wymiarowe zso1 gim male

Oddziały Gimnazjalne
w II Liceum Ogólnokształcącym
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. K.I. Gałczyńskiego
w Olsztynie

wymiarowe zso1 gim male

 

 

 

 

ohgIII Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów

Miło jest nam poinformować, że 6 uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu okręgowego III Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów!

Czytaj więcej...

IMG 20180925 1107291FLEX kolejny raz zaprasza do USA

Rusza kolejna edycja programu FLEX. Już dwoje naszych uczniów skorzystało ze swojej szansy . Gabriela, która wróciła z USA rok temu oraz Piotr, który przebywa tam obecnie i wraz z amerykańskimi kolegami chodzi do szkoły.

Wyjazd i pobyt w USA były możliwe dzięki programowi FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program. To całoroczny, w pełni finansowany przez Departament Stanu USA, program wymiany dla uczniów szkół średnich. Dzięki programowi uczniowie liceów i techników z Polski i innych krajów mogą spędzić cały rok szkolny w USA, mieszkać u amerykańskiej rodziny i uczęszczać do amerykańskiego liceum. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami innych krajów.

Czytaj więcej...

2

SZKOLNA WYCIECZKA DO ANGLII ( 08- 14.06.2018)

 

W dniach 08- 14.06.2018 grupa 42 uczniów z naszego gimnazjum i liceum uczestniczyła w edukacyjnej wycieczce do Anglii. Wyjazd miał charakter warsztatowy i obejmował zwiedzanie połączone z nauką języka angielskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z odwiedzanymi miejscami oraz mieli możliwość poznania angielskiego domu i jego zwyczajów podczas 4 noclegów u rodzin w Londynie. Niektórzy po raz pierwszy mogli spróbować Yorkshire pudding, herbaty z mlekiem czy chipsów octowych. Niemałe zdziwienie wywołały podwójne krany w łazience czy też kolejki grzecznie czekających na autobus pasażerów. Zachwyciła różnorodność i wielość kultur mieszkańców Anglii, tradycyjne stroje, różne dialekty i języki całego świata oraz oryginalne kuchnie z najdalszych zakątków.

Czytaj więcej...

1212345Konkurs Piosenki Angielskiej

25 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole po raz kolejny Konkurs Piosenki Angielskiej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były lata 70-te.

W szranki stanęło aż 13 wykonawców – z II LO, oddziałów gimnazjalnych oraz reprezentatntka zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 2.

Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonań, w związku z czym jury przyznało miejsce I ex aequo uczennicy kl. 1E, Weronice Pietkiewicz oraz Zuzannie Wołk z kl. 1A. II miejsce zajęła Anastazja Maciąg z SP nr 2, a III miejsce – Natalia Dziczek (1C). Oprócz tego wyróżniono duet Piotr Garbowski i Julian Knaf z 2D, a także Gabrielę Wydrę z kl. 1D. Nagrody ufundowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

Czytaj więcej...

eTwinLogoProjekt eTwinning zakończony!

 

W maju 2018r. grupa uczniów klasy IIGA zakończyła swoją przygodę z międzynarodowym projektem eTwinning.

Czytaj więcej...

IMG 20180525 080805DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

To już kolejny Dzień Języka Angielskiego w naszej szkole. Organizowany w okolicach Dnia Dziecka , co roku wygląda trochę inaczej a na uczniów czekają inne atrakcje. W tym roku 25 maja w budynku ZSO nr 1 dominowały barwy biało-czerwono-niebieskie, kolory, z którymi kojarzą się flagi krajów anglojęzycznych.

Dzień otworzył „ A very Broadway musical” przygotowany przez grupę musicalową „ Rewolucja”. Znane i mniej znane utwory złożyły się na interesującą całość w brawurowym wykonaniu młodych artystów. Owacja na stojąco była dowodem najwyższego uznania za trud włożony w przygotowanie spektaklu.

Czytaj więcej...

1KLUB PRZEMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
W JĘZYKU ANGIELSKIM

24 maja 2018 Klub Przemówień Publicznych w Języku Angielskim podsumował swoją działalność w bieżącym roku szkolnym. Osobom , którym umknęła taka informacja przypominamy, że są to cotygodniowe spotkania, na których uczniowie dyskutują na wybrane przez siebie tematy.

Czytaj więcej...

IMG-20180427-WA0004Finał Konkursu „Zawodowcy z Olsztyna”

23 kwietnia 2018 r., uczniowie klas III Oddziałów Gimnazjalnych wzięli udział w imprezie, która była akcją promocyjną olsztyńskiego szkolnictwa zawodowego.

W Hali Widowiskowo- Sportowej „Urania”, młodzież miała okazję poznać ofertę edukacyjną prezentujących się szkół.

Czytaj więcej...

konkWyniki etapu szkolnego
XI Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy
o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych
i Nowej Zelandii

- lista osób zakwalifikowanych do II etapu, który odbędzie się 26 kwietnia 2018r.
o godz. 9.15 w ZSO Nr 1 (Gimnazjum Nr 2)

Czytaj więcej...

3XI edycja KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII, USA I NOWEJ ZELANDII

26 kwietnia 2018 uczniowie klas gimnazjalnych ośmiu olsztyńskich szkół przystąpili do etapu szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Była to już XI edycja konkursu organizowanego przez nauczycieli języka angielskiego ZSO nr 1 w Olsztynie. W tym roku uczniowie rozwiązywali test dotyczący Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Nowej Zelandii.

Czytaj więcej...

IMG 20180313 1016161WYNIKI FINAŁU KONKURSU
GRAMATYCZNO-LEKSYKALNEGO z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 13 marca 2018r w ZSO nr 1 Oddziały Gimnazjalne w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie odbył się finał III edycji Szkolnego KONKURSU GRAMATYCZNO-LEKSYKALNEGO z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Do finału konkursu przystąpiło 12 uczestników zakwalifikowanych po pierwszym etapie konkursu przeprowadzonego w formie testu wielokrotnego wyboru na lekcjach języka angielskiego.

Czytaj więcej...

serceWYNIKI ELIMINACJI
DO SZKOLNEGO KONKURSU GRAMATYCZNO-LEKSYKALNEGO
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w GIMNAZJUM NR 2 w OLSZTYNIE
marzec 2018

Lista osób zakwalifikowanych do FINAŁU KONKURSU GRAMATYCZNO-LEKSYKALNEGO,
który odbędzie się dnia 13 marca 2018r.

Czytaj więcej...

 2Rozgrywki o mistrzostwo Olsztyna

 unihokeja dziewcząt szkół gimnazjalnych

7 lutego odbyły się rozgrywki o mistrzostwo Olsztyna unihokeja dziewcząt szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018.Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów, a wystartowały 3 ekipy: Gim 2, Gim 11, SP 1 (27 zawodniczek).Zawody rozgrywano systemem gry „każdy z każdy” bez rewanżów.

Czytaj więcej...

Bez tytułuSerdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału
w I edycji konkursu wokalnego
 „Deutschland sucht den Superstar und wir suchen Dich”.

 Konkurs odbędzie się 22 lutego 2018 roku o godz. 12.00 w sali 25 i jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych niemieckojęzyczną muzyką.

Przygotujcie piosenkę  wraz z choreografią i przebraniem i zaprezentujcie ją przed jury podczas występu solowego lub w grupie. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i bony finansowe. Zgłoszenia należy wysłać do 9 lutego 2018 r. (piątek) przez Librus do organizatorów. Do tego dnia prosimy również o dostarczenie podkładów muzycznych na pendrive.

Liczymy na wspólną dobrą zabawę!!!

Czytaj więcej...

mikWEIHNACHTSMARKT

Tradycyjnie  przed  Bożym  Narodzeniem  zorganizowany  został przez  klasy dwujęzyczne niemieckie  Jarmark Bożonarodzeniowy    czyli Weihnachtsmarkt. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spróbować tradycyjnych potraw niemieckich jak szpecle/ Spaetzle  czy  sałatkę ziemniaczaną /  Kartoffelsalat . Nie zabrakło również słodkich  przysmaków  znanych zarówno w polskiej jak i niemieckiej kuchni.

1Dobra ale krótka pamięć?

Wiele osób mówi o sobie: mam dobrą , ale krótką pamięć. Czy można temu zaradzić?
Co zrobić , aby zapamiętywać szybciej i na dłużej? Jak uczyć się na przykład listy nowych słówek? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć podczas warsztatów prowadzonych w języku angielskim dla uczniów klas dwujęzycznych

Czytaj więcej...

IMG 20171218 1147241 CopySPELLING BEE
czyli ortografia jest fajna

 

18 grudnia odbył się finał ogólnoszkolnego konkursu ortograficznego w języku angielskim czyli Spelling Bee. Wyłoniona spośród wszystkich uczniów klas gimnazjalnych dziesiątka stanęła do rywalizacji o miano mistrza ortografii angielskiej. 

Oto wyniki:

I miejsce – Zofia Hinc kl. 3GA
II miejsce – Natalia Konopka kl. 3GA
III miejsce – Dawid Szumski kl. 2GC
                                                               Wyróżnienia : Miłosz Boruch i Małgorzata Sokołowska kl. 3GA

 

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę!

Czytaj więcej...

IMG 20171214 1232161Dwujęzyczne kolędowanie

Ale się działo !  14 grudnia gościliśmy w naszej szkole uczniów klas dwujęzycznych ze Szkoły Podstawowej nr 2 ( klasa dwujęzyczna z językiem angielskim) i Szkoły Podstawowej nr 9 ( klasa dwujęzyczna z językiem niemieckim). Wspólne angielsko-niemieckie kolędowanie było pretekstem, aby się poznać, pokazać naszą szkołę i poczuć atmosferę świąt, które zbliżają się wielkimi krokami.

Czytaj więcej...

IMG 20171130 0923211STUDIA W USA?
TO JEST MOŻLIWE!

EducationUSA Poland przy współpracy z Ambasadą USA oraz Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta umożliwia spotkania amerykańskich stypendystów Programu Fulbrighta (http://www.fulbright.edu.pl/amerykanscy-stypendysci/) w Polsce oraz doradców edukacyjnych  z młodzieżą w szkołach.

30 listopada 2017 roku naszą szkołę odwiedził Philip Papaioannou , który opowiedział o systemie szkolnictwa w USA i o swojej uczelni. Wyjaśnił, jak ubiegać się o przyjęcie na amerykańską uczelnię i w jaki sposób można sfinansować studia.

Czytaj więcej...

IMG 20171123 1009581Happy Thanksgiving!

Święto Dziękczynienia obchodzone jest co roku w USA w czwarty czwartek listopada (w tym roku był to 23 listopada). W tym dniu Amerykanie robią wszystko, żeby spotkać się z najbliższymi i zasiąść przy wspólnym stole. Jest to dzień refleksji, w którym wypada sobie odpowiedzieć na pytanie:

Za co mogę być wdzięczny/wdzięczna?

A My ?

Czytaj więcej...