1Konkurs Piosenki Angielskiej
The Bob Dylan Edition

1 czerwca 2017 roku odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej. Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Boba Dylana -  kompozytora,  autora tekstów, pisarza i poety oraz laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 2016 roku.

Przebogata twórczość Dylana okazała się nie lada wyzwaniem dla uczniów naszej szkoły. Ostatecznie w konkursowe szranki stanęło pięcioro wykonawców -  trio w składzie Dominika Kupracz, Paulina Szter i Wojciech Matejuk z 1GA; Aleksandra Galińska z 1B; Ada Sawilska z 2D; Julia Żukowska z 1C oraz Paula Rudzińska z 2C.

IMG 20170601 1341201DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Tradycyjnie już 1 czerwca w Dniu Dziecka nasza szkoła zmienia trochę swoje oblicze. Na korytarzach pojawiają się nietypowe dekoracje, uczniowie noszą dziwne stroje, a niektóre lekcje zamieniają się w pokazy, konkursy i występy. Tak wygląda Dzień Języka Angielskiego w ZSO nr 1.

AMMiędzyszkolny  Konkurs Wiedzy o Prezydentach
Stanów Zjednoczonych Ameryki  Północnej
 rozstrzygnięty…...

1Z radością informujemy, iż Aleksandra Gorczyca z klasy 2E została finalistką

41 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

Opiekunem uczennicy jest Pani Dorota Łasiewicka.

23Dzień otwarty w II LO

Dzień Otwarty w II LO to dzień , w którym szkołę odwiedzają kandydaci do szkoły ponadgimnazjalnej, którzy szukają swojego miejsca edukacji na kolejne trzy lata.

Klasy dwujęzyczne z językiem angielskim są w centrum ich zainteresowania ze względu na swoją bogatą i unikatową w naszym mieście ofertę.

profilowe2017Konkurs
 „Know America 2017”

 

Szanowni Państwo.

FundacjaWspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „Know America 2017”. To już 14. edycja tego wspaniałego konkursu. 

Co roku grupa 30 finalistów przyjeżdża do Warszawy (najczęściej w marcu) i uczestniczy w przyjęciu w rezydencji amerykańskiego ambasadora (jeśli pozwala na to jego kalendarz). Zwykle dwóch finalistów otrzymuje zaproszenie od Ambasady Stanów Zjednoczonych do udziału w 3-tygodniowym programie letnim Benjamin Franklin w USA dla młodzieży z różnych krajów.

IMG 20170317 1259271Happy Saint Patrick`s Day !

17 marca to dzień, kiedy aż chciałoby się zawołać ZIELONO MI! Zielone stroje, zielone dekoracje , zielone jedzenie, irlandzkie tańce, irlandzka muzyka i konkursy dotyczącego Irlandii oraz Dnia św. Patryka . Dużo śmiechu i zabawy, a jednocześnie możliwość poznania tradycji kraju, w którym mówi się po angielsku.

 

 

 

ftgySIÓDMY  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
KONKURS WIEDZY O PREZYDENTACH
STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI PÓŁNOCNEJ

 

 

olimpKolejny sukces olimpijski……

Z radością informujemy, iż Aleksandra Gorczyca z klasy 2E została zakwalifikowana
do udziału w etapie centralnym 41 OJA, który odbędzie się
w dniach 10-11 kwietnia w Poznaniu.

Opiekunem uczennicy jest Pani Dorota Łasiewicka.

 

 

Zapraszamy
do udziału w SIÓDMYM MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE
WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
 KONKURS WIEDZY O PREZYDENTACH STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI PÓŁNOCNEJ.

Zgłoszenia  należy kierować do nauczycieli jęz. angielskiego do 13 marca 2017.

konk