Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. K.I. Gałczyńskiego
w Olsztynie
Uczniowskie projekty edukacyjne
zrealizowane w roku szkolnym 2012/13

Klasa II GA

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

Krystian Ejdys, Kacper   Ziółkowski, Bartosz Jakubowski, Michał Alberski, Paweł Domurad

A. Hebel

Za co kochasz nasz region.

II

Julia Światek, Daria Wołosewicz, Dominika Wołosewicz, Bartosz Chodnicki, Marek Danowski

M. Gębska

Ratownictwo – życie, pomoc, pasja.

III

Julia Daukszewicz, Justyna Pająk,

M. Szalc

Kraje i ich kultury – Japonia, Włochy, Irlandia.

IV

Mateusz Sieniawski, Krystian Duchnowski, Piotr Juszczyk, Jan Mosiewicz

M. Sadowski

Gry komputerowe.

V

Julia Adamska, Małgorzata Szlachetka, Roma Fleischer, Izabela Tokarzewska, Magdalena Zalewska.

A.Maszczak

Zaburzenia   odżywiania.

VI

Izabela Gęśla, Oliwia Makowska, Sonia Rusak, Anna Sroka

E.Gbur-Matejuk

Doświadczam – zapamiętuję.

VII

Karolina Wiśniewska, Klaudia Rafałowska, Zuzanna Mazur, Joanna Tyl, Blanka Tyl

M. Gębska

Diamentowy jubileusz Królowej Elżbiety II (realizowany w języku angielskim)

Klasa II GB

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

Alicja Benesz, Emilian Ciapała, Katarzyna Nyt, Paulina Tetmer, Natalia Zaremba, Julia Szymańska, Anna Bloch, Edyta Humińska

J. Otręba

Coca – cola, Sprite, Red Bull – pić czy nie pić ?

II

Michalina Chabinowska, Alicja Majsterek

A.Brzostek

Projekt realizowany wspólnie z grupą uczniów z II GD

III

Alan Dmochowski, Konrad Stępień, Artur Plasen, Emilian Spychalski, Jakub Zdziarski, Piotr Wierciński, Robert Wdowiak, Marcin Stadnicki.

A.Hebel

Historie wojenne. Relacje uczestników II Wojny Światowej w prezentacji uczniów.

III

Kamila Eberhart, Małgorzata Wawro.

M. Sawicka

Recykling – oszczędzanie poprzez przetwarzanie surowców wtórnych w rękodzieło. Wiklina papierowa.”Zamiast kupić – zrób”.

IV

Bartłomiej Gnich, Jacek Koziełło, Wijciech Matraś, Michał Plichtowski, Jakub Sarnowski.

M. Botrkiewicz

Zdrowy styl życia.

V

Wojciech Murawa, Mateusz Sosnowski, Arkadiusz Szulc

D. Janusz

Uzależnienia – droga donikąd.

Klasa II GC

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

Szymon Szczech, Piotr Barzdo, Piotr Karkosa, Krystian Kołodziejski, Paweł Smółkowski.

Wiesław Pulkowski

Program Google Clean – zabezpieczenie przezd śledzeniem aktywności prze Google. Programy zabezpieczające i konfigurujące ruter przed   „niechcianymi gośćmi”.

II

Agata Kibiłda, Julia Czupryńska, Klaudia Czajkowska, Ada Seroczyńska, Lena Makowska, Agata Prychodko, Martyna Balcerzak, Andżelika Dutkowska

Ewa Jeziorna

Tajemnice sztuki aktorskiej – prezentacja „Dziadów” A. Mickiewicza.

III

Patrycja Dziadek, Weronika Koziołowska

A.Brzostek

Projekt realizowany razem z grupą uczniów z II GD

IV

Rafał Rumiński, Rafał Sadowski, Bartosz Treszczotko, Cezary Boraczyński, Przemysław Pastuszek, Mateusz Kania, Kazimierz Daukszewicz.

Joanna Muśko

Instrumenty muzyczne – charakterystyka.

V

Aleksandra Gadzińska, Patrycja Bociańska, Maks Serwiński, Piotr Kolendo, Marcin Krajewski, Michał Koźmiński.

Danuta Anaszewicz

Przewodnik po Stanach   Zjednoczonych

Klasa II GD

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

Natali Maślany, Barbara Minetti, Aleksandra Bartczak, Marek Skrzyński, Adam Bejm, Kacper Zajęc, Jakub Jaszczułt.

Irmgarda Kardahs

Pomóżmy zwierzętom.

II

Damian Kulmaczewski, Tymon Pufelski, Adam Juśkiewicz, Maciej Nosek

Joanna Muśko

Muzyka rokowa II połowy XX wieku – główne nurty.

III

Klaudzia Sowińska, Klaudia Runowicz, Anna Szydlik, Adrianna Dębek, Paulina Krakowiak, Monika Równiak.

Joanna Zubel

Kanada – zimny kraj czy raj dla młodych ludzi.

IV

Weronika Drabik, Kamila Olender, Oskar Nakonieczny, Piotr Ciepliński, Miłosz Sobieski.

E. Gbur-Matejuk

Z fizyką przez świat.

V

Adrian Zagórski, Wiktor Wachowicz, Bartosz Żmijewski, Jacek Krzyżak, Jakub Dąbrowski, Maciej Kulas, Kamil Porycki

H. Fleischer

Dzieje olsztyńskiego zamku.

VI

Magdalena Sokół, Karol Sadurki, Łukasz Malinowski.

A.Brzostek

Kultura Niemiec w świetle procesów historycznych.

Klasa II GE

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

Miłosz Miotk, Leszek Szymczak, Artur Wietocha, Stanisław Śniecikowski, Piotr Torenc, Filip Czechowski z II GC

P. Jurecki

Jak sport wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka.

II

Kuba Chrobociński, Kuba Solis, Michał Glezman, Mateusz Łuczyński, Filip Nowak, Bartosz Tokarczyk

E. Bednarczyk

Inne spojrzenie na kwasy.

III

Joanna Sokołowska, Aleksandra Możwiłło, Aleksandra Purgal, Gabrysia Skurzyńska,Rozalia Solińska.

J. Otręba

Dlaczego warto czytać etykiety na produktach żywnościowych ?

IV

Z. Czeluśniak, Justyna Sankowska, Natalia Szuszczewicz, Wiktoria Rossa, Sylwia Kaczyńska.

M.Szalc

Zróżnicowanie Przyrodnicze i Kulturowe Wybranych Krajów Azjatyckich.

V

Maja Strzelec, Dominika Milewska, Kornelia Rynkiewicz.

A.Dąbrowska

Średniowieczne polowanie na czarownice.