Z ŻYCIA KLAS DWUJĘZYCZNYCH 
GIMNAZJUM Nr 2
im. K. I. GAŁCZYŃSKIEGO w OLSZTYNIE
(ROK SZKOLNY 2017/2018)

1478MISTRZ ORTOGRAFII NIEMIECKIEJ
wyniki konkursu

10 października 2017 r. odbył się  w naszej szkole  konkurs ortograficzny z języka niemieckiego dla klas liceum i gimnazjum. A oto pierwsze trzy miejsca w poszczególnych szkołach :

Liceum

Gimnazjum

       1.      Łukasz Sęczyk  3f      

 1. Freitag Francesca   2gd

       2.      Jastrzębska Joanna 3f 

       2. Burdalska Amelia  3gd

       3.      Puszczewicz Iwona 1f  

       3. Grochowska Aleksandra 3gd

 

Serdecznie gratulujemy !!!

 

MISTRZ ORTOGRAFII NIEMIECKIEJ
wyniki konkursu

10 października 2017 r. odbył się  w naszej szkole  konkurs ortograficzny z języka niemieckiego dla klas liceum i gimnazjum. A oto pierwsze trzy miejsca w poszczególnych szkołach :

Liceum

Gimnazjum

1.                  Łukasz Sęczyk  3f      

1.  Freitag Francesca   2gd

2.                  Jastrzębska Joanna 3f 

2.  Burdalska Amelia  3gd

3.                  Puszczewicz Iwona 1f  

3.  Grochowska Aleksandra 3gd

Serdecznie gratulujemy !!!

 

IMG 20171214 1232161Dwujęzyczne kolędowanie

Ale się działo !  14 grudnia gościliśmy w naszej szkole uczniów klas dwujęzycznych ze Szkoły Podstawowej nr 2 ( klasa dwujęzyczna z językiem angielskim) i Szkoły Podstawowej nr 9 ( klasa dwujęzyczna z językiem niemieckim). Wspólne angielsko-niemieckie kolędowanie było pretekstem, aby się poznać, pokazać naszą szkołę i poczuć atmosferę świąt, które zbliżają się wielkimi krokami.

mikWEIHNACHTSMARKT

Tradycyjnie  przed  Bożym  Narodzeniem  zorganizowany  został przez  klasy dwujęzyczne niemieckie  Jarmark Bożonarodzeniowy    czyli Weihnachtsmarkt. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spróbować tradycyjnych potraw niemieckich jak szpecle/ Spaetzle  czy  sałatkę ziemniaczaną /  Kartoffelsalat . Nie zabrakło również słodkich  przysmaków  znanych zarówno w polskiej jak i niemieckiej kuchni.

3XI edycja KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII, USA I NOWEJ ZELANDII

26 kwietnia 2018 uczniowie klas gimnazjalnych ośmiu olsztyńskich szkół przystąpili do etapu szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Była to już XI edycja konkursu organizowanego przez nauczycieli języka angielskiego ZSO nr 1 w Olsztynie. W tym roku uczniowie rozwiązywali test dotyczący Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Nowej Zelandii.

1KLUB PRZEMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
W JĘZYKU ANGIELSKIM

24 maja 2018 Klub Przemówień Publicznych w Języku Angielskim podsumował swoją działalność w bieżącym roku szkolnym. Osobom , którym umknęła taka informacja przypominamy, że są to cotygodniowe spotkania, na których uczniowie dyskutują na wybrane przez siebie tematy.

20181009 103632„Kamishibai
na lekcji języka niemieckiego w kl. 3 GD

Klasa 3GD na lekcji j. niemieckiego wraz z p. Martą Szpanel w ciekawy sposób utrwalała ostatnio poznany czas przeszły tzn. uczniowie w grupach przygotowali własne historyjki i wykonali do nich piękne rysunki. Następnie za pomocą teatrzyku Kamishibai zaprezentowali swoje opowiadania.

Kamishibai - jest doskonałym pomysłem na pracę metodą projektu, gdzie kilka grup prezentuje bajki lub wymyślone historyjki na podany temat.

11To be oder nicht sein
IV edycja

Dnia 19.12.2018 odbyła się w naszej szkole IV edycja konkursu recytatorskiego w języku angielskim i niemieckim.

IMG 20190402 1216571FINAŁ MIĘDZYGIMNAZJALNEGO
KONKURSU WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII I USA

2 kwietnia 2019 odbył się finał XII edycji konkursu sprawdzającego wiedzę gimnazjalistów na temat krajów anglojęzycznych. Uczniowie, którzy po napisaniu testu uzyskali najwyższe wyniki w swoich szkołach spotkali się w II LO w Olsztynie, aby powalczyć o nagrodę główną czyli roczny kurs języka angielskiego ufundowany przez szkołę językową English Perfect w Olsztynie.

11Wolontariat  w klasach  niemieckojęzycznych

     Dzięki współpracy z organizacją KULTURWEIT  możemy również w tym roku  gościć  nowego wolontariusza z Niemiec Juliana Dawida Kocha , który będzie  aktywnie uczestniczyć w naszych zajęciach języka niemieckiego w liceum i gimnazjum.  A oto jak sam się przedstawia :

P4060282DZIEŃ       JĘZYKA    NIEMIECKIEGO

Zabawa i rywalizacja w jednym – tak można określić to,
co działo się 6 kwietnia podczas corocznego święta klas niemieckojęzycznych
czyli: