Z ŻYCIA KLAS DWUJĘZYCZNYCH 
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
im. K. I. GAŁCZYŃSKIEGO w OLSZTYNIE
(ROK SZKOLNY 2017/2018)

 

 

lo243.  OLIMPIADA   JĘZYKA  NIEMIECKIEGO
NASZ   REPREZENTANT   W  FINALE      !!!

 Mondroch Piotr z kl. 3F  po ustnej części   eliminacji okręgowych Olimpiady Języka Niemieckiego w Toruniu zakwalifikował się do części finałowej,  która odbędzie się  w Poznaniu   w dn.  3-5.04.2020 r.

Gratulujemy sukcesu i  trzymamy kciuki w dalszym etapie !!!

- JEDEN Z DZIESIĘCIU-
SZKOLNY  KONKURS  Z  JĘZYKA  NIEMIECKIEGO
2020

       Konkurs JEDEN Z DZIESIĘCIU obejmuje swym zakresem  wiedzę  z  leksyki  i gramatyki  niemieckiej oraz  wiadomości  o kulturze, geografii i  historii  krajów niemieckojęzycznych.  Eliminacje do finału przebiegały w tym roku w 3 klasach : 1g, 1gg i 2g. W ich trakcie wyłoniono osoby , które zmierzą się ze sobą w kolejnym etapie, który odbędzie się  w Dniu Języka Niemieckiego w marcu 2020.

dsdEGZAMIN   DSD II  2020  -
Część ustna

         15 i 16 stycznia  2020 r.  uczniowie klas trzecich podeszli do ostatniego już  etapu egzaminu  DSD II  czyli do części ustnej. Egzamin przeprowadzony został przez germanistów naszej szkoły oraz przewodniczącego komisji doradcy ZfA p. Martina Janczyka. Wszystkie osoby , które zdecydowały się zmierzyć z tą częścią egzaminu, zdały go pomyślnie na poziomie B2 lub C1.

Gratulujemy !!!

 

IMG 20191218 WA0001Weihnachtsmarkt  2019

Zgodnie  z  tradycją,również  w  tym  roku  klasy niemieckojęzyczne zorganizowały  w grudniu  dla  całej  społeczności szkolnej JARMARK BOŻONARODZENIOWY.

 Tym razem serwowane były  słodkie specjały kuchni polskiej i niemieckiej.

 

 

 

dsd2DSD  II

          27 listopada, podobnie  jak  na  całej  półkuli  północnej, odbyła się

w naszym liceum   pierwsza część  egzaminu językowego  

      DSD II – Deutsches Sprachdiplom  na poziomie B2/C1

2123PILOTAŻOWY  EGZAMIN   DSD II

         13 listopada 2019 r.  uczniowie klasy trzeciej z naszego liceum oraz z  LO 3 wzięli udział w pilotażowym egzaminie DSD II. Egzamin przeprowadzony został przez germanistów obu szkół oraz przewodniczącego komisji p. Martina Janczyka. Swoje umiejętności językowe zaprezentowały : Zosia Staszewska z kl.2g , Patrycja Kowalska z kl.2g oraz Kinga Rynkiewicz z LO3. Wszystkie uczestniczki  zdały egzamin celująco.

 

flaganiemiecka43. Olimpiada Języka Niemieckiego
Etap szkolny

 Dnia 08.11.2019 odbył się etap szkolny  43. Olimpiady Języka Niemieckiego. Uczniowie naszego liceum po raz kolejny mieli możliwość zmierzenia się z zadaniami wymagającymi świetnej   znajomości gramatyki i leksyki języka niemieckiego. Jednak tylko nielicznym udało się osiągnąć tyle punktów, aby zakwalifikować się do etapu okręgowego, a są to uczniowie klasy 3F:

logoMISTRZ
ORTOGRAFII
NIEMIECKIEJ

29 października 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny z języka niemieckiego. Tytuł   Mistrza   Ortografii   Niemieckiej   zdobył w tym roku  

                           Michael Lebedewski   z klasy 1gg ,

tuż za nim uplasowały się uczennice klasy 2g :

                                     Julia Wardęcka i Adrianna Dargiewicz.

                               Wszystkim   serdecznie gratulujemy !!!

 

 

147PRÓBNY EGZAMIN   DSD II

28 października 2019 r. 19 osób z klas trzecich naszego liceum pisało po raz kolejny egzamin próbny, w czasie w którego sprawdzano umiejętności językowe z zakresu słuchania ( HV ), czytania ( LV) i tworzenia wypowiedzi pisemnej (SK).  Była to ostatnia próba przed właściwym egzaminem, który odbędzie się   za niecały miesiąc, bo już 27 listopada 2019 r.

 

 

 

11djnDzień Języka Niemieckiego

Zgodnie z coroczna tradycją, również w tym roku odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego . Tym razem połączony był z wizytą uczniów z partnerskiej szkoły Klosterschule w Offenburgu. W programie nie zabrakło oczywiście konkursów sprawdzających wiedzę z języka niemieckiego . Przedstawiciele klas dwujęzycznych współzawodniczyli w konkursie Sprichwörter , odbył się również długo oczekiwany finał Jeden z Dziesięciu. Istotnym punktem programu było perfekcyjnie przygotowane przedstawienie klasy 3gd pod tytułem „ Besuchen Sie Europa”.