Z ŻYCIA KLAS DWUJĘZYCZNYCH

GIMNAZJUM Nr 2
im. K. I. GAŁCZYŃSKIEGO 
w OLSZTYNIE

(ROK SZKOLNY 2015/2016)

 

 

puchar

 

 

Nagrody w Konkursie Ortograficznym 
z Języka Angielskiego Spelling Bee
w Gimnazjum nr 2 już przyznane!!!

psz

 

WP 20151201 11 00 28 Pro 800x449Thanksgiving
czyli
ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA
w naszej szkole

Każdego roku w czwarty czwartek listopada w USA obchodzone jest Święto Dziękczynienia, piękne rodzinne święto o długiej tradycji.

Klasa IIIGB pod opieką p. Danuty Anaszewicz postanowiła przypomnieć genezę tego święta w bardzo zabawnym mini przedstawieniu. Uczniowie klas pierwszych zobaczyli na scenie statek Mayflower, pierwszych osadników oraz współczesnych amerykanów .

1– pierwszy szkolny angielsko – niemiecki Konkurs Recytatorski już rozstrzygnięty!

czapkaDRODZY UCZNIOWIE GIMNAZJUM nr 2 !

W dniach od 25 do 29 kwietnia 2016r.
na lekcjach języka angielskiego
odbędą się pisemne eliminacje do

KONKURSU GRAMATYCZNEGO!!!

 

 

1DZIEŃ OTWARTY W GIMNAZJUM NR 2

 

 

Wybór szkoły to bardzo trudna decyzja. Jest tyle czynników , które decydują o tym czy uczniowie czują się w szkole dobrze. Jak dokonać wyboru?

Trzeba przyjść do szkoły, pochodzić po korytarzach, pozaglądać do klas, porozmawiać z nauczycielami i uczniami, którzy już coś o tym miejscu wiedzą.

Gimnazjum nr 2 otworzyło swoje drzwi dla wszystkich chętnych 9 kwietnia 2016. Frekwencja dopisała. Na pytania dotyczące klas dwujęzycznych odpowiadały nauczycielki języka angielskiego p. Monika Gębska i p. Joanna Zubel. Uczniowie klasy II GB opowiadali o życiu ucznia klasy dwujęzycznej z językiem angielskim .

 

 

 

1Co to są prawybory?
Jak długo trwa kampania prezydencka w USA?
Ilu jest kandydatów i kto ma największe szanse?

1IX Edycja Konkursu Wiedzy
o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii zakończona!

 

            25 kwietnia 2016r. odbył się finał IX Edycji Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii. Wzięło w nim udział 10 uczniów
z olsztyńskich gimnazjów.

            Wszystkie zadania konkursowe miały charakter interaktywny. Etap finałowy odbywał się
z udziałem publiczności, która przez cały czas trwania konkursu dopingowała uczestników oraz miała szansę zdobyć drobne upominki w nagrodę za udzielenie poprawnych odpowiedzi w quizie zaadresowanym wyłącznie dla publiczności.

WYNIKI FINAŁU
SZKOLNEGO KONKURSU GRAMATYCZNO-LEKSYKALNEGO
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
w GIMNAZJUM NR 2 w OLSZTYNIE1

engDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO = DZIEŃ DZIECKA
DZIEŃ DZIECKA = DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

To już tradycja, że Dzień Dziecka w Gimnazjum nr 2 jest Dniem Języka Angielskiego.

 W tym roku uczniowie mieli możliwość zademonstrowania swoich umiejętności językowych i artystycznych. Każda klasa biorąca udział w rywalizacji przygotowała plakat w języku angielskim na temat ” Najlepszy dzień w mojej szkole”  oraz makietę przedstawiającą miejsce charakterystyczne dla któregoś z krajów anglojęzycznych. Plakaty i makiety można było oglądać na wystawie na szkolnym korytarzu a komisja składająca się z przedstawicieli samorządu oceniała prace przyznając punkty. To bardzo miłe, że na plakatach pojawiły się wspomnienia z ubiegłorocznego Dnia Języka Angielskiego opisywanego jako najlepszy dzień w szkole.

 

 

38Europe-project

 

W dniach 6-10 VI 2016 grupa uczniów z klasy 3GA i 3GB brała  udział w warsztatach „Europe-project” w Offenburgu. Warsztaty dotyczyły Unii Europejskiej a językiem warsztatów był  język angielski.