DSCN4714Collegium Rhetoricum
contra sieci społecznościowe (?)

Dnia 22.04.2018 odbyła się w naszej szkole debata szkoleniowa. Teza, nad którą się pochyliliśmy brzmiała Rozwój sieci społecznościowych przyniósł więcej szkód niż korzyści. W dyspucie wzięli udział członkowie Collegium Rhetoricum, którzy po intensywnym okresie turniejowym, postanowili dalej szkolić swoje umiejętności retoryczne, aby jak najlepiej zaprezentować się podczas finałów Turnieju IPN w Sejmie, w Warszawie. Drużyny biorące udział w debacie składały się z osób nie tylko o różnym poziomie debatanckim, ale również z różnych poziomów klas. Takie rozwiązanie pozwoliło osobom z klas pierwszych skorzystać z wiedzy i doświadczenia uczniów klas starszych, a nawet maturalnych!

W debacie wzięli udział:

Strona propozycji:

Aleksandra Gościcka, klasa 1
Karol Kowalczyk, klasa 2
Laura Wyłupska, klasa 1
Piotr Kłopotowski, klasa 1

Strona opozycji:

Matylda Wanago, klasa 1
Monika Lenda, klasa 3
Mateusz Giergowski, klasa 1
Aleksandra Kanaszyc, klasa 2

Jury:Dominik Rudziński, Wiktoria Matczak, Alicja Sitek, Anna Brzostek.

Marszałek: Ada Paszkowska

Sekretarz: Agata Klimek

W debacie aktywny udział wzięły trzy uczennice klasy 7a ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olsztynie, które pełniły podczas debaty funkcje eksperta, przyznając nam punkty ujemneJ

Opiekun projektu: Anna Brzostek

DSCN4720

DSCN4748

DSCN4795

DSCN4819

DSCN4854

DSCN4871