scumbZespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie zaprasza do udziału w konkursie literackim
„O Nagrodę Wielkiej Skumbrii w Tomacie”.

Konkurs ma charakter zamknięty.

Mogą w nim wziąć udział jedynie uczniowie ZSO nr 1 w Olsztynie.

TEKSTY PO POLSKU, NIEMIECKU, ANGIELSKU LUB TŁUMACZENIA

Termin składania zestawów mija 12 czerwca 2017 roku.

REGULAMIN

1. Konkurs ma charakter zamknięty. Mogą w nim wziąć udział jedynie uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie.
  2. Zestaw konkursowy może zostać przygotowany w języku polskim, angielskim lub niemieckim (pojedynczy zestaw musi zawierać teksty w jednym języku).
  3. Zestaw konkursowy może zawierać:
  1. w języku polskim:
  • cztery wiersze (objętość zestawu nie powinna przekraczać czterech stron formatu A4) lub
  • tekst prozą o dowolnej tematyce (objętość nie powinna przekraczać 4 stron wydruku w formacie A4),
  1. w języku angielskim:
  • cztery wiersze (lub mniej) napisane w języku angielskim (objętość zestawu nie powinna przekraczać czterech stron formatu A4) lub
  • tekst prozą o dowolnej tematyce napisany w języku angielskim (objętość nie powinna przekraczać czterech stron wydruku w formacie A4),
  1. w języku niemieckim:
  • cztery wiersze (lub mniej) napisane w języku niemieckim (objętość zestawu nie powinna przekraczać czterech stron formatu A4) lub
  • tekst prozą o dowolnej tematyce napisany w języku niemieckim (objętość nie powinna przekraczać czterech stron wydruku w formacie A4),
  • tłumaczenie:
  • tłumaczenie tekstu artystycznego z języka polskiego na język angielski lub z angielskiego na polski: wiersz (maksymalnie trzy teksty poetyckie) lub tekst prozą (maksymalnie strona A4); należy dołączyć oryginał tekstu tłumaczonego,
  • tłumaczenie tekstu artystycznego z języka polskiego na język niemiecki lub z niemieckiego na polski: wiersz (maksymalnie trzy teksty poetyckie) lub tekst prozą (maksymalnie strona A4); należy dołączyć oryginał tekstu tłumaczonego.
  1. Uczestnicy mogą nadesłać więcej niż jeden zestaw.
  2. Utwory w 3 egzemplarzach (wydruk komputerowy w formacie A-4, czcionką 12 Times New Roman, odstęp 1,15), podpisane godłem (słownym, a nie znakiem graficznym) prosimy dostarczyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „konkurs literacki” i oznaczeniem szkoły, do której uczęszcza zgłaszający do sekretariatu ZSO nr 1 w Olsztynie (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. K. i R. Małłków 3, 10-113 Olsztyn).
  3. To samo godło konkursowe powinno widnieć na drugiej, zaklejonej kopercie, zawierającej dane autora: imię i nazwisko, klasa i szkoła, adres, nr telefonu, adres poczty elektronicznej. Kopertę z danymi należy włożyć do koperty z zestawem konkursowym.
  4. Termin składania zestawów mija 12 czerwca 2017 roku.
  5. Jury przyzna nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów gimnazjum i uczniów liceum. W ramach tych kategorii jury przyzna nagrody w dziedzinie prozy i poezji w poszczególnych kategoriach językowych. Organizator zastrzega sobie prawo niewyłaniania zwycięzców lub innego podziału nagród.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu, połączone z wręczeniem nagród i publicznym odczytaniem nagrodzonych tekstów, nastąpi 21 czerwca 2017 roku podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.
  7. Nagrody należy odebrać osobiście. W uzasadnionych przypadkach przez osobę upoważnioną. Nagród nie wysyłamy pocztą.

Postanowienia końcowe:

1. Uczestnicy wyrażają zgodę na upublicznienie swoich tekstów w wydawnictwie pokonkursowym na stronie internetowej szkoły i konkursu.
  2. Organizator nie zwraca prac złożonych na konkurs.
  3. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac niespełniających wymogów Regulaminu konkursu.
  4. Zgłoszenie jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego Regulaminu i oświadczeniem, że prace zgłoszone do konkursu zostały napisane osobiście przez autora.
  5. Nadesłanie prac konkursowych oznacza, że zgłaszający oświadcza, że nie naruszają one praw osób trzecich (w szczególności praw majątkowych i autorskich).
  6. Uczestnik, biorąc udział w konkursie, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Organizatora.
  7. Dane osobowe uczestników będą przetwarzane wyłącznie do celów związanych z organizowaniem konkursu przy zachowaniu zasad określonych w ustawie o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926).
  8. Administratorem danych osobowych udostępnionych przez uczestników będzie Organizator.

scumb

DZIEŃ OTWARTY ZA NAMI