STREFA GIMNAZJALISTY

ROK SZKOLNY 2016/2017

Drodzy Uczniowie!

Kim chcę być? Jaki wybrać zawód? Jaką wybrać szkołę?

Te pytania stawia młodzież kończąc gimnazjum i liceum. Aby ułatwić sobie odpowiedź na te i inne pytania, zachęcam do zapoznania się z portalem aleklasa.pl/.

Oprócz treści edukacyjnych znajdziecie tam materiały dotyczące kierunku studiów, specyfiki różnych zawodów i potrzebnych do ich wykonywania predyspozycji. Ponadto, znajdziecie podpowiedź, gdzie można pracować mając konkretne zainteresowania i zdolności, jak zwiększyć swoją szansę na zmieniającym się rynku pracy, w co inwestować swój czas i wysiłek.

 

 

We wrześniu 2015 r., uczennica klasy I GA- Natalia Konopka została jedną z sześciu laureatów konkursu plastycznego „Mój wymarzony zawód”, organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie .Dnia 21.10.2015 r., w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, uczniowie klas III uczestniczyli w seminarium „Uczeń, jako aktywny uczestnik procesu doradztwa zawodowego”, prowadzonym przez pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1: Magdalenę Kulmaczewską,  Agnieszkę Goch,  Alinę Raplewicz