IMG 20191219 1117301TO BE … OR NOT TO BE  2019

`To be … or nor to be ` . W codziennej pogoni za nie zawsze wiadomo czym, mało mamy czasu na refleksję a artystyczne dusze szukają przestrzeni, aby wyrazić swoją wrażliwość i talent. Koniec grudnia, okres przed świętami Bożego Narodzenia to tradycyjnie w naszej szkole czas na spotkanie z poezją w języku obcym. W tym roku 19 grudnia do konkursu recytatorskiego w języku angielskim przystąpiło 18 osób . Jury i jednocześnie organizatorki konkursu w składzie: Monika Gębska, Ewa Kiewisz i Joanna Zubel oceniały dobór repertuaru, opanowanie tekstu, interpretację, wymowę i wyraz artystyczny.

IMG 20200109 102244 BURST001 COVER1WARSZTATY JĘZYKOWE

9 stycznia 2020 roku kolejna grupa uczniów klas dwujęzycznych z językiem angielskim miała okazję uczestniczyć w warsztatach językowych. Pan Przemysław Chudy z Katedry Filologii Angielskiej z UWM w Olsztynie poprowadził zajęcia z trzema klasami pierwszymi.

Celem warsztatów było pokonanie bariery związanej z mówieniem w języku obcym. Uczestnicy wcielali się w różne role i odgrywali krótkie scenki. Umiejętności aktorskie bardzo się przydały.

IMG 20191205 0825431DO USA BEZ WIZY ! Ale czy w każdej sytuacji?
 SPOTKANIE  Z  KONSULEM USA

Dnia 5 grudnia 2019 II LO w Olsztynie odwiedziła pani Vera A. Partem, vice konsul Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Spotkanie dotyczyło programów dla licealistów i studentów, w których udział umożliwia naukę lub pracę w USA. Pani konsul opowiedziała trochę o swojej drodze zawodowej, o wymaganiach wizowych oraz korzyściach płynących z wyjazdu do USA.

IMG 20191204 0920311THE WRITTEN YOU – warsztaty językowe

4 grudnia 2019 odbyła się kolejna tura warsztatów  dla uczniów klas dwujęzycznych z językiem angielskich prowadzonych przez pracowników KFA UWM w Olsztynie.

Panie Joanna Przeszlakowska – Wasilewska i Iwona Hetman – Pawlaczyk poprowadziły zajęcia doskonalące trudną sztukę kreatywnego pisania w języku angielskim. Uczniowie poznali sposoby przygotowania się do procesu pisania i uporządkowania swoich pomysłów. Mieli okazję wymienić się przemyśleniami na temat znaczenia pisania w ich życiu oraz spróbować swoich sił w pisaniu na czas.

IMG 20191008 1006531GDZIE STUDIOWAĆ?
A MOŻE W WIELKIEJ BRYTANII?

8 października 2019 uczniowie maturalnych klas dwujęzycznych z językiem angielskim wzięli udział w spotkaniu z oficjalnym przedstawicielem walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth ( Walia) w Wielkiej Brytanii. Absolwentka tej uczelni pani Monika Więckowska przedstawiła możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów poprzez system stypendiów, grantów (bezzwrotnych dotacji) i pożyczek.

IMG 20191012 0831521KOLEJNA SESJA EGZAMINU IELTS JUŻ ZA NAMI

W dniach 11-12 października 2019 grupa 32 uczniów II LO w Olsztynie przystąpiła do egzaminu IELTS (International English Language Testing System), najpopularniejszego na świecie testu języka angielskiego.

W piątek uczniowie przystąpili do części ustnej egzaminu, a w sobotę sprawdzane były pozostałe kompetencje czyli rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem i pisanie.         Znamy już wyniki egzaminu. Średni wynik grupy to 7,5 ( maksymalny to 9) odpowiadający poziomowi C1 według Europejskiego System Opisu Kształcenia Językowego, ESOKJ (ang. Common European Framework of Reference for Languages, CEFR)

GRATULACJE !

IMG 20191012 0831521KOLEJNA SESJA EGZAMINU IELTS JUŻ ZA NAMI

GRATULACJE !

1III Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Modern Students

14 listopada 2019 r. w ZSO nr 1 odbył się etap wewnętrzny III Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Modern Students organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Olsztynie oraz szkołę językową Modern School.

Wzięło w nim udział 20 uczniów z liceum. Do finału zgodnie z regulaminem zakwalifikował się 1 uczeń, który zdobył wymaganą ilość punktów. Finał odbędzie się 3 grudnia w LO nr 1 w Olsztynie.