solstice kitchen 1Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego
podczas wyjątkowego spotkania z panem Piotrem Sosnkowskim,
synem gen. Kazimierza Sosnkowskiego

Dnia 13.11.2018 uczniowie z naszej szkoły mieli wyjątkową okazję wziąć udział w spotkaniu z panem Piotrem Sosnkowskim-ostatnim z żyjących synów generała Kazimierza Sosnkowskiego. Pan Piotr Sosnkowski przyjechał do Olsztyna jako gość specjalny Związku Piłsudczyków RP na Warmii i Mazurach. Spotkanie odbyło się w Auditorium Maximum i poświęcone było głównie kwestiom historyczno-patriotycznym. Podczas uroczystości, nasza szkoła została wyróżniona pamiątkowym zdjęciem gen. Kazimierza Sosnkowskiego, które autografem opatrzył pan Piotr Sosnkowski. Wyróżnienie odebrała w imieniu II LO pani Beata Fronczak-Duńczyk.

 

Podczas spotkania pan Piotr Sosnkowski opowiadał o generale Sosnkowskim jak o bohaterze, ale również ojcu:

Nie zawsze był dla nas łatwy jako ojciec. Dużo wymagał, był przecież wojskowym.

Uroczystość uświetnił występ chóru LO CN-B im. Cichociemnych z Olsztyna oraz pokaz umiejętności wojskowych uczniów.

Spotkanie zorganizowali:

Beata Fronczak-Duńczyk
Anna Brzostek
Tomasz Sokołowski

DSCN3166

DSCN3171

DSCN3175

DSCN3180

DSCN3201

DSCN3208

DSCN3220