Z ŻYCIA KLAS DWUJĘZYCZNYCH

(ROK SZKOLNY 2015/2016)

2 800x449A MOŻE STUDIA
W WIELKIEJ BRYTANII ?

Jakie są zalety studiowania w Wielkiej Brytanii? Ile kosztują studia? Jakie są możliwości pozyskania pieniędzy na studia w Wielkiej Brytanii ? Do kiedy i jak można składać aplikację?

1– pierwszy szkolny angielsko – niemiecki Konkurs Recytatorski już rozstrzygnięty!

engggZapraszamy do udziału w 6 edycji
Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy
o Krajach Obszaru Anglojęzycznego
 -Konkurs Wiedzy o Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej.

eng11SZÓSTY  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
WIEDZY O KRAJACH OBSZARU ANGLOJĘZYCZNEGO

KONKURS WIEDZY O BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

Etap finałowy konkursu odbędzie się 21 kwietnia 2016 r. (czwartek) w ZSO Nr 1 w Olsztynie, ul. Małłków 3, 10-113 Olsztyn, o godz. 9:00-10:00, sala 25, prosimy o przybycie do sali 5 min. przed czasem

Serdecznie zapraszamy!!!

1DZIEŃ OTWARTY W II LO

Wybór szkoły to bardzo trudna decyzja. Jest tyle czynników , które decydują o tym czy uczniowie czują się w szkole dobrze. Jak dokonać wyboru?

Trzeba przyjść do szkoły, pochodzić po korytarzach, pozaglądać do klas, porozmawiać z nauczycielami i uczniami, którzy już coś o tym miejscu wiedzą.

II LO  otworzyło swoje drzwi dla wszystkich chętnych 9 kwietnia 2016. Frekwencja dopisała. Na pytania dotyczące klas dwujęzycznych odpowiadały nauczycielki języka angielskiego p. Dorota Łasiewicka i p. Anna Zając. Uczniowie  opowiadali o życiu ucznia klasy dwujęzycznej z językiem angielskim . Kandydaci do klas dwujęzycznych mogli też wysłuchać uczniowskich prezentacji w języku angielskim i w ten sposób poczuć się na chwilę uczniami II LO.

1Co to są prawybory?
Jak długo trwa kampania prezydencka w USA?
Ilu jest kandydatów i kto ma największe szanse?

SZÓSTY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

WIEDZY O KRAJACH OBSZARU ANGLOJĘZYCZNEGO

KONKURS WIEDZY O BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

Wyniki etapu finałowego:

1Szekspir, La Scala, balkon Juliety i pasta
czyli co robili olsztyńscy licealiści w Lodi we Włoszech

Żeby poznać kraj trzeba w nim zamieszkać, spędzać czas z jego mieszkańcami, jadać domowe jedzenie, chodzić do szkoły czyli obserwować życie od środka. Taką okazję wykorzystało 22 uczniów klas dwujęzycznych II LO, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Liceo Scientifico `G. Gandini` w Lodi we Włoszech i pod opieką Joanny Zubel i Barbary Święcickiej wzięli udział w wymianie szkolnej. W dniach 28.04.-4.05.2016 licealiści goszczeni byli przez włoskich uczniów i ich rodziny.

1Międzyszkolny Konkurs
Wiedzy o Krajach Obszaru Anglojęzycznego
wręczyliśmy nagrody

28 kwietnia w II LO odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania nagród 6 Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Obszaru Anglojęzycznego, tegoroczna edycja konkursu była poświęcona  Brytyjskiej  Rodzinie Królewskiej. Podczas uroczystości gościliśmy finalistów oraz ich opiekunów z 11 olsztyńskich szkół ponadgimnazjalnych.

3Juvenes Translatores
konkurs na najlepszy przekład

Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej zorganizowała kolejną edycję konkursu tłumaczeniowego dla szkół na terenie Unii Europejskiej.

Nasza szkoła pierwszyraz została  wylosowana do konkursu  Juvenes Translatores spośród tysięcy szkół  z państw należących do Unii Europejskiej zgłaszających się do konkursu.

Mogli w nim wziąć udział 17-letni uczniowie (urodzeni w 1998r.). Tegoroczna edycja odbyła się 26 listopada 2015 r.