Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. K.I. Gałczyńskiego
w Olsztynie
Uczniowskie projekty edukacyjne
zrealizowane w roku szkolnym 2014/15

Klasa II GA

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

Stanisław Świder, Piotr Stompór, Abel Niwiński, Jakub Brzozowski, Marcin Sobczuk, Michał Matejuk

Ewa Gbur-Matejuk

Wiatr, woda, światło.

II

N. Muszyńska, A. Sidor, J. Plis, N. Kosakowska, A. Drozd, T. Umbras

Jolanta Otręba

Ból - nasz wróg czy sprzymierzeńca.

III

M. Łaszczych, K. Lisikiewicz, M. Oprus, A. Kulbaba

Jolanta Otrębna

Znaczenie snu w naszym życiu.

IV

M. Nowagiel, H. Biernacka, I. Błaszkiewicz, W. Martynowska

A. Hebel

Historia stolic Polski.

V

Z. Deputat, A. Świat, A. Kamińska, M. Orlik

A. Hebel

Spacer ulicami Olsztyna.

VI

O. Piotrowska, A. Kisiel

J. Muśko

Żywe rzeźby.

VII

A. Popławska, D. Dziakiewicz, K. Rępalski

J. Muśko

Jak powstaje film.

VIII

B. Juśkiewicz, P. Wiśniewski, Sz. Brodziński, T. Łubiński, B. Rodziewicz

P. Okręglicki

Jak zdrowo się odżywiać. Wpływ diety na organizm człowieka.

Klasa II GB

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

M. Adamczyk, K. Bodzon, K. Wróblewska, M. Chyl

D. Anaszewicz

Muzyka w naszym życiu.

II

E. Gal, P. Deptuła

J. Zubel

50 Stars - internetowy quiz na temat USA.

III

M. Szwałek, A. Radzymiński, K. Ziółkowski, B. Staniszewski

B. Kossakowska-Szwałek

Matematyka jak kurz jest wszędzie i już.

IV

J. Bogusz, K. Stefańska, E. Zbysław, M. Podlińska

J. Jagosz

Nagrywamy   słuchowisko pt. "Pani Róża".

V

A. Podgórska, A. Neumann, J. Szełomow, M. Pisarczyk

A. Maszczak

Wpływ chorób zakaźnych na rozwój populacji ludzkiej w średniowieczu.

VI

K. Nagórska, J. Zienkiewicz, L. Jensen, A. Probola, A. Zastrzeżyńska, Z. Słoma

K. Suszczewicz

Techniki manipulacji społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem przekazu audiowizualnego.

VII

J. Gajownik, G. Grudzień, Sz. Grzelka,

Ł. Koziorowski,

K. Wardzyński

D. Pawlikowski

Porównywanie natężenia dźwięku podczas lekcji i w czasie przerwy.

VIII

J. Bogdanowicz , J. Damulewicz, M. Mazur, T. Podubiński, D. Witkowski

M. Sadowski

Informatyka wokół nas.

Klasa II GC

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

M. Wajzer, J. Wiśniewska, M.Wiśniewska

A. Zając

Sport-moje życie.

II

A. Wróbel, O. Kochanowicz, D. Kendzierska, M. Wachowicz, J. Wiśniewska, M. Wiśniewska, M. Wiśniewska, D. Młynarczyk

E. Jeziorna

Historia i działalność Komendy Miejskiej Olsztynie.

III

M. Bogdańska, A. Łuksza,

Z. Wołosz

M. Davidson

The Culture of Great Britain.

IV

K. Klinicki, M. Piotrowski,

J. Łuczyński, M. Dziadko

P. Okręglicki

Sportowy dzień klasy 2GC.

V

J. Biernat, D. Madej, A. Nowicki, F. Smoliński, M. Roman

H. Janik

Średniowieczne maszyny tortur.

VI

K. Jankowska, W. Kuczyńska, A.Mikulska, K.Rydzewska,N.Tomułowicz

A. Zając

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę - praca na rzecz schroniska dla zwierząt.

VII

Sz. Kułdo, W.Marcinkowski, B.Trzciński, A.Trzeciak, J.Zacharski, I.Szumowski

J. Muśko

Wybrane nurty muzyki rozrywkowej XX w.

Klasa II GD

Grupa

Skład Grupy

Opiekun

Temat

I

J. Ślesicka, B. Bieniaszewska, B. Jurecka, N. Sutkowska, M. Dziczek, M. Spodniewska, I. Dobrzeniecka

E. Jeziorna

Pomieszanie w krainie baśni.

II

A. Wiśniewska, Z. Wiśniewska,

M. Wietenberg, J. Młyńczak

I. Kardahs

Kolorowyświatdziecka.

III

M. Adamus, M. Bartnikowski, J. Duda, F. Kozera, K. Milewski, M. Mróz, W. Orzechowska,

F. Roguszka, B. Wiśniewski, M. Ziółkowski

H. Janik

O powrocie Odyseusza do Itaki

IV

F. Adamus,

J. Gromadziński,

M. Wojteczko, J.Woźniak

H. Janik

Dzieje zakonu Templariuszy.

V

M.Szymońska, M. Rostocka, N.Wolak, D. Milewska, W.Kiełbaszewska, Z.Dolata

M.Bienenda

Depresja- choroba XXI wieku.

VI

M. Sabatowski , K. Welsyng

M. Sadowski

Gry komputerowe i ich wpływ na życie.