wymiarowe zso1 lo tarcza male

AKTUALNOŚCI 
II
 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

WITAMY

wymiarowe zso1 lo tarcza male

 

  ranking 2016 1

                                                                                                                          więcej...

 

IMG 20180518 1114211WARSZTATY JĘZYKOWE
co wpływa na dobre tłumaczenie tekstu?
 

18 maja 2018 uczniowie klas dwujęzycznych z językiem angielskim spotkali się z panią dr Katarzyną Kodeniec z UWM w Olsztynie na warsztatach językowych poświęconych tłumaczeniu tekstów. Zajęcia dotyczyły czynników wpływających na dobre tłumaczenie. Uczestnicy warsztatów określali rodzaje tekstów, stopień ich trudności i przewidywali potencjalne problemy związane z ich tłumaczeniem. Kontynuacja warsztatów czyli część praktyczna planowana jest we wrześniu.

Czytaj więcej...

14Grupa uczniów z klasy 1f i 2f
jako młodzi dziennikarze projektu
„Archiwum Historii Mówionej”

W dniach 18-19 kwietnia w Hotelu Warmińskim i w siedzibie Radia Olsztyn odbyło się szkolenie historyczno-dziennikarskie, w którym wzięło udział 17 uczniów z II LO i jedna studentka Wydziału Dziennikarstwa UWM

Część seminaryjna poświęcona była historii byłych Prus Wschodnich, a część techniczna to zdobywanie umiejętności pod okiem profesjonalistów z Radia Olsztyn dotyczących przeprowadzania wywiadów oraz technicznej obróbki nagranego materiału. Następnie uczestnicy wyruszyli w teren, aby przeprowadzić wywiady ze świadkami czasu, które później zostaną umieszczone na portalu www.e-historie.pl.

13

 

Czytaj więcej...

70 musicKonkurs Piosenki Angielskiej
w II Liceum Ogólnokształcącym
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie

Czytaj więcej...

IMG 20180416 1128471INFIDELITY AS A TRANSLATION STRATEGY?
ALICE'S ADVENTURES IN POLISH REVISITED
– wykład otwarty na UWM

16 kwietnia 2018 uczniowie klas 1B, 1E i 2E odpowiedzieli na zaproszenie KFA UWM w Olsztynie i wzięli udział w wykładzie otwartym dr hab. Izabeli Szymańskiej ’Infidelity as a Translation Strategy? Alice's Adventures in Polish Revisited’, zorganizowanym w ramach serii „Olsztyńskie Wykłady Anglistyczne”.

Czytaj więcej...

IMG 20180417 143845VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy
o Krajach Anglojęzycznych
Discover American Landmarks

17 kwietnia w murach naszej szkoły gościliśmy finalistów VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych- Discover American Landmarks. Po ciekawej prezentacji przygotowanej przez uczniów kl. 1D na temat tajemniczych miejsc w Stanach Zjednoczonych , poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji.
Są nimi:

Czytaj więcej...

11I MIEJSCE
NASZYCH UCZNIÓW W IV EDYCJI KONKURSU
„ TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH 
NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO
DEUTSCHLAND” - etap rejonowy.

Czytaj więcej...

P4060282DZIEŃ       JĘZYKA    NIEMIECKIEGO

Zabawa i rywalizacja w jednym – tak można określić to,
co działo się 6 kwietnia podczas corocznego święta klas niemieckojęzycznych
czyli:

Czytaj więcej...

30725600 1920080921396286 3811219292590964736 nBliżej Szekspira……………………

4 oraz 5 kwietnia młodzież z klas dwujęzycznych naszego liceum uczestniczyła w warsztatach językowych w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Na początku usłyszeliśmy niesamowitą opowieść o czasach elżbietańskich, o tym jak teatr oraz aktorzy byli wtedy postrzegani. Po zwiedzaniu zakamarków teatru nadszedł czas na warsztaty aktorskie- ćwiczenie koncentracji i wykonywanie podstawowych zadań aktorskich z wykorzystaniem pantomimy.

Czytaj więcej...

20180410 130142 1I miejsce i słodka nagroda dla Julii Młyńczak z kl. 2f
w konkursie j. niemieckiego
„ Ein Brief an die Oma …”

zorganizowanym przez naszego wolontariusza Juliana Kocha

Czytaj więcej...

ssrrJesteśmy ponownie w pierwszej trójce
województwa

w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego
SPRACHDOKTOR

Czytaj więcej...

USAVIII   MIĘDZYSZKOLNY KONKURS  WIEDZY
O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
DISCOVER AMERICAN LANDMARKS

Etap finałowy konkursu odbędzie się 13 kwietnia 2018 r. (piątek) w ZSO Nr 1 w Olsztynie,
ul. Małłków 3, 10-113 Olsztyn, o godz. 9:00-10:00, sala 25

Prosimy o przybycie do sali 5 min. wcześniej

Serdecznie zapraszamy!!!

Czytaj więcej...

 dsdVanessa Freitag z kl. 3f
została finalistką
41. OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Czytaj więcej...

 DSC0505Happy St. Patrick's Day! 
17 marca świętuję cały świat!

W pięknie udekorowanej szkole, smakując kolorowych, pachnących ciast, słuchając celtyckiej muzyki, również dołączyliśmy do obchodów Dnia Św. Patryka.

W trakcie warsztatów kulturowych uczniowie klas dwujęzycznych udali się w krótką podróż po Irlandii, również lingwistyczną, poznając podstawy Irish Gaelic. Na przerwach można było spotkać Leprechauna z koszem pełnym złota……

Czytaj więcej...

zdjęcie0696Konkurs ..Orzeł Biały - nasza duma"

W ramach promowania symboli narodowych i treści patriotycznych  grupa  uczniów  II LO bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Orzeł Biały- nasza duma " zorganizowanym  przez Senat RP w 100 rocznicę odzyskania  niepodległości  .Na etap okręgowy  konkursu w kategorii szkół ponadpodstawowych  wysłane zostały  trzy  prace młodzieży z klas drugich naszego liceum .Rozstrzygnięcie tego etapu konkursu nastąpi w dniu 25 marca 2018 roku .

Prezentujemy przygotowane przez nasze uczennice prace , pod opieką nauczyciela historii Mariusza Tyl .

Czytaj więcej...

asUczniowie II LO W Ośrodku Badań Naukowych

Dnia 12 marca 2018 roku klasa II C  z  II LO pod opieką nauczyciela historii Mariusza Tyl obejrzała trzy wystawy tematyczne związane z edukacją historyczną .W Ośrodku Badań Naukowych uczniowie obejrzeli ,,Epopeje legionową " poświęconą 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę .

Następnie w Urzędzie Wojewódzkim młodzież zobaczyła dwie wystawy : ,,Śladami Żołnierzy Wyklętych na Warmii i Mazurach " , prezentującą sylwetki wybranych 11 żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej i wystawę o poświęconą życiu oraz  działalności  pułkownika Ryszarda Kuklińskiego . 

Czytaj więcej...

asEgzamin DSD II w naszej szkole
kolejny raz na 100%   !!!

W tym roku do egzaminu przystąpiło 18 osób:

Czytaj więcej...

12Trzeci etap konkursu „1 z 10“

 W czwartek (18.01.2018) odbył się w naszej szkole  trzeci etap konkursu z cyklu „1 z 10“ w wersji niemieckiej. W zmaganiach konkursowych wzięło udział dziesięcioro uczniów z klas pierwszych LO. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z pytaniami  obejmującymi zakres wiadomości z gramatyki, leksyki geografii, polityki, tradycji oraz kultury i sztuki krajów niemieckiego obszaru językowego.

                    Miło nam poiformować, że do ścisłego finału, który odbędzie się podczas Dnia Języka Niemieckiego, zakwalifikowali się następujący uczniowie: 

Czytaj więcej...

usaSerdecznie zapraszamy do udziału w
VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych-
Discover American Landmarks

Tegoroczna edycja  będzie poświęcona największym atrakcjom turystycznym
Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej

Czytaj więcej...

serceVanessa Freitag z kl. 3f w ogólnopolskim etapie
41. Olimpiady Języka Niemieckiego

10 lutego 2018r. w Toruniu odbył okręgowy etap olimpiady. Naszą szkołę reprezentowały Joanna Jastrzębska i Vanessa Freitag z kl. 3f , które  uczestniczyły  w pisemnym teście oraz eliminacjach ustnych dotyczących zagadnień historycznych, kulturoznawczych oraz przeczytanych lektur.

Do eliminacji ogólnopolskich zakwalifikowała się Vanessa i teraz przygotowuje się do ostatniego etapu w dn. 23-25 marca w Poznaniu.

Serdecznie Wam gratulujemy i trzymamy kciuki za Vanessę 

Bez tytułuSerdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału
w I edycji konkursu wokalnego
 „Deutschland sucht den Superstar und wir suchen Dich”.

 Konkurs odbędzie się 22 lutego 2018 roku o godz. 12.00 w sali 25 i jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych niemieckojęzyczną muzyką.

Przygotujcie piosenkę  wraz z choreografią i przebraniem i zaprezentujcie ją przed jury podczas występu solowego lub w grupie. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i bony finansowe. Zgłoszenia należy wysłać do 9 lutego 2018 r. (piątek) przez Librus do organizatorów. Do tego dnia prosimy również o dostarczenie podkładów muzycznych na pendrive.

Liczymy na wspólną dobrą zabawę!!!

Czytaj więcej...

mikWEIHNACHTSMARKT

Tradycyjnie  przed  Bożym  Narodzeniem  zorganizowany  został przez  klasy dwujęzyczne niemieckie  Jarmark Bożonarodzeniowy    czyli Weihnachtsmarkt. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spróbować tradycyjnych potraw niemieckich jak szpecle/ Spaetzle  czy  sałatkę ziemniaczaną /  Kartoffelsalat . Nie zabrakło również słodkich  przysmaków  znanych zarówno w polskiej jak i niemieckiej kuchni.

1Dobra ale krótka pamięć?

Wiele osób mówi o sobie: mam dobrą , ale krótką pamięć. Czy można temu zaradzić?
Co zrobić , aby zapamiętywać szybciej i na dłużej? Jak uczyć się na przykład listy nowych słówek? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć podczas warsztatów prowadzonych w języku angielskim dla uczniów klas dwujęzycznych

Czytaj więcej...

1Dobra ale krótka pamięć?

Wiele osób mówi o sobie: mam dobrą , ale krótką pamięć. Czy można temu zaradzić?
Co zrobić , aby zapamiętywać szybciej i na dłużej? Jak uczyć się na przykład listy nowych słówek? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć podczas warsztatów prowadzonych w języku angielskim dla uczniów klas dwujęzycznych

Czytaj więcej...