMG 20190402 1216571FINAŁ MIĘDZYGIMNAZJALNEGO
KONKURSU WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII I USA

2 kwietnia 2019 odbył się finał XII edycji konkursu sprawdzającego wiedzę gimnazjalistów na temat krajów anglojęzycznych. Uczniowie, którzy po napisaniu testu uzyskali najwyższe wyniki w swoich szkołach spotkali się w II LO w Olsztynie, aby powalczyć o nagrodę główną czyli roczny kurs języka angielskiego ufundowany przez szkołę językową English Perfect w Olsztynie.

514Sukcesy gimnazjalistów

Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie zdobyli wiele laurów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/19.

Łącznie mamy 35 laureatów i 27 finalistów różnych konkursów.

1Zapraszamy do udziału w XII edycji

MIĘDZYGIMNAZJALNEGO KONKURSU WIEDZY

O WIELKIEJ BRYTANII i STANACH ZJEDNOCZONYCH

wręczenie medali 31Igrzyska Młodzieży Szkolnej
o Mistrzostwo Olsztyna w badmintonie
Mistrzynie z Gimnazjum nr 2

We wtorek (28.11.2018) w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5/Gimnazjum
nr 12 w Olsztynie przy ul. Sybiraków zostały rozegrane Igrzyska Młodzieży Szkolnej
o Mistrzostwo Olsztyna w badmintonie w kategorii: szkoły podstawowe i gimnazjalne.
W Igrzyskach Młodzieży wzięło udział 6 szkół.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas trzecich z oddziałów gimnazjalnych: Hanna Ptasik (G III D) i Zofia Fesnak
(G III A). Obie zawodniczki rozegrały łącznie 9 meczy (po 2 sety) – 3 mecze w deblu i 6 meczy singlowych.

IMG 20181126 0909471ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W USA

W ramach olimpiady „ Zwolnieni z teorii” uczennice klasy IID Aleksandra Gościcka, Zuzanna Niedźwiedzka, Julia Nowoszyńska i Gabriela Przybyła przygotowały projekt COOLTURALNIE dotyczący kultur świata. Jednym z tematów, który zainteresował grupę było Święto Dziękczynienia w USA.

20181009 103632„Kamishibai
na lekcji języka niemieckiego w kl. 3 GD

Klasa 3GD na lekcji j. niemieckiego wraz z p. Martą Szpanel w ciekawy sposób utrwalała ostatnio poznany czas przeszły tzn. uczniowie w grupach przygotowali własne historyjki i wykonali do nich piękne rysunki. Następnie za pomocą teatrzyku Kamishibai zaprezentowali swoje opowiadania.

Kamishibai - jest doskonałym pomysłem na pracę metodą projektu, gdzie kilka grup prezentuje bajki lub wymyślone historyjki na podany temat.

ohgIII Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów

Miło jest nam poinformować, że 6 uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu okręgowego III Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów!

IMG 20180925 1107291FLEX kolejny raz zaprasza do USA

Rusza kolejna edycja programu FLEX. Już dwoje naszych uczniów skorzystało ze swojej szansy . Gabriela, która wróciła z USA rok temu oraz Piotr, który przebywa tam obecnie i wraz z amerykańskimi kolegami chodzi do szkoły.

Wyjazd i pobyt w USA były możliwe dzięki programowi FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program. To całoroczny, w pełni finansowany przez Departament Stanu USA, program wymiany dla uczniów szkół średnich. Dzięki programowi uczniowie liceów i techników z Polski i innych krajów mogą spędzić cały rok szkolny w USA, mieszkać u amerykańskiej rodziny i uczęszczać do amerykańskiego liceum. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami innych krajów.

2

SZKOLNA WYCIECZKA DO ANGLII ( 08- 14.06.2018)

 

W dniach 08- 14.06.2018 grupa 42 uczniów z naszego gimnazjum i liceum uczestniczyła w edukacyjnej wycieczce do Anglii. Wyjazd miał charakter warsztatowy i obejmował zwiedzanie połączone z nauką języka angielskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z odwiedzanymi miejscami oraz mieli możliwość poznania angielskiego domu i jego zwyczajów podczas 4 noclegów u rodzin w Londynie. Niektórzy po raz pierwszy mogli spróbować Yorkshire pudding, herbaty z mlekiem czy chipsów octowych. Niemałe zdziwienie wywołały podwójne krany w łazience czy też kolejki grzecznie czekających na autobus pasażerów. Zachwyciła różnorodność i wielość kultur mieszkańców Anglii, tradycyjne stroje, różne dialekty i języki całego świata oraz oryginalne kuchnie z najdalszych zakątków.