NAUCZYCIELE LICEUM

Lista zatrudnionych nauczycieli w latach 1963 – 2005 opracowana została na podstawie  arkusza organizacyjnego szkoły. Pracujący w okresie 1945 – 1962 zostali spisani w oparciu o  protokoły rad pedagogicznych.

Lista nauczycieli polonistów


BATURO  Maria  1946- 1950 i 1959-1962

BIAŁOBRZESKA  Sabina  1966-1974

BOLEWSKA   Joanna  2001-2003

BORODO   Sylwia   1980- 1992

BRZOZOWSKA   Stefania   1972 –1980

BURZA  Hanna   1988-1989

CHROSTOWSKA   Jolanta  2001- 2004

DRZEWIECKA   Joanna  1996-1997

GAJ  Anna  1991-1992

GŁÓWCZEWSKA   Krystyna  1968

GONTARZ Zbigniew 2000-2005, dyrektor wojewódzkiego ośrodka metodycznego w Olsztynie 

JAGOSZ   Joanna  od 2003

JARECKA  Teresa   1982-1983

JUSZKIEWICZ   Barbara  1995-1996

KALINOWSKA  Romualda  1993-1996

KOŁOMAK   Irena  1994-1995

KOMELUK  Ewa  2002-2003

KOWALEWSKA  EWA od 2004

KOWALEWSKA  Halina  1958-1959

KRAWCZUK  Justyna  2003 – 2004

KRAWCZYK  Izabela    od 2004

KRUK  Urszula  2000- 2001

KUCNER  Danuta  1984-1985

KUSTO  Bogusława  1977- 1978

LINDNER  Jadwiga  1950-1952

MACKOWICZ  Anna  1970-1971

MACUTA  Anna  1972-1997

NAFALSKA   Aleksandra  1964-1965

NIETRESKA   Krystyna  1964-1965

NIEZNAŃSKA  Stanisława  1948- 1963 

ORZECHOWSKA  Halina  1950 –1952

OSTROWSKA  Ewa 1972- 1973

POKORSKA  Janina  1947-1950  absolwentka  Uniwersytetu  w Warszawie  i Sorbony

PRYBCZYŃSKA  Mirosława 1995-1996

PRYMER  Magdalena  1997

SIENKIEWICZ  Leopold 1949 -1950

SIWECKI  Piotr  od 1996  pisarz , autor dwóch  powieści   ,,Bios ” i ,, Hyper – Gender ”

SKROBUTARZ   Jerzy  1963

STARZEWSKA  Wanda  1983-1984

STAWICKA  Maria ? 

SUCHOSTAWSKA  Aleksandra  1998

SZAFRANEK  Urszula  1991 –1994

SZCZEPANIAK  Wojciech  1990-1991

SYMONOWICZ  Danuta  1995-1996

TERLECKA  Halina  1975-1991

TKACZUK   Aleksandra  1997-1998

ZASADOWSKA  Regina  1985-1986

ŻARSKA NATALIA              1952-1954 i 1956-1957

ŻARSKA  Natalia  1971-1972 i  1974-1975

ŻBIKOWSKA  Hanna  1964

ŻEBROWSKA  Agnieszka  2003-2004

Lista nauczycieli matematyki  i  informatyki

BABKIEWICZ  Mikołaj  1984-1990 doradca metodyczny dla szkół wieczorowych

BARANOWSKA  Alina  1970-1972

BŁASZCZAK  - ĆWIKŁA  Anna  2001-2003

CHODAKOWSKA  Maria  1994

DZIAKIEWICZ  Waldemar od  1995

GIEC( GEE) Rozalia  1945 – 1951

JANKOWSKA (Białuska) Alfreda od 1976

KARDYNAŁ  Józef  1963 - 1965

KRASOWSKA Edyta  1965- 1970

KRUCZYK  Elwira 1952-1953

KOKOWSKA  Halina  1972-1975

KOSZLAJDA  Apolinary  1975-1976

KUTYŁA  Teresa  od 1991

LEWIŃSKI  Stanisław  1947-1969 dyrektor LOP

MACHHOLZ  Alicja  1957- 1962

MATYKAJTIS  Jan  1969 –1971

MICHOŃ  Adam  1975- 1991 wicedyrektor LOP

MILEWSKI Tadeusz  1966- 1992

OCIEPA  Kazimierz  1955-1956

OLSZEWSKA Hanna  1970 –1971

PIK Jerzy  1982-1983

PRELEWICZ  Anna  1972-1975

SADOWSKI  Marek  1996-2000  - od  2000 roku dyrektor  ZSO Nr1

SOKOŁOWSKI  Tomasz  od  2001

SUFIN  Władysław  1970-1975

SZKOLNIK  Adam  od 1996

SZWAŁEK  Beata  1995  - od 1996r do 2004r wicedyrektor  ZSO Nr1

SZWAŁEK  Tomasz  od 2001  - od 2004r wicedyrektor  ZSONr1

UZDOWSKI  Rościsław  1945-1949

ZAWADZKA 1950-1952

ZIOŁEK Maria  1953-1955

Lista historyków, nauczycieli wiedzy o społeczeństwie i  nauki o konstytucji

ADAMCZYK  1951-1952

CZARNIECKI  Stefan  1963-1964

DUŃCZYK-FRONCZAK Beata  2000-2001 i 2003-2004

GOŁĘBIECKA  Krystyna 1968-1979

GRYGIER  1949-1950

GURTLER  u .. Joanna  1949-1951

HESS  Laura  1945 –1976 dyrektor  LOP bez 1949-1950

JAKOWICZ Mirosław  1983-1984

JASKO Henryk  1972-1973

KISZKURNO  Janina  1965-1968 i 1995-1996  - od 1990r do 2000r dyrektor  ZSONr1

KLENIEWSKI  Jan  1984-1986

KOLENDER  Anna  2001-2003

KORYBUT – M ARCINIAK  Maria  2003-2004

KUBIŃSKA  Halina  1972-2001

KUŁAGA  Krzysztof  od 1996

LEBIEDZIEWICZ  Jerzy  1988-1992  doradca  metodyczny  w WOM  w Olsztynie

MARCISZEWSKA  Ewa  1998-1999

MRÓWKA  Anna  1997-1998

POKORSKA  Janina  1949-1950

PEPŁOWSKI Czesław  1948-1951

SOKOŁOWSKI  Piotr  1964-1968

STANKIEWICZ Bogumiła  1987-1988

STĘPOWSKI  Mariusz  1992-1996  i 2000-2003

SZCZEPANIAK  Wojciech  1965-1966

TRYNISZEWSKI  Eugeniusz  1963-1964

TYL  Mariusz  od 2000

ŻMIJKOWSKA  Magdalena   2004- 2005,  pracownik  UWM

Lista nauczycieli biologii 

BŁACZCZAK  Barbara  1995-1997

CHOMICKA  Janina  1964-1967

GAWROŃSKA  Barbara  1991-1992

JARMOLIŃSKA  Halina  1964-1965

JARMOŁOWICZ  Krystyna  1967-1968

KACZKOWSKA  Wanda  1949-1952

KIEŁCZEWSKA  Józefa  1945-1951

KLIKOWICZ Jerzy  1987-1989

KOTTIK  1956 

KOZYRO  Wanda  1965-1966

KRUPIŃSKA Filomena  1981-1982 i  1984-1987

MASZCZAK   Aneta  2001-2002

NIEWIADOMSKA  Rozalia  1946-1951

OCIEPÓWNA   1953-1954

OTRĘBA  Tomasz  1994 –1999  - od 2000r wicedyrektor  ZSONr1

PACZUSKI  1954-1956

ROMANOWSKA  Anna  od  1996

SIELSKA  Beata  1992-1996

STACHURSKA   1952-1953

STYPIŃSKI  Piotr  1958-1961

SZALACHA  Jan  1990-2004  wicedyrektor ZSONr1

WIELICZKO  Lucyna  1972-1973 i 1975-1977

WRONKOWSKA  Jadwiga  1966-1988

WÓJCIK  Jerzy  1968-1969

Lista nauczycieli  chemii 

CHOMICKA  Janina  1963-1967

CIEŚLIŃSKI  Stefan od 2003

JAGOSZ  Ryszard  1968-1969

JARMOLIŃSKA  Halina  1964-1965

ŁOŚ  ELŻBIETA  2003-2004 i ponownie od 2005

ŁUKASIEWICZ  Wiktor  1947-1949

MACIDŁOWSKA Renata  1988-1995

NIEWIADOMSKA Rozalia  1948-1952

OCIEPÓWNA  1953-1954

OLBER  Janina od  1996

OLBER Jerzy  od 1994

PACZUSKI  Marian  1954-1956

POLAK Kazimierz  1955-1957  i 1961-1962 oraz 1967-1968

SODEL  Stanisław  1968-1975

STACHURSKA  1952-1953

STYPIŃSKI Piotr  1958-1959

SZYMAŃSKA Krystyna  1975-1977 wicedyrektor II LO

TRELA Adolf  1964-1965

TRELEWSKI Stanisław  1948-1951

WIŚNIEWSKA  Krystyna  1975-1992

ZAWADZKI   Robert  1967-1968 później dyrektor  III LO w  Olsztynie

ŻEBROWSKI Zbigniew  1965-1967

Lista nauczycieli geografii 

ADAMCZYK  1951-1952

BEDNARSKA  Lidia  1954-1956 , 1961-1962 i 1967-1969 , dyrektor  II  LO

CIESIELSKI   Andrzej   1992-2001,  znany  opiekun wielu  olimpijczyków

CZAJKOWSKA  Zofia   1993-1994

FRYZA  Alojzy   1956-1964,  przewodniczący  ośrodka metodycznego oświaty dorosłych

GRUGER   Tadeusz  1950-1951

HORACZUK   Maria   1948-1951

KURMIN  Czesław  1961-1992, dyrektor  LOP

MARCZAK  Halina  1970- 1972

PEPŁOWSKI  Czesław  1946-1950

ROŻEK  Jan  1970-1991

SKIBA  Paweł  1995-1997

SOBCZYK  Maria  1997-1999

SOBCZYK  Mariusz   1997-2001

SZCZEPANIAK  Wojciech  1964-1965

WIECZOREK  Jolanta  od 2000

WILAMOWSKA  Lidia  1952-1954

WOJTCZAK  Eliza  od 2001

Lista  nauczycieli  fizyki 

BARANOWSKI   Ryszard  1970-1971 i  1990-1991 – od 1970 do 1990r  dyrektor ZSONr1

BIAŁOUS  Małgorzata  1994-1995

BOGACKI   Ryszard  1971-1972

CIEŚLOWSKI  Henryk  1963-1966 i 1969-1974

JACKIEWICZ   Alina  1969-1970

JAGOSZ   Alicja  1965 – 1973 i  1993-1994, wicedyrektor  II  LO

KARDYNAŁ  Józef  1964-1965

KOWALCZYK Grzegorz  1972-1973

KRASOWSKA   Edyta  1967-1968

KULIGOWSKA  Cecylia  1992-1993 

MACHHOLZ   Zenon  1955- 1963

MATUSZEWSKI   Józef  1951-1955, wicedyrektor  LOP i  dyrektor II LO

OSZCZAKIEWICZ   Stanisław  1945-1951 wicedyrektor  LOP

PAWŁOWSKI   Józef  1997-1999

RUDZKI  Włodzimierz  2000 – 2003

SADOWSKI Józef   1949-1950

STARCZEWSKI  Michał  1985-1988

SZUBIAKOWSKA  Ludmiła  od  1992

ŚLIWIŃSKA  Krystyna 1971-1972 i 1980-1982

TARASIUK   Krystyna  1964-1965

TRELEWSKI  Stanisław  1947-1950

TROCHIMIAK  Michał  1986-1990

WIERCISZEWSKI  Andrzej  1995

ZIELSKA  Helena  1972-1977 i 1979-1980

ŻAMEJĆ  Geralda  1972-1973 i  1975-1989

ŻÓŁKIEWICZ  Józef  1987-1990

Lista nauczycieli języka rosyjskiego

AWIŻEŃ   Gene  1966-1972

BEJNAROWICZ  Wiera  1947-1948

GALIŃSKI   Tomasz     1948- 1960

GAWRYLUK  Danuta   1975-2004

GMURKOWSKA  Sylwia  1975-1976

GRUSZCZYŃSKA  Krystyna  1975-1976

JARMUSZKO  Maria  1964-1965

KURMIN  Czesław  1960-1963 ?

LEFLER  Maria  1965-1966

MIERZYŃSKA  Stanisława  od  1993

NARWOYSZ  Antoni  1963-1964

RZEWUSKA  Zofia  1976-1978

STAROŚCIAK   Anna  1972-1975

SZWANKOWSKA   Krystyna  1979-1980

Lista   nauczycieli  języka  angielskiego  i niemieckiego

CZERNIAWSKA  Katarzyna  od 1996

GAWEŁ-SĘKOWSKA  Maja  od 2003

GARBOWSKA JOANNA od 2005

GŁOWIENKA  Magdalena  2004-2005

KNOSAŁA  Władysława    1945 – 1948, niemiecki , przedwojenna nauczycielka z Olsztyna

KOWAL Agnieszka  2003-2004

KRYWKO  Andrzej  1996 –2003

RÓŻAŃSKI   1946- 1950

Lista nauczycieli języka łacińskiego  1948-1949

OGANOWSKI 

PISZNOT  Adolf , dyrektor LOP

PTASZYŃSKI 

STRYCHARSKI 

Lista nauczycieli filozofii 

KRUCZYK   1949-1950

BATURO  Maria  1949-1950

Nauczyciele  podstaw przedsiębiorczości 

KORZEB Magdalena

Pracownicy  administracji i obsługi szkoły  od roku 1978 . Niestety brak informacji archiwalnych o zatrudnionych  w okresie wcześniejszym  .

Sekretarki  Liceum  :

Lewkowicz Barbara 

Lewkowicz –Pipczyńska  Wanda

Nowosad Jolanta

Taraszkiewicz  Zdzisława

Pozostali pracownicy:

Antoszewicz Anna

Bartkowska Stanisława

Bobrowski Edward 

Dembińska  Danuta 

Golmont  Teresa

Gotowska Jadwiga 

Hrywiak Iwona

Kalisz  Jadwiga

Kłodarska  Zofia 

Koprowska  Teresa

Kożuszko  Barbara

Leśniak  Janina

Mackiewicz  Mieczysław

Olszewska Apolonia

Pietrasiak  Józefa

Piorun  Barbara

Stryjewski  Eugeniusz 

Trzaskowski  Stanisław

Urbanowicz Benedykta

Wolnicka Barbara 

Włodarska  Danuta