Z ŻYCIA KLAS DWUJĘZYCZNYCH 
GIMNAZJUM Nr 2
im. K. I. GAŁCZYŃSKIEGO 
w OLSZTYNIE

 

 

TRUE BLUE BRITS!

18 lutego 2014 gościliśmy w szkole brytyjskiego aktora i nauczyciela Simeona Wrena z interaktywnym przedstawieniem TRUE BLUE BRITS. W niezwykle zabawny i wręcz teatralny sposób przedstawił on interesujące aspekty kultury brytyjskiej. Liczymy na dalszą współpracęJ!

WARSZTATY"EUROPA – SEMINAR” W STRASBURGU

W dniach 5-9 maja 20014r  w Offenburgu odbyły się warsztaty"Europa - Seminar", projekt zorganizowany przez szkołę partnerską w Offenburgu. W projekcie wzięła udział młodzież z 4 krajów: Niemiec, Francji, Włoch i Polski. Tematem warsztatów była Unia Europejska, jej historia powstania i dzień dzisiejszy. Spotkaliśmy się również z przedstawicielem Parlamentu Europejskiego( Dr. Andreas Schwab) i zwiedziliśmy Parlament Europejski w Strasburgu. Językiem warsztatów był język angielski.

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

2 czerwca 2014 świętowaliśmy w Gimnazjum nr 2 Dzień Języka Angielskiego zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego Danutę Anaszewicz, Annę Zając i Joannę Zubel przy wsparciu samorządu uczniowskiego pod opieką Elżbiety Witkowicz.

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

VII EDYCJA    USA

W czerwcu 2014 nastąpiło rozstrzygnięcie kolejnej edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Tym razem uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej . Etap szkolny polegał na rozwiązaniu zadań testowych. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych szkół przystąpili do finału czyli zmierzyli się z testem a następnie przedstawili przygotowaną przez siebie prezentację w języku angielskim na jeden z tematów dotyczących USA.