Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. K.I. Gałczyńskiego
w Olsztynie
Uczniowskie projekty edukacyjne
zrealizowane w roku szkolnym 2013/14

 

Klasa II GA

 

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

Julita Kulesza, Paulina Dymerska,Aleksandra Fijałkowska,

P.Gajewska

La France - Quiz

II

Agata Maszczak, Natalia Dowgiłowicz, Dorota Mejłun, Kamila Słomkowska, Aleksandra Bujko, Monika Jezierska

Jolanta Otręba

Dlaczego warto przestrzegać zasad zdrowego stylu życia?

III

Sara Jaśtak, Michał Pawlak, Maurycy Rakowski, , Kasia Groszkowska, Aleksandra Gorczyca, Julia Dmytrenko

Artur Hebel

Zbrodnia kortowska.

IV

Karolina Szczęsna, Barbara Zyśk, Julia Murawska, Agnieszka Jabłońska, Urszula Gogolewska

Ewa Gbur-Matejuk

Zjawiska Chemiczne i fizyczne w fotografii.

V

Jan Puliński, Piotr Cichocki, Marcin Łaguna, Jarek Tokarczyk, Wiktor Kowalczuk, Ada Sawilska, Monika Słyszewskla, Eliza Filip, Zosia Suchostawska

Ewa Gbur-Matejuk

Reakcja łańcuchowa

 

Klasa II GB

 

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

Kendra Kołodziej, Weronika Banaszek

Aneta Maszczak

Wpływ dokarmiania zwierząt w okresie zimowym.

II

Michał Nieścier, Filip Murawka, Michał Kisielewski, Marcin Mołda, Jakub Szwejk, Michał Mrożek, Michalina Załęska, Faustyna Wasilewska, Nina Błachowicz, Agnieszka Puzewicz, Klaudia Grygo, Natali Steranka, Jakub Pabian, Tobiasz Nowicki, Emilia Harasim, Julia Stefaniak, Julia Płocharczyk, Monika Stachowicz, Jagoda Kamińska,

Danuta Anaszewicz

Szkolne przedstawienie teatralne

„Romeo i Julia”

III

Zuzanna Drząszcz, Zuzanna Ksyta, Dominika Tajs,Julia Opalińska IIGC

Joanna Muśko

Wybrane kierunki w polskiej muzyce rozrywkowej

III

Marcelina Brewka, Michalina Dajnowiec, Aleksandra Skowrońska

Joanna Zubel

Gruźlica - czy to choroba przeszłości?

 

Klasa II GC

 

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

Aleksander Ropiak, Marcin Górnecki, Grzegorz Getek, Kacper Trzciński, Łukasz Sikorski

Izabela Krawczyk

Pomagamy dzieciom w schronisku.

II

Weronika Giedrys, Agnieszka Gilewicz, Martyna Gut, Alicja Kozłowska, Paulina Smolińska, Kinga Stępkowska, Aleksandra Trembicka

Halina Guz

Gospodarko wodno-ściekowa na terenie Olsztyna.

III

Paweł Gilewicz, Mikołaj Melnyk, Piotr Paderewski, Mateusz Prusik, Jakub Suchodolski, Maciej Szelągowski

Joanna Jagosz

Moja ulica

IV

Damian Andrelczyk, Jakub Kwiatkowski, Adam Skrobiński, Andżelika Zanewiat

Joanna Jagosz

Raz na ludowo – Tradycje i zwyczaje ludowe na Warmii.

 

Klasa II GD

 

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

Agata Śmianowska, Zuzanna Bielecka, Wojciech Pach, Wojciech Dymarski,

Małgorzata Bienenda

Gruźlica na Warmii i Mazurach.

II

Natalia Szulkowska, Natalia Wojdowska, Joanna Kuczmar, Weronika Oppenkowska, Aleksandra Sawczuk

Małgorzata Bienenda

Zdrowe odżywianie i zdrowy tryb życia.

III

Marcin Jachimowicz, Radosław Jankowski, Mikołaj Bondaryk

Wiesław Pulkowski

Serwis Google – największa sieć informacyjna i komunikacyjna

IV

Piotr Adamski, Maksymilian Bladosz, Mateusz Rączkiewicz

Joanna Muśko

Charakterystyka instrumentów muzycznych oraz poszukiwanie nowych brzmień.

V

Karol Cichowski, Oskar Frankiewicz, Konrad Dawidczyk

Anna Dąbrowska

Dwanaście prac Herkulesa.

VI

Paulina Gdańska, Julia Bienenda, Patrycja Pawlak, Ola Auksztulewicz, Maciej Kawka

Siostra Samuela

Wiara a przesądy, zabobony, magia.

VII

Łukasz Sęczyk, Patryk Mazuruk, Ignacy Maciąg, Krzysztof Hajdenrajch, Rafał Klimek

Hanna Janik

Zamki Krzyżackie Warmii i Mazur

 

    

 

Dwa projekty zrealizowali uczniowie klasy III GB oraz IIIGE

 

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

Julia Bielińska, Przemysław Gotowiec, Daria kucharczyk, Maria Karpińska, Wiktoria Jarzyna, Mateusz Zdaniukiewicz

Joanna Zubel

Margaret Thatcher – dlaczego żelazna dama?

II

Wojciech Murawa, Arkadiusz Szulc, Natalia Gola, Mateusz Sosnowski

Artur Hebel

Subkultury w historii Polski.