wymiarowe zso1 lo tarcza male

AKTUALNOŚCI 
II
 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

WITAMY

wymiarowe zso1 lo tarcza male

 

  ranking 2016 1

                                                                                                                          więcej...

 

logoMISTRZ
ORTOGRAFII
NIEMIECKIEJ

29 października 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny z języka niemieckiego. Tytuł   Mistrza   Ortografii   Niemieckiej   zdobył w tym roku  

                           Michael Lebedewski   z klasy 1gg ,

tuż za nim uplasowały się uczennice klasy 2g :

                                     Julia Wardęcka i Adrianna Dargiewicz.

                               Wszystkim   serdecznie gratulujemy !!!

 

 

IMG 20191012 0831521KOLEJNA SESJA EGZAMINU IELTS JUŻ ZA NAMI

W dniach 11-12 października 2019 grupa 32 uczniów II LO w Olsztynie przystąpiła do egzaminu IELTS (International English Language Testing System), najpopularniejszego na świecie testu języka angielskiego.

W piątek uczniowie przystąpili do części ustnej egzaminu, a w sobotę sprawdzane były pozostałe kompetencje czyli rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem i pisanie.         Znamy już wyniki egzaminu. Średni wynik grupy to 7,5 ( maksymalny to 9) odpowiadający poziomowi C1 według Europejskiego System Opisu Kształcenia Językowego, ESOKJ (ang. Common European Framework of Reference for Languages, CEFR)

GRATULACJE !  

1IX   MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

MUSIC IN GREAT BRITAIN AND THE USA 
   Olsztyn  2019

 

OGŁOSZENIE   WYNIKÓW   II  etapu

111IX   MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY
O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
MUSIC IN GREAT BRITAIN AND THE USA
Olsztyn 2019

Lista uczniów zakwalifikowanych do II etapu

IMG 20190328 0953101BAWIMY SIĘ JĘZYKIEM ANGIELSKIM
CZYLI
NASZA WERSJA KOPCIUSZKA

Nauka języka obcego to żmudna praca wsparta wytrwałością, to wiele godzin spędzonych nad słownictwem i gramatyką. Ale czy musi to być naprawdę taki ciężki obowiązek? A gdyby tak pobawić się językiem, pożartować, pośmiać, poczuć się znowu dzieckiem, które może się poprzebierać, powygłupiać …..

Uczniowie klasy IIE w ramach zajęć `CREATIVE WRITING` przygotowali w grupach swoje wersje znanej bajki KOPCIUSZEK w różnych konwencjach. Oglądaliśmy love story, kryminał, thriller i komedię. Uczniowie musieli wymyśleć poszczególne sceny, napisać tekst, nauczyć się roli, przygotować plakat i kostiumy oraz pokazać swój `show` na forum klasy.

WIZYTA GOŚCI Z NIEMIEC
W RAMACH WYMIANY POLSKO-NIEMIECKIEJ Z OFFENBURGIEM

W piątek 29.03 zakończyła się sześciodniowa wymiana z Offenburgiem. Grupa 15 uczennic z partnerskiej szkoły Klosterschulen Unserer Lieben Frau wraz z naszymi uczniami zwiedzała Olsztyn, Gdańsk, a także chwytając nieliczne promienie słońca spacerowała po molo w Gdyni Orłowo. Uczniowie byli również w Centrum nauki EKSPERYMENT w Gdyni, a także w planetarium oraz na kręglach. Uczniowie pracowali w trzech grupach projektowych ucząc się śpiewać piosenkę w j. polskim, tańczyć poloneza, a we czwartek wzięli udział w Dniu Języka Niemieckiego. Goście wrócili do domu bardzo zadowoleni. Rewizyta w maju.

Do zobaczenia !

FILMoTALK 2Sięgnęliśmy po złoto po raz drugi...

Uczennica naszego liceum Weronika Gancewska z kl. 2D została zwyciężczynią III Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego ‘FILMoTALK’ zdobywając nagrodę główną – semestr nauki jęz. angielskiego ufundowany przez  szkołę językową King’s School of English w Olsztynie.

Uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania nagród odbyła się 20 marca 2019 roku w VI LO w Olsztynie. Pozostałe uczestniczki finału zdobyły wyróżnienia: Olga Wiśniewska i Alicja Ejdys z kl. 1E , Marta Głąbowska i Hanna Górska z kl. 2A. Opiekunem uczennic była Pani Dorota Łasiewicka.

patHappy St. Patrick's Day! 
17 marca świętuję cały świat!

W pięknie udekorowanej szkole, smakując kolorowych, pachnących babeczek, słuchając celtyckiej muzyki, również dołączyliśmy do obchodów Dnia Św. Patryka.

W poniedziałek 18 marca odbył się w naszej szkole kiermasz słodkości, w ramach którego zebrano fundusze na cel dobroczynny- Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie.

Organizatorem wydarzenia była klasa 1E pod opieką Pani Doroty Łasiewickiej.

IMG-20190315-WA0005WARSZTATY JĘZYKOWE : Elementy kulturowe w przekładzie

Tłumaczenie tekstu to trudna sztuka . Wydaje się, że do znalezienia znaczenia wyrazu często wystarczy słownik. Ale czy zawsze ? A co z nowymi wyrazami pojawiającymi się w języku w wyniku pewnych zjawisk kulturowych? Jak przetłumaczyć słowa : Gimbaza , Teleranek czy świąteczna kapusta? Oczywiście taki problem pojawia się również przy tłumaczeniu z języka obcego na język polski.

Te zagadnienia były tematem już trzeciej części warsztatów tłumaczeniowych, które 15 marca 2019 roku poprowadziła pani dr Katarzyna Kodeniec z UWM w Olsztynie z uczniami III klasy dwujęzycznej z językiem angielskim.

IMG-20190315-WA0005WARSZTATY JĘZYKOWE : Elementy kulturowe w przekładzie

Tłumaczenie tekstu to trudna sztuka . Wydaje się, że do znalezienia znaczenia wyrazu często wystarczy słownik. Ale czy zawsze ? A co z nowymi wyrazami pojawiającymi się w języku w wyniku pewnych zjawisk kulturowych? Jak przetłumaczyć słowa : Gimbaza , Teleranek czy świąteczna kapusta? Oczywiście taki problem pojawia się również przy tłumaczeniu z języka obcego na język polski.

Te zagadnienia były tematem już trzeciej części warsztatów tłumaczeniowych, które 15 marca 2019 roku poprowadziła pani dr Katarzyna Kodeniec z UWM w Olsztynie z uczniami III klasy dwujęzycznej z językiem angielskim.