usaIX   MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
MUSIC IN GREAT BRITAIN AND THE USA   Olsztyn 2019
OGŁOSZENIE WYNIKÓW I etapu

SZKOLNA WYCIECZKA DO ANGLII ( 08- 14.06.2018)

W dniach 08- 14.06.2018 grupa 42 uczniów z naszego gimnazjum i liceum uczestniczyła w edukacyjnej wycieczce do Anglii. Wyjazd miał charakter warsztatowy i obejmował zwiedzanie połączone z nauką języka angielskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z odwiedzanymi miejscami oraz mieli możliwość poznania angielskiego domu i jego zwyczajów podczas 4 noclegów u rodzin w Londynie. Niektórzy po raz pierwszy mogli spróbować Yorkshire pudding, herbaty z mlekiem czy chipsów octowych. Niemałe zdziwienie wywołały podwójne krany w łazience czy też kolejki grzecznie czekających na autobus pasażerów. Zachwyciła różnorodność i wielość kultur mieszkańców Anglii, tradycyjne stroje, różne dialekty i języki całego świata oraz oryginalne kuchnie z najdalszych zakątków.

1212345Konkurs Piosenki Angielskiej

25 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole po raz kolejny Konkurs Piosenki Angielskiej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były lata 70-te.

W szranki stanęło aż 13 wykonawców – z II LO, oddziałów gimnazjalnych oraz reprezentatntka zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 2.

Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonań, w związku z czym jury przyznało miejsce I ex aequo uczennicy kl. 1E, Weronice Pietkiewicz oraz Zuzannie Wołk z kl. 1A. II miejsce zajęła Anastazja Maciąg z SP nr 2, a III miejsce – Natalia Dziczek (1C). Oprócz tego wyróżniono duet Piotr Garbowski i Julian Knaf z 2D, a także Gabrielę Wydrę z kl. 1D. Nagrody ufundowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

IMG 20180525 080805DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

To już kolejny Dzień Języka Angielskiego w naszej szkole. Organizowany w okolicach Dnia Dziecka , co roku wygląda trochę inaczej a na uczniów czekają inne atrakcje. W tym roku 25 maja w budynku ZSO nr 1 dominowały barwy biało-czerwono-niebieskie, kolory, z którymi kojarzą się flagi krajów anglojęzycznych.

Dzień otworzył „ A very Broadway musical” przygotowany przez grupę musicalową „ Rewolucja”. Znane i mniej znane utwory złożyły się na interesującą całość w brawurowym wykonaniu młodych artystów. Owacja na stojąco była dowodem najwyższego uznania za trud włożony w przygotowanie spektaklu.

IMG 20180524 1430071Medycyna po angielsku?
Czemu nie?

Wielu uczniów naszej szkoły wybiera się po maturze na medycynę. Część z nich z pewnością pomyśli o studiach za granicą. Z myślą o takich osobach 24 maja 2018 zorganizowane zostały warsztaty językowe : język angielski medyczny.
Pani dr Katarzyna Szeremeta z UWM przygotowała specjalne ćwiczenia wprowadzające słownictwo specjalistyczne dla przyszłych lekarzy. Nie były to zajęcia łatwe, ale dawały przedsmak pracy jaką trzeba będzie wykonać studiując medycynę w języku angielskim.

1KLUB PRZEMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
W JĘZYKU ANGIELSKIM

24 maja 2018 Klub Przemówień Publicznych w Języku Angielskim podsumował swoją działalność w bieżącym roku szkolnym. Osobom , którym umknęła taka informacja przypominamy, że są to cotygodniowe spotkania, na których uczniowie dyskutują na wybrane przez siebie tematy.

IMG 20180518 1114211WARSZTATY JĘZYKOWE
co wpływa na dobre tłumaczenie tekstu?

18 maja 2018 uczniowie klas dwujęzycznych z językiem angielskim spotkali się z panią dr Katarzyną Kodeniec z UWM w Olsztynie na warsztatach językowych poświęconych tłumaczeniu tekstów. Zajęcia dotyczyły czynników wpływających na dobre tłumaczenie. Uczestnicy warsztatów określali rodzaje tekstów, stopień ich trudności i przewidywali potencjalne problemy związane z ich tłumaczeniem. Kontynuacja warsztatów czyli część praktyczna planowana jest we wrześniu.

IMG 20180416 1128471INFIDELITY AS A TRANSLATION STRATEGY?
ALICE'S ADVENTURES IN POLISH REVISITED
– wykład otwarty na UWM

16 kwietnia 2018 uczniowie klas 1B, 1E i 2E odpowiedzieli na zaproszenie KFA UWM w Olsztynie i wzięli udział w wykładzie otwartym dr hab. Izabeli Szymańskiej ’Infidelity as a Translation Strategy? Alice's Adventures in Polish Revisited’, zorganizowanym w ramach serii „Olsztyńskie Wykłady Anglistyczne”.

DSC0505Happy St. Patrick's Day!
17 marca świętuję cały świat!

W pięknie udekorowanej szkole, smakując kolorowych, pachnących ciast, słuchając celtyckiej muzyki, również dołączyliśmy do obchodów Dnia Św. Patryka.

W trakcie warsztatów kulturowych uczniowie klas dwujęzycznych udali się w krótką podróż po Irlandii, również lingwistyczną, poznając podstawy Irish Gaelic. Na przerwach można było spotkać Leprechauna z koszem pełnym złota……

usaSerdecznie zapraszamy do udziału w
VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych-
Discover American Landmarks