nastroneInnowacyjny projekt edukacyjny
klasy 2gd

Dnia 24.04.2018 odbyła się publiczna prezentacja projektu gimnazjalnego uczniów z klasy 2gd. W projekcie udział wzięli: Dawid Grochal, Maciej Jońca, Artur Wilczewski, Mikołaj Markowski, Antoni Róziecki, Jakub Kowalski. Tematyka projektu edukacyjnego dotyczyła rozwoju myśli zbrojeniowej. Wynik kilkumiesięcznej pracy gimnazjaliści przedstawili uczniom klasy 1f podczas jednej z lekcji historii. Na prezentację wszyscy przyszli w odpowiednich strojach oraz przykładowym wyposażeniu, które w kolejnym etapie prezentacji było przedmiotem analizy historyczno-militarnej.

Gimnazjaliści zaprezentowali nie tylko przykładowe umundurowanie żołnierzy, ale również zapoznali publiczność ze sposobem odżywiania się podczas ćwiczeń wojskowych. Liczne rekwizyty, które w związku z wybranym tematem przynieśli uczniowie, wzbudziły ogromne zainteresowanie licealistów, którzy m.in. chętnie brali udział w ceremonii pasowania na żołnierza (Alicja Sitek, Matylda Wanago).

Opiekun projektu: Anna Brzostek

 

nastrone2

nastrone

nadstfrejve4

bklgkj