1HALLOWEEN od kuchni
czyli kiermasz strasznych przysmaków

“Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposób myślenia o rzeczach.” Flora Lewis

8THANKSGIVING
czyli Święto Dziękczynienia
w naszej szkole

24 listopada czyli w czwarty czwartek listopada, jak co roku, Amerykanie obchodzili Święto Dziękczynienia, którego tradycja sięga czasów pierwszych europejskich osadników na terenie obecnych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

speeSPELLING BEE   - finał

 

Znamy już laureatów tegorocznej edycji konkursu Spelling Bee w naszym gimnazjum.

PC210163Warsztaty językowe z Nauką Bez Granic

Czy możemy mówić jak rodzimy użytkownik języka angielskiego? Jakie ciekawe zwyczaje mają mieszkańcy Wysp Brytyjskich? Takie pytania nurtują wszystkich uczących się języka angielskiego. Język to nie tylko wyuczone ze słownika wyrażenia. Język to również specyficzne dźwięki czyli wymowa, to melodia zwana intonacją, ale to również odniesienia i skojarzenia związane z kulturą, historią i obyczajami.

PC22018520 grudnia 2016 roku po raz drugi w naszej szkole odbył się
konkurs recytatorski ‘To be… oder nicht sein.

Prezentacje uczniowskie w języku angielskim i niemieckim trwały od godziny 8:20 do 12:00. I było czego posłuchać! Była klasyka i teksty nowsze. Były brawa – duże brawa! Liczyła się nie tylko znajomość języka, ale także sposób prezentacji tekstu. Zostaliśmy zaskoczeni pomysłami naprawdę ciekawymi i nietypowymi!

45WYNIKI ELIMINACJI
 DO SZKOLNEGO KONKURSU GRAMATYCZNO-LEKSYKALNEGO
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w GIMNAZJUM NR 2 w OLSZTYNIE
LUTY 2017

 

 

 

mis konkursWYNIKI DOGRYWKI
DO II EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU GRAMATYCZNO-LEKSYKALNEGO
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w GIMNAZJUM NR 2
w OLSZTYNIE  LUTY 2017

 

 

 

finalWYNIKI FINAŁU KONKURSU 
GRAMATYCZNO-LEKSYKALNEGO z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Dnia 28.lutego 2017r. w Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie odbył się

FINAŁ 
II Edycji Szkolnego
KONKURSU GRAMATYCZNO-LEKSYKALNEGO z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

IMG 20170317 1259271Happy Saint Patrick`s Day !

17 marca to dzień, kiedy aż chciałoby się zawołać ZIELONO MI! Zielone stroje, zielone dekoracje , zielone jedzenie, irlandzkie tańce, irlandzka muzyka i konkursy dotyczącego Irlandii oraz Dnia  św. Patryka . Dużo śmiechu i zabawy, a jednocześnie możliwość poznania tradycji kraju, w którym mówi się po angielsku.

 

 

 

IMG 20170427 1118431X Edycja
 Miedzygimnazjalnego  Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
 poświęcona  Wielkiej Brytanii, Stanom Zjednoczonym i Kanadzie zakończona
!

       

     27 kwietnia 2017r. w Gimnazjum nr 2 w Olsztynie odbył się finał X Edycji Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.                                             

     Wzięło w nim udział 14 uczniów z olsztyńskich gimnazjów.

     Wszystkie zadania konkursowe miały charakter interaktywny. Etap finałowy odbywał się z udziałem publiczności, która również miała szansę sprawdzić swoją wiedzę i zdobyć drobne  nagrody za udzielenie poprawnych odpowiedzi w quizie zaadresowanym wyłącznie dla publiczności.