WARSZTATY JĘZYKOWE

KLASA DWUJĘZYCZNA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM
GIMNAZNUM NR 2
im. K. I. GAŁCZYŃSKIEGO
w OLSZTYNIE

 

 

PC210163Warsztaty językowe z Nauką Bez Granic

Czy możemy mówić jak rodzimy użytkownik języka angielskiego? Jakie ciekawe zwyczaje mają mieszkańcy Wysp Brytyjskich? Takie pytania nurtują wszystkich uczących się języka angielskiego. Język to nie tylko wyuczone ze słownika wyrażenia. Język to również specyficzne dźwięki czyli wymowa, to melodia zwana intonacją, ale to również odniesienia i skojarzenia związane z kulturą, historią i obyczajami.

IMG 20170605 1702321TYDZIEŃ NA MALCIE

3-10 czerwca 2017 to tydzień, którego długo nie zapomni 20-osobowa grupa uczniów naszej szkoły. Pod opieką pani Danuty Anaszewicz i Joanny Zubel odbyli daleką podróż, aby uczyć się języka angielskiego na pięknej wyspie na Morzu Śródziemnym.

 Był to bardzo intensywny czas wypełniony nauką w szkole językowej, zwiedzaniem, zabawami terenowymi, podziwianiem architektury i przepięknych widoków. Valetta, Rabat, Mdina, Swieqi, Comino, Gozo – te nazwy nie są już tajemnicą dla naszych uczniów! A fakt, że potrafili w języku angielskim poradzić sobie w szkole, w sklepach i codziennym życiu w maltańskich rodzinach z pewnością napawa ich dumą i jest motywacją do dalszej nauki.

 

 

 

 

1WARSZTATY JĘZYKOWE NA MALCIE

 

 

W dniach 13-20 czerwca  2015 roku grupa 20 gimnazjalistów pod opieką p. Danuty Anaszewicz i p. Joanny Zubel uczestniczyła w warsztatach językowych na Malcie.

  

 

 

 

 

w15WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE - 2014

W dniach 5-11.06.2014 46-osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii.

Głównym punktem programu był Londyn i jego atrakcje.