IMG 20180925 1107291FLEX kolejny raz zaprasza do USA

Rusza kolejna edycja programu FLEX. Już dwoje naszych uczniów skorzystało ze swojej szansy . Gabriela, która wróciła z USA rok temu oraz Piotr, który przebywa tam obecnie i wraz z amerykańskimi kolegami chodzi do szkoły.

Wyjazd i pobyt w USA były możliwe dzięki programowi FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program. To całoroczny, w pełni finansowany przez Departament Stanu USA, program wymiany dla uczniów szkół średnich. Dzięki programowi uczniowie liceów i techników z Polski i innych krajów mogą spędzić cały rok szkolny w USA, mieszkać u amerykańskiej rodziny i uczęszczać do amerykańskiego liceum. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami innych krajów.

IMG 20181126 0909471ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W USA

W ramach olimpiady „ Zwolnieni z teorii” uczennice klasy IID Aleksandra Gościcka, Zuzanna Niedźwiedzka, Julia Nowoszyńska i Gabriela Przybyła przygotowały projekt COOLTURALNIE dotyczący kultur świata. Jednym z tematów, który zainteresował grupę było Święto Dziękczynienia w USA.