IMG 20171004 1110261JAK  PRZEŻYĆ PRZYGODĘ ŻYCIA
I SPĘDZIĆ  ROK  W  USA ?
 

Na tak postawione pytanie najlepiej potrafi odpowiedzieć uczennica trzeciej klasy licealnej Gabriela Przybyła, która spędziła rok w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej mieszkając w amerykańskiej rodzinie i chodząc do amerykańskiej szkoły.

Było to możliwe dzięki programowi FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program. To całoroczny, w pełni finansowany przez Departament Stanu USA, program wymiany dla uczniów szkół średnich. Dzięki programowi uczniowie liceów i techników z Polski i innych krajów mogą spędzić cały rok szkolny w USA, mieszkać u amerykańskiej rodziny i uczęszczać do amerykańskiego liceum. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami innych krajów.

IMG 20171031 101638TRADYCJA

Koniec października napawa nas nostalgią. Pogoda się psuje, dzień krótki, zbliża się dzień Wszystkich Świętych, wracamy pamięcią do tych, co odeszli.

Czy tak jest na całym świecie?

Uczniów klas dwujęzycznych z językiem angielskim interesuje szczególnie kultura krajów anglojęzycznych. Postanowili więc przyjrzeć się temu tematowi i podzielić się swoją wiedzą z rówieśnikami. Zorganizowali zajęcia kulturowe, w czasie których przedstawili prezentację porównującą polskie zwyczaje z tradycjami anglosaskimi. Zaproszeni uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w quizie językowo-kulturowym oraz mieli okazję posmakować smakołyków przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.

IMG 20171123 1009581Happy Thanksgiving!

Święto Dziękczynienia obchodzone jest co roku w USA w czwarty czwartek listopada (w tym roku był to 23 listopada). W tym dniu Amerykanie robią wszystko, żeby spotkać się z najbliższymi i zasiąść przy wspólnym stole. Jest to dzień refleksji, w którym wypada sobie odpowiedzieć na pytanie:

Za co mogę być wdzięczny/wdzięczna?

A My ?

IMG 20171130 0923211STUDIA W USA?
TO JEST MOŻLIWE!

EducationUSA Poland przy współpracy z Ambasadą USA oraz Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta umożliwia spotkania amerykańskich stypendystów Programu Fulbrighta (http://www.fulbright.edu.pl/amerykanscy-stypendysci/) w Polsce oraz doradców edukacyjnych  z młodzieżą w szkołach.

30 listopada 2017 roku naszą szkołę odwiedził Philip Papaioannou , który opowiedział o systemie szkolnictwa w USA i o swojej uczelni. Wyjaśnił, jak ubiegać się o przyjęcie na amerykańską uczelnię i w jaki sposób można sfinansować studia.

IMG 20171214 1232161Dwujęzyczne kolędowanie

Ale się działo !  14 grudnia gościliśmy w naszej szkole uczniów klas dwujęzycznych ze Szkoły Podstawowej nr 2 ( klasa dwujęzyczna z językiem angielskim) i Szkoły Podstawowej nr 9 ( klasa dwujęzyczna z językiem niemieckim). Wspólne angielsko-niemieckie kolędowanie było pretekstem, aby się poznać, pokazać naszą szkołę i poczuć atmosferę świąt, które zbliżają się wielkimi krokami.

IMG 20171218 1147241 CopySPELLING BEE
czyli ortografia jest fajna

 

18 grudnia odbył się finał ogólnoszkolnego konkursu ortograficznego w języku angielskim czyli Spelling Bee. Wyłoniona spośród wszystkich uczniów klas gimnazjalnych dziesiątka stanęła do rywalizacji o miano mistrza ortografii angielskiej. 

Oto wyniki:

I miejsce – Zofia Hinc kl. 3GA
II miejsce – Natalia Konopka kl. 3GA
III miejsce – Dawid Szumski kl. 2GC
                                                               Wyróżnienia : Miłosz Boruch i Małgorzata Sokołowska kl. 3GA

 

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę!

1Dobra ale krótka pamięć?

Wiele osób mówi o sobie: mam dobrą , ale krótką pamięć. Czy można temu zaradzić?
Co zrobić , aby zapamiętywać szybciej i na dłużej? Jak uczyć się na przykład listy nowych słówek? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć podczas warsztatów prowadzonych w języku angielskim dla uczniów klas dwujęzycznych

1XI Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy
o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych
i Nowej Zelandii ROZSTRZYGNIĘTY

Dnia 26 kwietnia 2018 gościliśmy w naszej szkole najlepszych „specjalistów do spraw krajów angielskojęzycznych” z klas gimnazjalnych ośmiu olsztyńskich szkół. Byli to uczniowie, którzy wygrali etap finałowy w swoich szkołach i walczyli o zwycięstwo w finale.

Jak co roku finał miał formę teleturnieju. Zawodnicy rozpoznawali symbole, osoby, miejsca, pojęcia związane z Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej i Nową Zelandia. Odpowiadali na pytania z kapelusza, na pytania łatwe, trudne i niemożliwe. Były też pytania do publiczności, która również wykazała się sporą wiedzą.

Każdy z zawodników włożył mnóstwo pracy w przygotowanie do konkursu, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

IMG 20180525 080805DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

To już kolejny Dzień Języka Angielskiego w naszej szkole. Organizowany w okolicach Dnia Dziecka , co roku wygląda trochę inaczej a na uczniów czekają inne atrakcje. W tym roku 25 maja w budynku ZSO nr 1 dominowały barwy biało-czerwono-niebieskie, kolory, z którymi kojarzą się flagi krajów anglojęzycznych.

Dzień otworzył „ A very Broadway musical” przygotowany przez grupę musicalową „ Rewolucja”. Znane i mniej znane utwory złożyły się na interesującą całość w brawurowym wykonaniu młodych artystów. Owacja na stojąco była dowodem najwyższego uznania za trud włożony w przygotowanie spektaklu.

1212345Konkurs Piosenki Angielskiej

25 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole po raz kolejny Konkurs Piosenki Angielskiej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były lata 70-te.

W szranki stanęło aż 13 wykonawców – z II LO, oddziałów gimnazjalnych oraz reprezentatntka zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 2.

Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonań, w związku z czym jury przyznało miejsce I ex aequo uczennicy kl. 1E, Weronice Pietkiewicz oraz Zuzannie Wołk z kl. 1A. II miejsce zajęła Anastazja Maciąg z SP nr 2, a III miejsce – Natalia Dziczek (1C). Oprócz tego wyróżniono duet Piotr Garbowski i Julian Knaf z 2D, a także Gabrielę Wydrę z kl. 1D. Nagrody ufundowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.