PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

turniej-pilki-siatkowej-poniatowa-2012 1Raport końcowy z udziału koszykarzy II LO w Olsztynie
w rozgrywkach międzyszkolnych 2016/2017

            W roku szkolnym 2016/2017 reprezentacja II LO w koszykówce chłopców dotarła do finałów Mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych, w których zajęła XV miejsce. Zanim jednak do tego doszło zdobyliśmy mistrzostwo Olsztyna, wicemistrzostwo rejonu oraz mistrzostwo województwa.

            W finałach Licealiady wygraliśmy dwa spotkania z sześciu rozegranych zajmując przedostatnie miejsce na szesnaście startujących drużyn. Na wynik z pewnością miała wpływ kontuzja kolana Filipa Brzostowskiego podstawowego zawodnika w drugim meczu grupowym, która wyeliminowała go z dalszej części rozgrywek. Ponadto, dał znać o sobie brak wspólnego treningu bezpośrednio przed zawodami wynikający z zaangażowania maturzystów w egzaminy dojrzałości oraz utrudnionego dostępu do sali ze względu na odbywające się w niej matury.

            Z drugiej zaś strony należy zwrócić uwagę na fakt, iż szkolny zespół, nie będący jednocześnie drużyną klubową jest piętnasty w Polsce na setki szkół w kraju, które uczestniczyły w rozgrywkach różnej rangi. Nasz reprezentant Marcin Włodarczyk odniósł sukces indywidualny wygrywając klasyfikację na najlepszego strzelca zdobywając średnio 28,5 punkta na mecz oraz plasując się na czwartym miejscu w klasyfikacji rzutów za trzy punkty. Warto nadmienić, że reprezentanci naszej szkoły po raz pierwszy w historii placówki doszli do najwyższego szczebla rozgrywek w tej pięknej dyscyplinie sportu.

            Spełnienie kryterium sportowego było najważniejszym, ale nie jedynym warunkiem prowadzącym do sukcesu naszej drużyny. Udział w Turnieju Mistrzostw Polski nie byłby możliwy bez wsparcia organizacyjnego i wysiłku finansowego ze strony Rady Rodziców przy II LO, Dyrekcji szkoły, a także Stowarzyszenia Sportu Szkolnego Juvenia.

Skład drużyny:  Marcin Włodarczyk,  Filip Brzostowski,  Grzegorz Getek, Patryk Gurgielewicz, Jakub Gajownik, Szymon Brodziński, Hubert Łagun, Michał Ziółkowski, Bartosz Staniszewski, Paweł Czerwiński,  opiekun:  Marcin Bortkiewicz.

 

XIV OGÓLNOPOLSKA LICEALIADA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

GORLICE  29 - 31.05.2017 r.

grupa  A

Gorlice Tarnów       26 : 64(8:20, 8:16, 2:13, 8:15)           1. Tarnów       3   6  194:125

Olsztyn Wałbrzych 41 : 78(11:21,10:15,8:23,12:19)        2. Wałbrzych  3   5  197:144

Gorlice– Olsztyn       63 : 67(12:23,17:18,17:18,17:8)       3. Olsztyn        3   4  160:213

Wałbrzych Tarnów 47 : 58(6:18,10:14,15:14,16:12)       4. Gorlice         3   5  134:203

Gorlice- Wałbrzych   45 : 72(14:15,15:21,7:17,9:19)         

Tarnów – Olsztyn       72 : 52(19:15,15:14,18:13,20:10)  

    

                 grupa  B

Kraków– Ostrów W.   67 : 76(17:18,7:23,19:15,24:20)       1. Pruszków  3  5  223:165 1,15

Pruszków–Włocławek  86 : 46(24:17,20:7,19:12,23:10)       2. Kraków     3  5  214:201 0,97

Włocławek–Ostrów W.56 : 73(23:20,10:15,9:17,14:21)       3. Ostrów W. 3  5 198:195 0,90

Pruszków–Kraków       65 : 70(17:11,15:18,12:21,21:20)    4. Włocławek 3  3 162:195

Ostrów W.–Pruszków  49 : 72(8:22,10:20,14:18,17:12)    

Kraków–Włocławek    76 : 60(23:10,20:20,17:21,16:9)     

               grupa  C

Stargard–Białystok        54 : 64(15:20,16:15,9:10,14:19)    1. Dąbrowa G. 3  6  187:117

Zielona G.–Dąbrowa G.27 : 63(6:21,9:20,0:15,12:7)          2. Białystok      3  5  174:164

Dąbrowa G.– Stargard  64 : 46(17:11,22:18,12:13,13:4)    3.Stargard      3  4  174:163

Białystok –Zielona G.    66 : 50(19:13,22:17,16:15,9:5)      4. Zielona G.    3  3  112:203

Stargard–Zielona G.      74 : 35(15:9,13:18,24:2,22:6)    

Dąbrowa G.– Białystok  60 : 44(16:15,15:11,13:7,16:11)  

 

                   grupa  D

Gdańsk – Prudnik         83 : 36(23:8,15:17,23:2,22:9)        1. Łódź              3  6  219:148

Hrubieszów–Łódź         48 : 61(14:13,10:17,12:13,12:18)   2. Gdańsk         3  5  191:162

Hrubieszów– Gdańsk    50 : 56(13:14,9:19,13:14,15:9)      3. Hrubieszów  3  4  164:183

Łódź  – Prudnik            82 : 48(22:19,29:10,21:3,10:16)     4. Prudnik        3  3  140:231

Gdańsk – Łódź              52 : 76(14:20,20:23,13:16,5:17)    

Prudnik–Hrubieszów.  56 : 66(11:19,18:22,14:16,13:9) 

  

 

 

ćwierćfinały :

Pruszków–Wałbrzych  82 : 60(30:7,24:9,13:17,9:27)

Dąbrowa G.–Gdańsk  100 : 53(30:12,25:14,24:23,21:4)

Kraków–Tarnów           82 : 61(21:17,28:11,20:11,13:22)

Łódź– Białystok             81 : 44(14:12,14:15,22:11,31:6)

o miejsca 9-16 :

Gorlice – Stargard           38 :  115(4:32,10:30,12:30,12:23)

Ostrów W.– Prudnik       80 : 50(28:16,20:22,25:16,21:20)
Olsztyn – Zielona G.       57: 81(18:19,16:19,16:27,7:16)
Hrubieszów–Włocławek 47 : 60(11:7,4:22,16:18,16:13)

o miejsca 13-16 :

Gorlice – Hrubieszów      46 : 99(8:25,10:34,14:25,14:15)
Prudnik – Olsztyn            80 : 50(24:11,22:16,21:9,13:14)

o miejsca 9-12 :

Zielona G.  – Ostrów W.  51 : 67(19:19,4:17,14:17,14:14)

Stargard – Włocławek     63 : 66(10:14,21:17,15:19,17:16)
                                                                                      o miejsca 5-8 :

Białystok  – Wałbrzych    63 : 61 (9:17,14:17,21:12,19:15)

Tarnów– Gdańsk             88 : 83(26:26,19:26,20:20,23:11)

półfinały:

Kraków – Dąbrowa G.     53 :75(13:18,13:16,11:20,16:21)

Pruszków -  Łódź             101 : 61(28:26,24:7,22:7,27:21)                                                            

o XV miejsce:

Gorlice – Olsztyn             62 : 101(20:27,13:27,19:21,10:26)

o XIII miejsce:

Hrubieszów  – Prudnik   58 : 48(20:17,9:9,17:5,12:17)

o XI miejsce:

Zielona G.  – Stargard    66 :94(14:20,18:29,13:13,21:32)

o IX miejsce:

Ostrów W.–Włocławek  71 : 79(26:24,19:21,6:23,20:11)

o VII miejsce:

Wałbrzych– Gdańsk      76: 66(17:20,20:15,15:14,24:17)

o V miejsce:

Białystok  -  Tarnów      54 : 49(15:19,5:6,21:13,13:11)

o III miejsce:

Kraków – Łódź             68 : 88(14:17,21:27,16:20,17:24)

finał :

Dąbrowa G.-Pruszków 59 : 76(12:19,12:24,16:20,19:13)

klasyfikacja końcowa:

1.ZSOiSportowych w Pruszkowie (Bartłomiej Przelazły, Wojciech Rogowski)     

2.Zespól Szkół Sportowych Dąbrowa Górnicza(WojciechWieczorek,Maciej Glik)    
3.SMS Liceum Ogólnokształcące M.Gortata w Łodzi (Rafał Antoszewski)

4.SMS Liceum Ogólnokształcące M.Gortata w Krakowie (Mateusz Bukała)

5.VI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku (Mariusz Bartoszewicz)

6.Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie (Zbigniew Chmura)

7.Zespół Szkół nr. 4 w Wałbrzychu (Paweł Domoradzki)
8.Gdańskie Liceum Autonomiczne w Gdańsku( Michał Mosakowski)
9.III Liceum Ogólnokształcące we Włocławku (Bartłomiej Wiśniewski)

10.I LO w Ostrowie Wielkopolskim (Katarzyna Kuśmierczak, Marika Puchalska)

11. Zespól Szkół nr 1 w Stargardzie (Tomasz Szymczak, Piotr Kiełtyka)

12. III Liceum Ogólnokształcące  w Zielonej Górze (Agnieszka Welc)

13.Zespól Szkół nr 2  w Hrubieszowie(Zbigniew Krawczuk)

14.I Liceum Ogólnokształcące w Prudniku (Bartosz Trytek)

15.II Liceum Ogólnokształcące w Prudniku (Marcin Bortkiewicz)

16.I Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach(Tadeusz Zimowski)

MVP Licealiady

Przemysław Kuźkow – Pruszków

Król strzelców

Marcin Włodarczyk – Olsztyn– 28,8 pkt/mecz   173 pkt

Mateusz Bessman – Gdańsk – 27,5 pkt/mecz    165 pkt 
Przemysław Kużkow – Pruszków 25,5 pkt/mecz  153 pkt
Król rzutów za 3 pkt

Przemysław Kużkow – Pruszków 27 x
Adam Zboiński – Włocławek – 26 x

 

Król rzutów wolnych

Jędrzej Chlasta – Ostrów W.        10/11 – 90,91 %
Michał Cieślewicz – Włocławek    19/21 – 90,48 %
Dawid Małkowski – Stargard        23/26 -  88,46 %

siat1

siat2

DZIEŃ OTWARTY ZA NAMI

1

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

NIEPODLEGŁA

23

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

KLUB BIOLOGA

BIOLOG1

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

KONKURSY 2017/2018

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

GAME DESIGN

logo

ZAWODOWCY Z OLSZTYNA

zawod

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

KALENDARZ

June 2018
S M T W T F S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

LICZNIK ODWIEDZIN

1.png4.png1.png6.png4.png2.png2.png
DZISIAJ:3429
WCZORAJ:3658
W TYM TYGODNIU:13494
W TYM MIESIĄCU:67989
ODWIEDZIŁO NAS:1416422

Visitor Info

  • IP: 54.81.71.68
  • Browser: unknown
  • Browser Version: unknown
  • Operating System: unknown

Who Is Online

30
Online

czwartek, 21, czerwiec 2018 23:53
Powered by CoalaWeb

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY